Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş JK 2012-2013 Sezonu Genel Tartışma

vaperon

Öne çıkan mesajlar

O hedef olayınıda klüp mecburen transfer yapamadığı için hem transfer yapmıyıp adam gibi elindekileri gönderip (bunlar pozitif işler) bunların üzerinede biz şampiyon olucaz diyemediler doğal olanıda bu, haybeden söz vermektense sabırlı davranmayı seçtiler. Medyada bu vizyonsuzluk hedefsizlik vs vs oldu
Sosyal ağlarda paylaş

reampage said:

O hedef olayınıda klüp mecburen transfer yapamadığı için hem transfer yapmıyıp adam gibi elindekileri gönderip (bunlar pozitif işler) bunların üzerinede biz şampiyon olucaz diyemediler doğal olanıda bu, haybeden söz vermektense sabırlı davranmayı seçtiler. Medyada bu vizyonsuzluk hedefsizlik vs vs oldu

abi dortmund'un da transfer yapamadığı dönemler oldu, Arsenal'in veya aynı yollardan geçmiş takımlar arasından aklıma gelen Southampton mesela ki Saints en dibi gördü, 3. lige kadar düştü.

Ama hiçbir zaman büyük kulüp olma vizyonlarından vazgeçmediler, hiçbir zaman hedef küçültmediler. Arsenal dediğin takım yılda 5 milyon pound harcarken transfere, kağıt üstünde küme düşer denilen takımlar kurarken çıkıp çatır çatır oynayıp her sene ŞL gördüler.

Beşiktaş'ın yönetiminde ciddi bir vizyonsuzluk var. Birçok şeyi çok doğru yapıyor olabilirler ama bu kötü birşey. Bir kere bu kulüp bizzat kendi yönetimimizin dediği kadar parasız değildi, gelirler yüksekti ama ekstra gelirimiz yoktu. Bunların yaptığı "borç bir an önce bitsin, 5 milyona 10 milyon adamlar almaya devam edelim" mentalitesinden başka birşey değil.

Kadro o kadar kalitesiz değil, "BOŞ" olan mevkiler var ki onlarda yine bu vizyonsuzluğun ve egonun eseridir. Takımda belki de ligimizin en iyi sol beklerinden olabilecek (ki orjininde sağ bek gerçi) Tanju gibi bir adam var ama sırf Mendes'in adamı diye oynatmıyorsun.

Bizzat yönetici yapıp sonra yaratıcı fikirleri sana çok üstün geliyor diye istifaya sürüklediğin adamın aldığı oyuncuları takımdan göndermeye çalışıyorsun. Berat gibi geleceğin Türk santraforu denilen adamı alıyorsun, Altınsay transfer diye ikinci lige kiralıyorsun. Oğuzhan'ı da 2 hafta önceye kadar istemiyorlardı ki sadece "Arsenal'den gelen çocuk" olduğu için takımda kalabilmişti.

Veli ve Necip zoraki oynayamadığı için Oğuzhan'a kaldılar, gördüler ne kadar mükemmel bir kimya yakalandı sahada ki neyse ki onu kazandık...

Ben İbrahim Altınsay'ın free agent transfer listesine bile ulaştım, hepsiyle ya bizzat ya da menejerleriyle görüşerek oluşturduğu bir listeydi. Gözlerini kapatıp rastgele beş adam seçsen şu ligde ilk üçü garantilersin o kadar diyeyim. Van Gaal ile son imzaya kadar geldiğini biliyorum. Tesisleşme hakkındaki fikirlerini ve altyapı yatırımlarını biliyorum.

Bu adamın istenmemesi ve istifaya sürüklenmesinin tek sebebi başta Levent Erdoğan ve Tamer Kıran gibi hıyarların çekememezliği ve geri kafalılıklarından geliyor. Bunun üstüne de Altınsay ufakta olsa harcamalar yapıp, gelecek başarılar ile onu telafi etmeyi hedefliyordu. Ama yok, neymiş maddi olarak kulüp bataktaymış.

Mali raporu okuyanlar görür, geçen yıl kulüp neyse bu yıl aynı şekilde yönetilseydi 250.000 euro kâra geçiyordu kulüp ki temlikteki borçlar ve kaybedilmesi planlanan davalar vs. de bunlara dahil... Tasarruf elbet alınması gerekiyordu ama bu kadar büyük bir hedef küçültmeye hiç gerek yoktu.

Ne oldu, sıradan bir Anadolu takımı görünümüne düştün işte. İki ciddi rakibin bu kadar karışıkken içinde olduğun durumda çıkıp şampiyonda olabilecekken Beşiktaş ve büyük bir moral depolayabilecekken sen Avrupa Ligi potası kovalayan Anadolu takımına dönüştün...

Neyse daha çok şey var söylenecekte böyle böyle 10 WOT çıkar. Fikret Orman'ın iyi niyetine ve dürüstlüğüne güvensem de genel olarak bu yönetimden hiçbir bok olmaz, onlar başta olduğu sürece de Beşiktaş ne şampiyon olur ne de üst potaları zorlar. Maddi olarak çok kısa sürede iyi atılımlar yaptılar, kulüp 1 sene içinde bile rahatladı ama sportif başarı olmadıktan sonra ne edelim onu.

Basketbolda bile Erman Kunter gibi biri olmasaydı toplanamazdık. 4-5 milyon euroluk takım ile çatır çatır oynuyorlar helal olsun...
Sosyal ağlarda paylaş

Benim bahsettiğim mesele Beşiktaşın vizyon küçültmesinin yada hedef küçültmesinin ardında yönetmin payının az asıl nedenlerin öncelikle uefa kupasından men edilmemiz ve akabinde feda projesi kapsamında gelen ayrılıkların medyada beşiktaşın küçülmekte olduğu şeklinde yansıması.

