Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Oğlum bak git ..

sleepingdeath

Öne çıkan mesajlar

Valla ben olsam agir tahrik var derim, adami 3-5 seans psikologa gonderip salarim.

Boyle gerizekali veletler kabadayilik yapip sirf dayak yediler diye hiyarliklari yanlarina kar kalacaksa, boyle dayak yeyip otursunlar daha iyi.

Ah adam gibi 3-5 basbakan 3-5 hukumet gecirsek ne olur sanki. Yargiyi adam edip bir de reklamini yapsan, yargiyi etkili kilsan kabadayisindan okuzune hepsi adam olur su memlekette.
Sosyal ağlarda paylaş

Law said:

Löl harbi, kafasında odun kırıldı bilmem kaç dikiş atıldı çocuğun, ölse orada ne olacak, sakat kalsa ama beni tahrik etti gibi bir sebeb mi sığınılması lazım, tahrik sebebi de adamın gösterdiği tepki yanında devede kulak. Madem tahrik tamam o zaman duruşmada bunu ileri sürsün ama beni tahrik etti diye ciddiye alınır mı, bilmiyorum. Olayın başlangıcı malum.

Birde tahrikin sınırı nede acaba bende tahrik oldum şimdi çocuğun kafasına odunla vurdu diye yanı şekilde senin böyle yazmnda beni tahrik etti ne yapayım şimdi kafanla odunla mı vurayım.

Mesajımı okuduysan sorduğun soruların cevabını zaten vermiş olduğumu görebilmiş olman lazım.

Zaten adam 50 defa uyarıyor, sonunda sinirine yenilip patlıyor videoda.

Tahrik sonucu ne kadar ileri gidip gidemeyeceği, ne kadar hoşgörülü olunacağı ayrı bir konu. Aynı tahrikle adama yumruğu geçirmek ayrı tabancayı çekip vurmak ayrı. Ama direkt olarak burada tahrik yok yazmanın pek akılla mantıkla bağdaşan yanı yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Law said:

Löl harbi, kafasında odun kırıldı bilmem kaç dikiş atıldı çocuğun, ölse orada ne olacak, sakat kalsa ama beni tahrik etti gibi bir sebeb mi sığınılması lazım, tahrik sebebi de adamın gösterdiği tepki yanında devede kulak. Madem tahrik tamam o zaman duruşmada bunu ileri sürsün ama beni tahrik etti diye ciddiye alınır mı, bilmiyorum. Olayın başlangıcı malum.

Birde tahrikin sınırı nede acaba bende tahrik oldum şimdi çocuğun kafasına odunla vurdu diye yanı şekilde senin böyle yazmnda beni tahrik etti ne yapayım şimdi kafanla odunla mı vurayım.

Mesajımı okuduysan sorduğun soruların cevabını zaten vermiş olduğumu görebilmiş olman lazım.

Zaten adam 50 defa uyarıyor, sonunda sinirine yenilip patlıyor videoda.

Tahrik sonucu ne kadar ileri gidip gidemeyeceği, ne kadar hoşgörülü olunacağı ayrı bir konu. Aynı tahrikle adama yumruğu geçirmek ayrı tabancayı çekip vurmak ayrı. Ama direkt olarak burada tahrik yok yazmanın pek akılla mantıkla bağdaşan yanı yok.

Bu senin fikrin. Bense tahrik var demenin pek akılla mantıkla bağdaşan yanı olmadığı fikrindeyim.
Sosyal ağlarda paylaş

edit: araya mesaj girmiş.

@Law

doğrudur kişisel fikirdir bu.

umarım günün birinde böyle bi ergen aynı şekilde gelir başına musallat olur gitmek bilmez de, orada senin tahrik olup olmadığını, sinirlenip sinirlenmediğini görürüz :)

Hani olacağından da değil ama gerçekten çok istiyorum başına böyle bi ergenin musallat olup aynı şekilde benzer tavır sergilemesini.
Sosyal ağlarda paylaş

Law said:

12-13 yaşındaki veleti bu kadar ciddiye alacak kadar hırslanmayın. Esas öküzlüğü oradaki eleman yapmış. Bende gideyim yarın eleman aynı adamı bulayım lan o çocuğa vurmak kolay tabi hadi gel bana dal diyip kafasını gözünü patlatim, ordan onun akrabakarı gelsin bana dalsın vs vs vs.

