Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

"Sezaryene Karşıyım" - RTE

Fistan

Öne çıkan mesajlar

link

Kürtaj protestosuna gözaltı

Halkevleri’ne üye bir grup kadın, ’AKP elini kadının bedeninden çek’ pankartı açarak Aile ve Sosyal Politakalar Bakanlığı önünde eylem yaptı. Bakanlıktan bir yetkili ile görüşmek isteyen eylemciler, Aile ve Sosyal Politikalar bakanı Fatma Şahin ’in, Başbakan’ın kürtaj açıklamaları nedeniyle çıkıp bütün kadınlardan özür dilemesi gerektiğini belirtti. Bu talepleri kabul edilmeyen grup oturma eylemi başlattı. ’Başbakan elini bedenimizden çek’ sloganı atan kadınlar, Meclis’e yürümek istedi. Geniş güvenlik önlemi alan Çevik Kuvvet polisi, kadınların yürüyüşüne izin vermedi. Polis, kadınların direnmesi üzerine gözaltı yaptı. 27 kadın gözaltına alınarak polis araçlarına bindirildi.
Bu arada polis ile basın mensupları arasında da tartışmalar yaşandı. Gözaltına alınmak istenen kadınları görüntülemek isteyen basın mensuplarına polis sert müdahalede bulununca gerginlik yaşandı. Gözaltına alınan kadınlar ifadeleri alınmak üzere emniyete götürüldü.
Bu sırada olay yerine gelen CHP İzmir Milletvekili Rıza Türmen yaptığı açıklamada, "AKP’nin ileri demokrasi anlayışı bu. Yasal hakları olan bir eylem gerçekleştiren kadınlar şiddet uygulanarak zorla gözaltına alınıyor. Bu da AKP ’nin demokrasiden ne kadar anladığını gösteriyor" dedi.

ileri demokrasi,aghahahah
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

Lilith said:

Feamer said:

zaten %50 gerçek yüzde ellide değil ki, farklı bir oranın sonucu %50

40 milyon seçmenin 50%si işte.Bu 20 milyon kişinin yarısı yalaka yarısı dindar desek.20 milyonun 80 milyona çektirdiği eziyet diyelim özetle^^

toplam seçmen sayısı 50 M. AKPnin aldığı oy sayısı 21 M. %40'ını aldı esasında yani.

ama millet vekili sayısı baraj altındakilerinde toplamı onu kast ediyo.
Sosyal ağlarda paylaş

son bir haftadır bu kürtajdır, sezaryendır basbayağı boku çıktı işin artık kamuoyundan saklanan şeyin boyutu ne kadar büyükse bilemiyorum ama suriyeli diplomatları dün ülkemizden kovduk ve suriyedeki elçiliği de sessiz sedasız kapattık. işin kokusu çıkar ama bu konuştuklarımız hep suni gündem. her zaman profesyonelce yaptıkları gibi saçma sapan işleri ortaya atıp insanları onlarla oyalıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Redeagle said:

Abi iyi göstermeye çalışıyorsunuz durumu ama 40 milyon adam "ben kürtajı beğenmiyorum, keyfimin kahyası değil misiniz? yasaklıyorum" diyen adama oy verdi yani.

yav zaten iki yorum okuyun sagda solda, siniriniz bozulur. su muhabbeti secimden once baslatsaymis herif, gorunen o ki 50 degil 60-70 in oyunu alirmis
Sosyal ağlarda paylaş

O yorumların çoğu kraldan çok kralcılıktan kaynaklanıyo bence. En azından öyle umuyorum, bu kadar gerizekalı insanlarla aynı ülkede yaşamak zorunda kalmayı midem kaldıramaz çünkü.

Yani rte çıkıp kürtaja karşı mücadele edilmeli dediği zaman bi yancısı çıkıyo tecavüzcü kürtaj yaptırandan daha masumdur diyo, öteki çıkıyo çocuk öleceğine anası ölsün diyo, zincirleme reaksiyon sonucunda lowlvl moblar iyice hardcore a bağlıyo.