Ve bunun en büyük hatalısı sorumlusuda beşiktaşın kendi medyasının içinde ki yönetim karşıtı insanların verdiği demeçlerin gündeme gelme projelerinin yaratıcısı kişilerdir.

Yani Beşiktaş taraftarı zaten duygusal ve sürekli bir çöküş içerseinde yıllardır başarı yok vb. bunun peşinde birde klübün parasal sorunlarıda eklenince sahte peygamberin türemesi ve sosyo-eknomik seviyesi düşük taraftar kitlesine aldatıcı yön göstermekle gündeme gelmeye çalışan kan emici adi insanların sonucudur vizyon hedef küçülme vb.

Bence şuandan ki yönetimin en büyük zaafı medya handling gerçekten çok çok kötü. Çok yanlış kişilerle açıklamalar yapılıyor vb. (Cenk Korayı anıyoruz)

Bunun dışında Beşiktaşın sportif başarıdan daha çok ihtiyacı olan Stad ve gelirlerin artırılmasıdır. Sportif başarılarda bunla gelir bence
Sosyal ağlarda paylaş

Ya bak mesela aklıma ne geldi. Şu Aluko transferi,

Menejerlik yetkisi olan bir Türk arkadaş gidip Aluko ile irtibata geçiyor. O menejerine yönlendiriyor, görüşüyorlar. Pay istemiyor bizim eleman, takımımın iyiliğini istiyorum diyor. Payı da onun menejerine bırakıyor, ikisi anlaşıyorlar. Ama süre veriyorlar çünkü talipleri var.

Bizim eleman gidiyor kulübe anlatıyor, böyle böyle görüştüm size pasladım. Tek iş imzaya kaldı, kaçırmayın bunu. Konferans veriyor, videolar izletiyor anlatıyor. Zaten az çok futbol takip eden biri nasıl bir yetenek olduğunu bilir. Tamam süperstar çıkmaz ama Amokachi tarzında yepyeni, kendi ufak çaplı efsanemiz olurdu.

Tamer Kıran ne yapıyor? Gidip birde ben göreyim diyor. Gidiyor görüşüyor adamlarla, cevap verecem diyor. Ne yapıyor? Cevap vermiyor. Londra'da tatil yapıyor, o sırada İskoç menejer sokarım böyle işe diyip gidip Hull City ile anlaşıyor. Beşiktaş ile anlaştıklarından çok daha düşük bir paraya, bonservisi elinde ...

Hull City'de bu sezon ne mi yaptı Aluko? 13 maçta 4 gol 3 asist, oyunu alkışlanıyor. Seneye Barclay'da bir takıma transfer olmasına kesin gözüyle bakılıyor, yüksek bonservis ile ...

Tamer Kıran ne mi yaptı?

Altınsay kulübe Van Gaal'i getirirken o gitti Sven Goran Erikkson'u getirdi. Üstüne birde ön protokol imzalayıp sonra Samet'in getirilmesiyle adama hayatının en kolay parasını kazandırdı.

Bu adamlarla Beşiktaş yürümez. Kusura bakılmasın,
Sosyal ağlarda paylaş

reampage said:

Benim bahsettiğim mesele Beşiktaşın vizyon küçültmesinin yada hedef küçültmesinin ardında yönetmin payının az asıl nedenlerin öncelikle uefa kupasından men edilmemiz ve akabinde feda projesi kapsamında gelen ayrılıkların medyada beşiktaşın küçülmekte olduğu şeklinde yansıması.

Ve bunun en büyük hatalısı sorumlusuda beşiktaşın kendi medyasının içinde ki yönetim karşıtı insanların verdiği demeçlerin gündeme gelme projelerinin yaratıcısı kişilerdir.

Yani Beşiktaş taraftarı zaten duygusal ve sürekli bir çöküş içerseinde yıllardır başarı yok vb. bunun peşinde birde klübün parasal sorunlarıda eklenince sahte peygamberin türemesi ve sosyo-eknomik seviyesi düşük taraftar kitlesine aldatıcı yön göstermekle gündeme gelmeye çalışan kan emici adi insanların sonucudur vizyon hedef küçülme vb.

Bence şuandan ki yönetimin en büyük zaafı medya handling gerçekten çok çok kötü. Çok yanlış kişilerle açıklamalar yapılıyor vb. (Cenk Korayı anıyoruz)

Bunun dışında Beşiktaşın sportif başarıdan daha çok ihtiyacı olan Stad ve gelirlerin artırılmasıdır. Sportif başarılarda bunla gelir bence

Onu hep diyorum abi,

Yönetim felaketi devraldık, yandık anam yandık diye diye aslında bir nevi kendine kaçış kapısı açtı.

Tamam çok zor bir dönemde başa geçtiler ve enkaz devraldılar ama öyle bir anlattılar ki Beşiktaş'ı, medyada tesislerin karşısındaki bakkala bile borçları var diye haberler çıktı. Ulan orada bakkal bile yok ...

Bunların yaptığı tamamen kaçış kapısı aralamak. İşi beceremezlerse "biz zaten bok gibi bir kulüp almıştık, yapacak birşey yok, hadi kib bye xoxo" demekti. Kulübün itibarını yere alarak yaptılar da bunu ...
Sosyal ağlarda paylaş

Llama said:

adamnlar 3numaralı topiclerine geçicek biz hala birdeyiz..
ne güzel dert tasa yok len sakin sakin bi yıl

oda benim dikkatimi cekti ama bizimde maç topklerimiz cok sayfa oluyor . maç sonunda millet orda tartışcana gelip burda tartışsa bide 3 olduyduk.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...