Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Orduevlerinde kılık kıyafet düzenlemesi

cetoritto

Öne çıkan mesajlar

Seleph said:

Ceto inaniyorum ve takiyorum diyorlar,parti flamasimi bu,deniz gezmis paltosunu yazin ortasinda giyen gordunmu?

Lan manyak mısın, adamın algı reseptörleri kapanalı 20 yıl olmuş, 50 tane patiyle 50 konu tartıştı adam.

Hala vaktin varken koş kaç, balonun değil genetik sarmalın patlar.
Sosyal ağlarda paylaş

cetoritto said:

yazdıklarım ortada, yani yorum falan da yazmıyorum, ben anlamıyorum "çetin gibi ne dediğini bilmez adamlar" falan nasıl yazıyorsunuz, ne içiyorsunuz, ne yiyorsunuz, ne okuyorsunuz, ne çekiyorsunuz, ne anlatıyorlar size? nasıl bir düşmanlık sizin ki? ablan başörtülü ise bir sıkıntı yaşaması imkansız orduevinde ama türbanlı ise yaşamıştır. orduevlerini bilirim, çok girmiş çıkmışlığım vardır. sadece asteğmenken değil sivilken de. subay akrabalarımız vardı.
edit: şimdi yazınca birileri kızıyorlar da yine dizi dizi inciler, bana sallama yarışına girmişler. isimlere bakın, aynı kişiler.

Siz hala başörtüsü ile türbanı ayrı şeyler zannetmeye devam edin. Ha bu konuyu tartışacak değilim çünkü anlayacak değilsiniz ama bir Allah'ın kulu bana endonez kadınlarının türk siyasetine mal olmuş "türban"ı niye taktığını anlatsın bir zahmet. Kendi halinde inancını yaşamaya çalışan bir azınlığa zulüm için uyduruldu diyebilecek kadar babayiğit misin acaba?

Not: Herşeyin .okunu çıkartan azınlık bir kitleyi örnek gösterip genele yaymayın. Örnek: Ben sana bakıp her Atatürk'ü gönülden seveni sana benzetmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

KapIKulu said:

Allah'ın kulu bana endonez kadınlarının türk siyasetine mal olmuş "türban"ı niye taktığını anlatsın bir zahmet. Kendi halinde inancını yaşamaya çalışan bir azınlığa zulüm için uyduruldu diyebilecek kadar babayiğit misin acaba?

Hemen hakaret, hemen terbiyesizlik, sen benim Atatürk sevgimi tartmaya, benim ne kadar babayiğit olduğumu sormaya memur musun? Nereden buluyorsun bu hakkı? Söyleyebileceğin bir şeyler varsa söyle ama neden hemen bu ucuz numaralar, ucuz tarzlar? Bir taneniz de delikanlı olun, senin deyiminle babayiğit olun.

Yazdıklarından hemen tespitlere geçeyim.
1.Demek ki ablan türbanlı. Türbanla başörtüsünün ayrı şeyler olduğunu benden ya da benim düşüncemde olan insanlardan önce sen ve senin gibi insanlar savunuyorsunuz. Hareketlerinizle, söylemlerinizle...Öyle olmasa türban sıkma başındaki ısrar neden?
2.Endonezya'ya birkaç kez gittim. Sıkma baş türbanını takan tek bir Endonezyalı kadın görmedim. Sıkma baş türbanı farklı bir şey yahu, ben sana değil sen bana anlatmalısın aslında.
3.En ilginç yanı da şurada sen de hemen alıştığınız, bildiğiniz mazlum edebiyatına sarılmışsın. Türbanı uyduran ne benim, ne benim gibi adamlar. Türbanı uyduran aha şimdi Amerika'da birilerine sığınan badem bıyıklı ağlak hocadır, çeşitli cemaatlerdir... hee, muhtemelen ne o ağlak hocanın zekası ve ne de diğer cemaatlerin liderlerinin zekaları yetmemiştir bu türbanı icat etmeye, çok büyük ihtimal o ağlak hocanın sığındığı ülkede birileri icat etmiş, bunlara argüman olarak sunmuşlardır 25 sene önce. Yoksa dahan öncesinde ne Türk toplumsal hayatında, ne de Türk siyasi hayatında türban diye bir örtünme şekli yok.

Artık sakinleşin oğlum, ülkeyi siz yönetiyorsunuz, polis, asker, adalet sistemi, üniversiteler, meclis, iktidar ve artık daha ne varsa hepsi sizin elinizde.
Bırakın artık bu mazlum edebiyatını.
Sosyal ağlarda paylaş

cetoritto said:

Hemen hakaret, hemen terbiyesizlik, sen benim Atatürk sevgimi tartmaya, benim ne kadar babayiğit olduğumu sormaya memur musun? Nereden buluyorsun bu hakkı? Söyleyebileceğin bir şeyler varsa söyle ama neden hemen bu ucuz numaralar, ucuz tarzlar? Bir taneniz de delikanlı olun, senin deyiminle babayiğit olun.