Yarın öbür gün rte çıkıp "şaka lan, kürtaj çok güzel bişey aslında" dese 1 numaralı kürtaj savunucu olur o tipler ah keşke kadın olsaydım da kürtaj yaptırabilseydim filan diye başlarlar bu sefer.
Sosyal ağlarda paylaş

abi şunun 25.dakikasından itibaren izleyin.
http://www.kure.tv/haber/648-gunluk/gunluk-melih-gokcek-gundemi-degerlendiriyor/131-Bolum/118944/

beden sana ait, can allaha ait. ha sağlık durumlarında olabilir, bizim dinimizde anlayış vardır diyor i.melih.

mesela konuşmanın başında da twitter'da kendine hakaret edenleri nasıl mahkemeye verdiğini, arayıp tehdit ettiğini falan anlatıyor gülerek. bu adam ki bi kadına "sen çok kürtaj yaptırdın galiba" diyebilen bir adam, 20 yıldır başkent belediye başkanı.

dünyaya baktığınızda çoğunlukla koyu katolik ve müslüman ülkelerde kürtaj yasak. yılda 68 bin kadın kürtaj yasağı yüzünden ölüyor. irlanda'dan insanlar ingiltere'ye gidiyor kürtaj için. polonya'da 180 bin kaçak kürtaj yapılıyor. senin kapısında beklediğin avrupa'nın insan hakları mahkemesi de kürtaj yasağına karşı. hala çıkıp kürtaja karşıyım diye yorum yapanlar var. yahu sizin kürtaja karşı olup olmadığınız meselesi değil bu. hiç mi voltaire'in ünlü sözünü fw etmediniz bre zındıklar. demokrasi, hak-hukuk derken sen bıyık altından hanefi hukukunu dayat, gündemi değiştir, toplumu kamplaştır.

kürtaj yaşamış-tanıklık etmiş olanlar bilirler ne kadar pis bir şey olduğunu. hele anestezisiz kürtajın. ama binbir türlü hali var dünyanın ve her koşulda çocuk doğurabilecek ekonomik-ahlaki özgürlüğe sahip değil herkes. kaçak kürtaj istatistikleri ortada. daha gelişmiş ülkelerde hal böyle iken, sen türkiye gibi feodal, ensest yuvası, tecavüzün gırla gittiği bir ülkede kürtajı yasaklamaya kalkıyorsun. niyeymiş? genç nüfus olsunmuş. tek eksiğiniz buydu.

özet: türkiye'nin batılılaşma serüveni = fail
Sosyal ağlarda paylaş

Seleph said:

mardox said:

aslında seleph bir noktada haklı biz demokrasiyi veya laikliği uğrunda savaşarak kazanmadık, kurtuluş savaşının sekonder kazanımıydı. yani türk tarihinde hiç bir zaman "uğruna savaşarak kazanılmış" bir fransız ihtilali veya rönesans-reform yaşanmadı...

teokrasi ile yönetilmeye alışık "tebaa" da zaten 12 eylül referandumunda kendine bol gelen demokrasiyi üzerinden çıkartıp attı.

Ben zaten bunu diyorum,ceto reis neden patladin anlamiyorumki ,sadece gozlemlerimi soyluyorum,ak parti secmende degilim,baska parti scmenide,isci party si gibi baraji atladik geliyoruz diyip,0.5oy oraniyla baraj kapagina sikisanlar gibi konusuyorsun,hayir bide her cevabin tehdit kokuyor.napicaksiniz fikrinize uymayAnlarin cukunumu keseceksiniz? O zaman fikirlerine karsi ciktiginiz yuzde elliden ne farkiniz kalir? Ben diyorumki demokrasiye inanmiyorum,islamda ki utopik devlet kavramina inaniyorum,simdi hemen ceto suud ve irani ornek gosterecek,sakirt diyecek ama emin ol senin o sakirtlerden gordugun zararin dahafazlasini ben gordum simdiye kadar

