Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş JK 2012-2013 Sezonu Genel Tartışma

vaperon

Öne çıkan mesajlar

Yarın Escude, Aluko ve Ospina açıklanırsa şaşırmayın. Gerçi bir tanesi bile açıklansa iyi de sdafdsa

Aluko için Londra'ya gitmiş Tamer Kıran, oyuncu ile kesin anlaşılmış. Sadece menejerinin imzalanaması gerekiyormuş. Akıl çelme vs. tarzı şeyler olmazsa son anda kesin BJK'de deniyor. Aluko'ya ulaşarak Beşiktaş'a getirmeye çalışan, Beşiktaş'a sunan menejerde anlattı olayları vs. Beşiktaş ve menejer arasında herşey deniyor.

Escude'de de bayağı ileri noktaya götürülmüş deniyor. Tahminen o da birkaç güne açıklanır. Toplu açıklama istiyorlar gerçi,

Ospina içinde bonservis fiyatı söz konusu, yönetim kendi de hatasını kabul etti. Menejerleri Türk basınında çok yer ediyor diye yüksek bonservisten ve paydan satmak istiyorlar, zorluk çıkarıyor demişler. Zaten bu kadar çok istenen adam olmasaydı tahminen pazarlıklar buraya kadar gelmez sonlanırdı.
Sosyal ağlarda paylaş

Davul zurna ile transfer yaparsan olacağı budur, Aluko Hull City ile anlaşmış. Yıllık 750k alacakmış...

Burada menejerlik işlerini gören, BJK ile İskoç menejerin iletişimi sağlayan adam sövüyor bayağıdır yönetime böyle adam bu şekilde kaçırılır mı diye, "ben herşeyi tamamlamıştım sadece imzalar atılacaktı, pay bile almıyordum" diyor herif ...

Yazık, Sivok'a Olcay'a o kadar para basıp Aluko gibi adamı 700k maaş için kaçırıyorsak cidden şu Tamer Kıran malını sorgulaması gerekiyor Fikret Orman'ın, Altınsay'ı Tamer Kıran için mi harcadılar?

edit:

Gerçi yine işi yakından takip eden adamlardan biri ortaya 3 menejerin daha çıktığını ve Hull City hamlesinin fiyat arttırma hamlesi olduğunu da söylüyorlar. 600-700k'ya iş halledilecekken şimdi 1m veya üstü verip Beşiktaş alırsa hiç şaşırmayın diyor. Yazık cidden, dün herşey tamamken ve Londra'da ilk görüşmeyi yapmışken niye imza attırmazsın adama ...
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bu yönetimden her türlü acizliği beklerim. Zaten topu topu 3-4 adamın lafı geçiyor transferde daha 1 ini bile alamadık 1 aydır. Bunlar tecrübesiz ve iş bilmez, anca gidip orada burada paramız yok böhühü diye ağlayıp bakkal hesabı yaparak 60k bile bize lazım onu topçuya vereceğime bilmemneye borcumu öderim diyerek bizi küçülten adamlar.
Sosyal ağlarda paylaş

bir şeyi adam gibi yapsalar zaten şaşardım!

diyorum ya adamlar sanki siir köy hizmetlerine yönetici oldular, geldiklerinden beri ağlamak tan futbolcu göndermekten , şubeleri kapamaktan başka bir şey yapmadılar, bir tane feda tshirti projesi yaptılar ki o da taraftarlara ait bir proje, pazarda satılıyor 10 tl ye, basket maçlarında ki rüzgarı kaçırdılar, onu bile doğru düzgün yapamadılar, paramız yok paramız yok demekten başka bir şey yapmıyorlar , yöneticilerin kulübe para aktarması her ne kadar yanlış denilsede bu durumdan çıkış için mutlaka yönetimin elini cebine atması gerekiyor, siirt spor u yönetmiyorsun beşiktaşı yönetiyorsun, madem eliniz cebinize gitmiyor madem para kaynağı bulamıyorsun ne geldin aday oldun, bunların yaptığını kimi koysan oraya yapardı, çünkü şube kapatmak ve ellerinde ki adamlar 300 500 e kaçırmaktan başka bir halt yapmıyorlar.

