Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş JK 2012-2013 Sezonu Genel Tartışma

vaperon

Öne çıkan mesajlar

Kusura bakmayın da duruş meselesi her zaman saçmaydı ki. Kulüplerin, kurumların duruşları olmaz, bunu defalarca gördük işte. Kişilerin duruşları olur. Baba Hakkı'nın olur, Süleyman Seba'nın olur. Beşiktaşlılık duruşu diye düşünürsen, YD gibi bir adam gelince fail olursun:)...
Ki onun gibi onlarca adam gelip geçer. Formayı ne abidik gubidik adamlar giyiyor, giyecektir.
Bu duruş meselesi bana anlamsız geliyor, kusura bakmayın...
Sosyal ağlarda paylaş

ya duruş dediğin şey gelenek gibi işte. her başkan, yönetim vs.. kendinden bi sonrakini etkiliyo. son zamanlara kadar futbolda paranın etkisi bu kadar büyük olmadığı için de genelde aynı kültürün içinde bulunan insanlar yönetimi oluşturuyodu.

formayı tabii ki abuk subuk futbolcular da giyer ama taraftarın veya yönetimin oyuncuya tepkisi klüpten klübe çok değişiyor. bu da işte 'duruş' denilen şey oluyo aslında.
Sosyal ağlarda paylaş

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, kulübün son durumunu ve devraldığı kulübün hesaplarına dair açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’la biraraya gelen Gülengül Altınsay siyah-beyazlı kulübün sorunlarını konuştu. Taraf’a çarpıcı açıklamalarda bulunan Orman, Beşiktaş’ın tüm hesaplarının incelendiğini anlattı.

İşte Taraf Gazetesi’nde yer alan o röportajın bir bölümü:

“GELİR GELMEZ SAVAŞA GİRDİK”
- Beşiktaş’ın içinde olduğu durum herkesin malumu. Yine de kulübe adımınızı attığınız şu kısa sürede beklediğinizden farklı bir şeylerle karşılaştınız mı?
Bazı şeyleri duymak başka, yaşamak bambaşka. Bilirsin ben çok sakin bir insanımdır. Sabırlıyımdır. Şimdi bakıyorum da bu kadar kısa bir sürede her şeye sinirlenen bir insan haline gelivermişim. Tabii mümkün olduğu kadar bunları etrafımdakilere, kamuoyuna yansıtmamaya çalışıyorum. Çoğunu içimde yaşıyorum. Yönetime gelmeden de biliyordum problemleri ama yaşamak çok başkaymış.

- Yönetim Kurulundan başlayalım. Yönetim Kurulunuzu neyi amaçlayarak oluşturdunuz? İki sene sonraki seçimi kazanmayı mı mesela?

Çok açık cevap vereceğim. Neredeyse bir hafta gibi kısa bir sürede yönetim kurulunu yapmak zorunda kaldım. Beşiktaş’ın bu koşullarında kimse Yönetime gelip elini taşın altına koymak istemedi. Sonuçta çok cesur arkadaşlar bir araya geldik. Beşiktaş’ın bir sürü şirketi var. Buralarda şahsi sorumluluklar alabilecek, imza yetkisi olan yönetim kurulu üyesi bulmakta zorlandık. İki sene sonraki seçimi düşünecek halimiz hiç yoktu.

- Ama yine de koşullar ne kadar zor olursa olsun taraftarın sizden beklentisi çok. Her şeyden önce yani sportif başarıdan da önce sizin Beşiktaş’ı bu hale düşürenlerden hesap sormanızı bekliyor.

Biz gelir gelmez çok cephede savaşa girdik.

“HER KONUDA ÖDEŞME OLACAK”

- 8 yıllık Yıldırım Demirören yönetiminin ardından iktidar oldunuz. Taraftar doğal olarak sizde bu dönemim hesabının sorulmasını istiyor. Yapanların yanında kalmamasını istiyor. Peki sizin böyle bir niyetiniz var mı?
Şu anda kulüpte iki farklı denetleme yapılıyor. Birincisi Beşiktaş’ı nasıl devraldığımızı gösterecek. İkincisi ise son sekiz yıldır olanların denetlemesi olacak. Ernst&Young ile çalışıyoruz.

- Yani ödeşme olacak mutlaka diyorsunuz?

Her konuda ödeşmenin olması gerek. Aslında çok bilinmeyen şeyler ortaya çıkmayacak. Her mali kongrede Beşiktaş’ın mali durumuna ilişkin herkes konuştu zaten.

- Tek tek hangi para nereye nasıl gitmiş açılayacak mısınız?

Her kuruş harcamının nasıl yapıldığını göreceğiz. Hesap sormayacaksak niye bu kadar denetleme yaptırıyoruz ki. Beşiktaş’ın her şeyle yüzleşmesi gerekiyor.