Diyene bak. Bir forum biliyor, tanıyor seni. Sen genelleyince iyi ben genelleyince kötü.

cetoritto said:

Yazdıklarından hemen tespitlere geçeyim.
1.Demek ki ablan türbanlı. Türbanla başörtüsünün ayrı şeyler olduğunu benden ya da benim düşüncemde olan insanlardan önce sen ve senin gibi insanlar savunuyorsunuz. Hareketlerinizle, söylemlerinizle...Öyle olmasa türban sıkma başındaki ısrar neden?
2.Endonezya'ya birkaç kez gittim. Sıkma baş türbanını takan tek bir Endonezyalı kadın görmedim. Sıkma baş türbanı farklı bir şey yahu, ben sana değil sen bana anlatmalısın aslında.

Al sana iki resim. Birisi netten, birisi benim kişisel arşivimden. Sizin "türban" diye yırtındığınız şey ile bunların arasındaki 7 farkı bulun.

cetoritto said:

Artık sakinleşin oğlum, ülkeyi siz yönetiyorsunuz, polis, asker, adalet sistemi, üniversiteler, meclis, iktidar ve artık daha ne varsa hepsi sizin elinizde.
Bırakın artık bu mazlum edebiyatını.

Çetin yaşın belki forumdaki bazı arkadaşlardan fazla ama benim yaşımdan fazla değil. Üslup problemi yaşayan sensin. Gerçi forumdaki yaşı küçük bir çok arkadaş senden daha olgun. Önce eline bir bez alıp ağzından monitöre saçılan damlacıkları sil. Sonra başını iki elinin arasına al ve niye böyle oluyor bu işler diye düşün. Etme, bulma arasındaki bağı bir daha gözden geçir.

Sonuç olarak ordu evlerine insanların girişi sırasında hepsinden asker olmasını beklemek salaklığının kalkması iyi bir şey.
Sosyal ağlarda paylaş

Komiksin.
Türban bir bütündür bölünemez. Şu alıntıladığın fotolardaki kadınların kolları çıplak mı, bana mı öyle geliyor? Motosikletli kadının kafasındaki de türban değil, başörtüsü, aradaki farkı sen daha iyi bilirsin.
Senin yaşın, başın bana saldırmak hakkını ve hatta hakaret etmek hakkını vermez. Yiyemeyeceğin lokmayı yeme, forumun beni nasıl bildiği konusuna gelince...İkiye ayrılmış vaziyette forum; beni sevenler ve beni sevmeyenler.
Mesele bundan ibarettir.
Mazlum edebiyatı yapmaktan vaz geç. Sen benim babayiğitliğimi, Atatürkçülüğümü, Atatürk sevgimi sorgulamak hakkına sahip değilsin. Hee, Oğlum dedim diye oğlum olmazsın, merak etme. Bak şurada yukarıda çoluk çocuğun bana yazdıklarına, alıştım artık, lafın gelişi söylenen bir oğlum'dan da yine komplekse girme.
Son söz: Bu ülkenin generalleri,amiralleri,albayları,subayları zindanlara tıkıldı. Nasıl tıkıldılar???
Soru basit ama cevabı derin...
Senin gibiler bilirler nasıl tıkıldıklarını.
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

bu kadar laf kalabalığı yapacağınıza sıkma baş dediğiniz şey kimin tarafından, ne zaman, ne amaçla icat-pardon kopyalandığını anlatsanız sorun çözülür fikrindeyim.

bunun cevabını ben yazdım yukarıda, 25 senedir var türban. kimlerin ortaya çıkardığı da zaten biliniyor.
Sosyal ağlarda paylaş

O bizim tartıştığımız baş örtüsü değil.

Kelime üzerinden gidersek başıma bi örtü atayım, baş örtüsü.

Burda konuşulan şey dini inanca dayalı takılan şeyler. O amaçla kullanılan baş örtüsü çene altından bağlanır, gergin olmaz. Yürürken bile kafadan kayar hatta, sık sık düzeltir takan kişi.

Fotoğraftaki öyle birşey değil.
Sosyal ağlarda paylaş

en komiği de baş örtüsü giyip üstüne bir ton makyaj topuklu falan giyenler. hatta mini etek + yırtmaçlı bile görmüştüm maslak plazalarda.

kafalar çok karışık heheh bir yandan bir "dinin" dayattığı eşitsizliği kabul ediyorlar diğer yandan metropolitan bir bölgede yaşamanın verdiği hırs ile diğer kadınlarla yarışmaya falan çalışıyorlar
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...