şu aluko denen 23 yasındakı adamı 600 700 e alamayıp kaçırdılarsa ben bunların beyinlerine sıçayım. durun daha ospina da gelmeyecek muhtemelen 1 aydır alacaklar. gençleşiyoruz diyorlar 32 yaşında adamı alıyorlar. gerçi o da kesin değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Tinu, hataların var yalnız.

Mayıs-Haziran döneminde BJK Store gelirlerinde tarihinin en yüksek rakamlarını yakaladı. Hem Feda, hemde diğer ürünler kapış kapış gitti. GS yarı finali ve Efes finali serisinde Store süre/gelir olayında da rekor kırdı. Maddi olarak kulüp yavaş yavaş rotaya girdi.

Şöyle ki futbol takımının bütçesi 22 milyon euro belirlendi, bu rakamın altına da Quaresma gönderildiği takdirde düşülüyor. Buradan bile nerden baksan 10 milyon euroya yakın kâr elde edilecek bu sezon,

İyi giden çok şey var, bu yönetimin hakkını yememek gerek. Oturduğumuz yerden bize hoş gelmeyen şeyleri ölesiye eleştirmek kolay ama bazen empati yapıldığında mantıklı şeyler bulabiliyoruz.

Voleybol takımı bir anda futbol takımının önüne geçti. Ulan bu taraftar değil miydi takım küme düştüğünde BJK ismini küme düşürdünüz, kapatsaydınız şubeyi daha iyiydi diyen? Erkek Voleybol takımı 18 seyirci ortalamasıyla oynuyormuş, 18

Voleybol takımları ortalama 10 kişiden oluşsa desek, herkesin 2 tanıdığı gelse ortalamanın üstüne çıkıyor. Bu kadar terk edilmiş bir takıma tabii sponsor bulamazsın, boşu boşuna da açık tutmak istemezsin. Diyorlar ki efendim neymiş geçen yıl 300.000 TL'ye bu takım lig atladı. Ulan 1. lig ile 2. lig aynı şey mi?

Beylikdüzüspor, 15-16 yaşındaki çocuklarla 2. lige çıkmayı başarmış zirveye oynamıştı bu ligde ... Birinci ligde nerden baksan 1-2 milyon TL'lik yatırım yapman gerekecekti. Bu parayı kısa vadede basketbola harcamak bile mantıklı bana kalırsa. Zaten şube kapanmadı donduruldu, gelecek sezon yine açılacak ama takım bulunamayacak vs. neyse,

Beşiktaş'ın şube kapatıyor olması sebep ne olursa olsun kötü birşey kabul ediyorum. Beşiktaş şube kapattırmamalı ve sürekli zirveye oynamalı her branşta ama işte yapacak birşey yok, Bahçeşehir Üniversitesi olmasa voleyboldan komple çekilecektik.

Neyse, futbola geri dönersek. Altınsay'ın futbolun tek yetkilisi olup, yönetim kurulunun hiçbirşeye karışmaması planlanıyordu. Ama tahminen yine Levent Erdoğan cephesinin oyunları ile bu adamın da ayağı kesildi kulüpten, ardından Cem Bilge falan derken Fikret Orman yine çakallarla baş başa kaldı.

Tamer Kıran kimdir abi? 600'e oynarım diyen çok potansiyelli bir adam. Bir takımın, Beşiktaş gibi bir takımın futbol şubesinin başındaysan adını %100 duymuş olman gereken ve duyduğun anda düşünmeden FM'deki gibi Confirm etmen gerekirken, çıkıp davul zurna ile İngiltere'ye gidip basınlara demeçler verip menejerlerin iştahını kabartıyorsun. Ospina transferinin olmama sebebi de bu,

Bu adamlar cidden PR nedir zerre anlamıyorlar. Çok kötü yönetiliyoruz bu aşamada da, storelardan gelir hedef ediliyor ama bu zihniyet ile yine çarşı ürünleri daha çok satar ...
Sosyal ağlarda paylaş

Llama said:

kasımpaşanın yönetimi beşiktaşta olaydı bu sene böyle olmazdı.

gelselerdi abi, şu lafa da çok sinir oluyorum.