Tamam hırslanmayalım, peki niye izin verelim o eksik yapılmış ergenin başka bir insanı rahatsız etmesine? Niye izin verelim ? 12-13 yaşındaki bir çocuk önüne geçipte sigara isteyip vermediğinde seni kaba etinden bıçaklarsa ancak o zaman , haa, bunun önüne geçelim, bu kadar kolay olmasın başka bir insanı rahatsız etmek diyeceksin.
Sosyal ağlarda paylaş

Daha beterlerinden konuşarak karşı tarafı ikna ederek ayrıldığım çok olay oldu.

Böyle bir ergeni ben avucumda çeviririm eğer haklıysam tabi, ama yok ergenin canını yakmışsam ve karşıma gelirse bu şekilde elbette daha önceki gibi canını yakarak bertaraf etmekden başka yolum kalmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Mantıklı adamı konuşarak ikna edersin, hormonu tavan yapmış tüm derdi olay çıkarmak olan ergen için dediğin büyük oranda imkansız. Hakikaten dediğini yaptıysan ya çok şanslıymışsın nadir bir olaya denk gelmişsin, çok büyük bir konuşma yeteneğin var, o zaman da zaten buralarda vaktini harcama şov dünyasında parayı götür :)
Sosyal ağlarda paylaş

resmen şiddeti savunuyorsunuz. hemde bir çocuğa karşı yapılmış şiddeti.

allah aşkına yaramaz velet hiç mi görmediniz sinirlerinize dokunan hiç mi ergen/çocuk olmadı. ne yani hepsinde kafasında odun kırılsa mazeret mi kabul edilecek. neyi savunuyorsunuz abi?

burada neden vurdu demiyor kimse. neden öldüresiye kafasına sopayla vurdu diyor. sırtına vurdun çocuk kaçıyor dur işte ayılaşıp peşinden koşup kafaya o vuruş nedir diyor insanlar. tokat atsa, kapa etine tekme atsa, kulağını çekse ne bileyim bunlara kimsenin lafı olmazdı.

peşinen sen olsan ne yapardın diyenler için söyleyim, uyarırdım iş o noktaya gelirse çakaradım tokadı en fazla.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Mantıklı adamı konuşarak ikna edersin, hormonu tavan yapmış tüm derdi olay çıkarmak olan ergen için dediğin büyük oranda imkansız. Hakikaten dediğini yaptıysan ya çok şanslıymışsın nadir bir olaya denk gelmişsin, çok büyük bir konuşma yeteneğin var, o zaman da zaten buralarda vaktini harcama şov dünyasında parayı götür :)

Yok değil ben avucumda çeviririm merak etme ama eğer haklıysam tabi. Çok büyük konuşma yeteneğim yok ama boş konuşmama ve dinleme, empati kurma yeteneğim var buda zaten yeterli oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

o kısma katılmıyorum abi. yaramaz olduğu belli ama öyle bela bi çocuğa benzemiyor. o videoda ise sesindeki titreme ve çekince zaten olay çıkartamayacağını ortaya koyuyor. öncesinde mutlaka bir nedeni vardır. bence o çocuk sokaktan geçen çöpçüye o derece hırsla, öfkeyle diklenmez. hatta neden vurdun falan diyor. ilk bi çöpçü vurmuş galiba zoruna gitmiş çocuğun demekki bu da.

e o zaman koca adamın diklenen ergene karşı tahrik edildiği için masum buluyorsunuzda, video öncesinde ergenin yediği tokat veya kırılan gururu için tahrik olabileceğini düşünmediniz mi?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...