yavrukurt, ben sinirlenmeyeyim de kim sinirlensin? bir sürü olumsuz olaya "arkama yaslandım, sigaramı içiyorum, gülüyorum" yaklaşımın tepemi attırdı. İşçi Partisi öyle demek zorunda, yani barajı aştık geliyoruz demek zorunda çünkü kendi kanalları ve gazeteleri hariç hiçbir gazete ya da tv onlara yer vermiyor, buna karşın çok kişi özellikle chp tabanında son güne kadar işçi partilidir ama sandıkta yine chp'ye oy verir. ayrıca her siyasi parti iddialı olmak zorundadır, neyse, siyasetin içinde değil de dışında bir insan olduğun belli, o yüzden bunun tartışmasına girmeyeceğim. Tehdit kokmak ne demek, sen kendi yazdığın abuk subuk yazıları oku, senin elinde ne var, en yapacaksın da bana tehtid vari yazılar yazdın daha önceki mesajlarda? Ama benim tehtidim boş değil. Matematiksel bir gerçek. Eğer bu ülkede yaşayan insanlar MİLLET olmaktan uzaklaşırlarsa(nasıl oluyor bu, işte bu İLERİ DEMOKRASİ hamleleriyle oluyor),bir taraf kendi düşüncelerini, inançlarını, değer yargılarını diğer tarafa dayatırsa er ya da geç bu ülke iç savaşa da girer, bölünür. YaZdığım mesajları maytap geçerek okumak alışkanlığı var burada bir çok kişide, sen aynı hataya düşme derim. Çünkü genelde düşünerek yazarım. Ben şurada en çok tartıştığım adamların mesajlarından bile bir şeyler almaya, öğrenmeye çalışırım. Aynısını da sana tavsiye ediyorum. Demokrasiye inanmamak konusunda aynı fikirdeyim. Demokrasi için ideal bir toplum olması şart ama öyle bir toplum yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:

Keyfi sezaryene bende karşıyım açıkcası normali varken gereksiz risk her türlü ameliyat.

Canım, bak bu sayın başbakanımızın her zaman yaptığı oyunlardan biri yine. Lütfen kanmayalım. Hem "KÜRTAJ YASAKLANMALI" mesajı veriyor ama aynı anda da "SEZARYEN DE YASAKLANMALI" diyor. Yani hemen herkesin kabul ettiği doğruyu pek çok kişinin karşı çıktığı yanlışla birlikte söyleyerek kafaları karıştırıyor. Ama burada olay sezaryenin doğruluğu ya da yanlışlığı değil. Burada olay insanların kişisel kararlarına müdahale etmek ve dayatmaktır. İsteyen herkes sezaryen yaptırabilmek seçeneğine sahiptir. Tıpkı isteyen herkesin normal doğum yapmak hakkına da sahip olduğu gibi. Anayasa referandumunda da böyle yaptılar. Bugün yargının bu kadar iktidarın eline geçmesini sağlayan maddelere çoğunluk YETMEZ AMA EVET dedi. Neden çünkü bir ton yanlışın arasında" darbecileri yargılayacağız" diyerek genel ifadeler kullandılar. Hangi darbecilerin, ne şekilde yargılandığını görüyoruz.
O yüzden bu taktiğe lütfen YETTİ ARTIK, HAYIR diyelim. Oyuna gelmeyelim.
Sosyal ağlarda paylaş

artık halkla testis geçiyorlar yoksa bu adam bilmiyor mu tecavüze uğrayan kadın ölsün daha iyi derken saçmaladığını? tabiki biliyor da karşısında kimse sen ne saçmalıyorsun diyemediği için aklına ilk gelen mantıklı/mantıksız cümleyi söylüyor.

ülkede demokrasi diye bir şey yok yasama yürütme ve yargı hepsi ellerinde olduğu için kuvvetler ayrılığı kalmadı adeta bir padişah oldu rte. ağzından çıkan laf ertesi hafta yasalaşıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...