Aday çıkmadı resmen Beşiktaş'a başkan olmaya, çıkıp başbakanın not defterinde adları olsun diye Kasımpaşa'ya giden lavuklar bu kadar parayı Beşiktaş'a niye harcamadılar ?

O adamlara Beşiktaş'lı dememek gerekiyor. İlk fırsatta da kulüpten ihraç edilmeleri gerekiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

dark,

feda tshirt kampanyası en kötü lansmanla bile bu kadar satardı, ben tüm basket maçlarına gittim, binlerce insan tshirt alamadan döndü o maçlarda, bundan bahsediyorum! internetden sipariş veriyorsun 15 günde geliyor tshirt eline! insanlar feda tshirti almak için bildiğin çaba harcadı yaw!! böyle bir pazarlama olabilir mi! Pazarlarda 10 tl ye satıyor bu tshirtler!

Voleybol şubesinin kapanması olayı şubeyi kapatabilirsin, ama böyle kapatamazsın! beşiktaşın adını rezil ederek kapatamazsın bunun da yolu yordamı vardır, beşiktaş parasızlıktan voleybol şubesini kapattı imajını veremez bu adamlar! yoksa bir strateji izlersin karar alırsın bunu basına açıklarsın voleybolcuları mağdur etmezsin yani kapatacaksan bile hatta parasızlıktan kapatacaksan bile bunu bu şekilde yapmazsın.

Transferlere bakıyorsun elindeki en iyi adamı 300 500 fark için rakiplerine veriyorsun, sonra gidip 32 yaşında bir defans oyuncusu transfer ediyorsun! bana bunun mantığını kimse anlatamaz,

Q7 satmamız lazım diyorlar, sonra tv lerde gazetelerde , q7 yi yerin dibine sokup, başka çaremiz yok paramız yok satmamız lazım diyorlar, e mal kafalar sen bir adamı yerin dibine sokup zaten bir halta yaramıyor deyip sonra 5 milyon euro ya nasıl satabilirsin! bu kadar salaklık olurmu sen böyle konuşursan q7 alacak adam gelir sana bedava verin alayım der! bu kadar salakca bir yönetim olabilir mi?

Geldiklerinden beri ah biz batmışız ah bizim paramız yok diye ağladılar, sürekli tv lerde biz bitmişiz paramız yok batıyoruz diye konuşup durdular, bu gerçekse bile bunu böyle tv de söylemezsin birazcık kafası çalışan adam bunu arka planda içinde saklar ve dışarıya sorun yok imajı verir, verirki 3 kupa almış basket takımına sponsor korkmadan gelsin. Ben firma olsam tv ye çıkıp ay paramız yok batıyoruz diye ağlayan bir takıma sponsor olmam isterse 5 kupa kazanmış olsun. Basket takımının dağılmasının ve sponsor bulamasının sebebi budur.

Fikret Orman rakiplerimizin stad gelirleri bizim 2 katımız bir an önce stadı yapmalıyız diyor, gs stadı vermedi diye inönüde devam kararı alınıp 1 sene daha çöpe atılıyor, e gs vermedi, olimpiyat bakımda yada uygun değil, yahu fenerbahçe yönetimi başkanı da dahil gelin oynayın dedi, madem bizim stadı yapacak gücümüz var madem bir an önce stadı yapmalıyız, e git fenerin stadında oyna, tesislerde stada yakın, beşiktaş semtinden 1 vapurla stada gidiliyor, yok olay çıkardı felan bunlar tamamen hikaye, stadı yapmadılar gs 'da bahane olarak kullandılar.