Gülengül Altınsay/Taraf
Sosyal ağlarda paylaş

SON DAKIKA | Besiktas'in yeni hocasi Riza Calimbay oldu. Pazartesi aciklama yapilacak.

Valla bence güzel bir hamle, ilk geldiğinde çok başarısız değildi ama büyük kulüp çalıştırmak için erkendi. Şimdi tam sırası,

Beşiktaş dönemi dışında başarısız olduğu dönem yok, Anadolu'da harika işler yaptı. Bu sefer Beşiktaş'ta da benzer başarı yakalasın, çabuk harcamayalım yeter.

Dillere pelesenk olan Beşiktaş duruşunu da hiçbir zaman kaybetmeyen, onu bunu geçtik Beşiktaş'ın gerçek çocuklarından biri Rıza hoca, hayırlı olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Salih Uçan'ı da Fener'e kaptırdık, ön görmüştüm :( Onun yerine Mehmet Akgün'ü almışız.

26 yaşındaki oyuncu orta saha ve defans hattının sağ tarafında görev yapıyor. 31 Mayıs 2012 tarihinde Gençlerbirliği ile sözleşmesi sona erecek olan Mehmet Akgün, Beşiktaş'a bonservis bedeli ödettirmeden Siyah-beyazlı kulübe transfer olacak. Siyah-beyazlı yönetim 1 Haziran tarihinde bu oyuncuyla resmi mukavele imzalayacak.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Beşiktaş Kulübü Divan kurulu üyesi İlhan Gölvan, Demirören tarafından aldatıldıklarını ifade etti.

Günaydın amca.Bu arada kendisi demirören nin en avucu büyük şakşakçılarındandı.Senetin ödeme tarihi geldikçe herkes demirörene giydirmeye başladı.Borç kimin başına kalacak bakalım.

Birde Rıza hoca haberleri yalanladı.
Sosyal ağlarda paylaş

Jose Mourinho’nun Fatih Altaylı’ya yaptığı açıklamalardan dikkatimi çeken bir bölüm oldu. Borçlar bir tarafa Fikret Orman’ın düzeltmesi gereken bir imaj ve son 10 yılda çöreklenen taraftar düşünce yapısı var. Futbolu herkesten ve herşeyden çok iyi bilmemiz dünyanın en iyi teknik direktörünün dahi gözünü korkutmuş:

-Beşiktaş’a gelir misin?
Mourinho “Hayır” anlamında elini salladı.

-Gelmem. Real Madrid’in üç eski teknik direktörü Toshack, Del Bosque ve Schuster Beşiktaş’a geldi, üçü de kovuldu. Dördüncü olmak istemem.
Sosyal ağlarda paylaş

"Şirketimiz, Emre Güral ve Berkay Samancı'nın transferiyle ilgili olarak Bucaspor Kulübü ile görüşmelere başlamıştır"

Eh bu sene böyle herhalde işte, ucuz tutarsa diye adamları alıp duracağız. Muhtemelen sonumuzda geçen seneki gs gibi olur işte =)

Yeni sezon öncesi transfer çalışmalarını sürdüren Beşiktaş, Sakaryaspor'dan Berat Çetinkaya ve Gençlerbirliği'nden Mehmet Akgün'ün ardından Bucaspor'un iki genç yıldızını transfer etti. Siyah-Beyazlı yönetim Bank Asya 1. Lig takımlarından Bucaspor'da forma giyen Emre Güral ile Berkay Samancı'yı kadrosuna kattı.

23 yaşındaki forvet oyuncusu Emre Güral, geçtiğimiz sezon Bucaspor formasıyla 10 gol kaydetmişti. Bucaspor ile sözleşmesi 31 Mayıs 2014 tarihinde sona erecek olan Emre için Siyah-Beyazlı kulübün ne kadar bonservis bedeli ödediği önümüzdeki günlerde açıklanacak. Eintracht Frankfurt altyapısından yetişen futbolcu, 2006-2009 senesinde Jahn Regensburg, 2009-2011 yıllarında da SV Elversberg'de forma giydi.

22 yaşındaki orta saha oyuncusu Berkay Samancı ise geçen sezon Bucaspor'da 16 maçta forma şansı bulmuştu.
Sosyal ağlarda paylaş

mehmet akyüz potansiyeli olan bir adam değildi ama, belliydi yani yedek forvet olarak alındı. Herşeyden önce Ersan olayları sırasında Galatasaray'ın elinden adam kaçırdık diyebilmek için alındı bana kalırsa sdfsda

Bu adamların yaşı çok genç bildiğim kadarıyla, alınıp altyapıya bile koyulsa potansiyeli olan adamları ileri de kullanabiliriz. O konuda daha iyi transferler,

ama kaç kişi çıktı ki böyle ikinci ligden gelip yıldız oldu :D
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...