Şu ana kadar bu yönetim hiç bir şey yapmadı, evet kulüp battı demirören batırdı kulüp berbat durumda ok hepsine kabulum ama kriz yönetimi böyle olmaz, sen içerde ne kadar zor durumda olursan ol bunu dışarıya böyle aciz böyle zavallı durumda yansıtmazsın, buna hakları yok, siirt e başkan olmadı fikret orman gelirken borçları da biliyordu, kimse ondan demirören gibi cebinden milyon dolarlar versin demiyor, ama sen böyle zor bir işe aday oluyorsan ona göre yönetim kurucazsın , yönetime giren adamların elini cebine atmasını isteyeceksin sende elini cebine atacaksın, geldiğinden beri ağlamaktan futbolcu satmaktan , en ama en önemlisi ben beşiktaş ismini ezdirmem demesine rağmen kendiside dahil her yöneticileride dahil paramız yok diye ağlayarak kulübü yerindibine soktular.

Zor çok zor işimiz, ay başında alıyorum kapalı alt vericem her sene verdiğim parayı 2000 tl mi vericem formalarımıda alıcam, yine bağırcam beşiktaş diye ama cok zor gunler bekliyor bizi çok zor. Tek ümidim gençlerin iyi çıkması tek ümidim onlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Feda projesinin çok kötü yönetildiğini hep söylüyorum. Bu proje maddi olarak lanse ediliyor sürekli ama işin manevi yönü yönetim tarafından hiç dile getirilmiyor. Yönetimden sadece Fikret Orman, BJK TV'deki konuşmasında bahsetmişti. Sen taraftarı birbirine kenetleyemezsen, tekrar birlik oluşturamazsan maddi projeler yapmışsın ne yazar?

Q7'yi yerden yere vurmaları tabii yanlış ama şöyle birşey de var, bu adamın sorunları zaten biliniyor. Yani sen yerden yere vurmasan da birşey olmaz. Alıcı zaten yok ama yönetimde üstüne giderek iyice daraltıyor. Q7'yi sadece Arap ülkelerinden alırlar, ya da Rusya'dan alırlar BJK'nin istediği fiyata ... Rusya bile artık kasmıyor bu tip adamlar için gerçi, Arabistan'a da gitmem diyor... O her şekilde elimizde patlayacak gibi duruyor.

Escude olayında ise şöyle birşey var. Beşiktaş gençleşmiyor. Amaç yaş olarak gençleşmek değil, maaş bütçesini düzene sokmak. Bunu yapmanın en kısa yollarından biri de öz kaynak ve ucuz genç oyunlar bulmak. Bu yüzden gençleştirme yapıyoruz evet ama asıl olay maaşlardan kâr elde etmek. Şöyle ki giden Egemen atıyorum bize 2 milyon euroya mal olacaksa, Escude 1 milyon euroya mal olacak. Bir anda 1 milyon euroluk kaynak geçiyor eline, belki altyapıdan 3-4 futbolcunun masraflarını karşılayacaksın bununla,

Voleybol şubesinin kapanması da gerçekten kötü ama başka türlü de yapılsa böyle tepki çekecekti, yapılmasa küme düşse tekrar yine tepki olacaktı. Sponsor arayışları yapılmış, ama kimse sponsor olmak istememiş. Halbuki BJK'li zenginlerden biri ufak bir miktar ile bu takıma sahip çıkıp orta sıra takımı da olsa devam etmesini sağlayabilirdi. Taraftar zihniyetiyle sahip çıkılmadığı sürece hiçbir şey olmaz sadece sponsor ve yönetim kuruluna güvenerek.
Sosyal ağlarda paylaş

City ile maçımız başladı bu arada, hiçbir kanal yayınlamıyor sanırım maçı o yüzden link paylaşımında sorun olmaz diye düşünüyorum :)

http://www.thefirstrow.eu/watch/131367/1/watch-besiktas-vs-manchester-city.html

Yalnız FIFA'da PES'teki aynı formayı seçme olayı olmuş resmen, biz kırmızı onlarda bordo ile çıkmış adsfdsa
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...