Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

6 Mayıs

tinu

Öne çıkan mesajlar

Bu halktan bir beklentim yok. Varsın bana <> desinler. Kendi haklarını savunan insanlar pek bir şey ifade etmiyor çünkü bu toprağın insanına ve/fakat kendi haklarını ellerinden söküp alan insanlara tapıyorlar, secde ediyorlar, biat ediyorlar, kul-köle oluyorlar ve hatta ibadet adı altında salya-sümük ağlıyorlar.

Ben yoktum onlar idam edildiklerinde ama her geçen gün daha fazla "yazık etmişler kendilerine, bu halk için değer miydi?" diye soruyorum.

Işık olduklarına eminim ama ne yazık ki uğruna katledildikleri bu ülkenin halkını aydınlatmaya yetmedi ışıkları.
Sosyal ağlarda paylaş

''Gelecek nesillerin gençliğinin ruhuna, bu çığlığı üflemektir mesele''

Bu gerçek oldu mu? Üflendi mi? Hiç emin değilim! Ama umuyor ve inanıyorum ki, başta M. K. Atatürk olmak üzere, siz ve sizin gibi cesur, kahraman, yurtsever, kendi canından çok çilekeş halkını düşünen, onlar için elinden geleni yapmaya çalışan tüm (yitik) canların nefeslerinin ulaşabildikleri; yeterli olacaktır zulüm, adaletsizlik ve eşitsizliğin üstesinden gelmeye...

Selam olsun!
Sosyal ağlarda paylaş

ne oldu, edit:pek muhterem,saygıdeğer,her şeyi bilen,her şeye kadir camia burada seni mi taktı peşime?
hazır mevzu buraya gelmişken genel kültür geliştirmeye yönelik bir bilgi vereyim. yavşak diye bit yavrusuna derler. yapıştı mı bırakmaz çünkü bu şekilde yaşamını sürdürebilir.
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.youtube.com/watch?v=315bXad7CtI

Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan, Hüseyin İnan, Attila İlhan ve Ahmet Kaya hepsi nur içinde yatsın.

said:
şenlik dağıldı bir acı yel kaldı bahçede yalnız
o mahur beste çalar müjgan'la ben ağlaşırız
gitti dostlar şölen bitti ne eski heyecan ne hız
yalnız kederli yalnızlığımız da sıralı sırasız
o mahur beste çalar müjgan'la ben ağlaşırız

bir yangın ormanından püskürmüş genç fidanlardı
güneşten ışık yontarlardı sert adamlardı
hoyrattı gülüşleri aydınlığı çalkalardı
gittiler akşam olmadan ortalık karardı

bitmez sazların özlemi daha sonra daha sonra
sonranın bilinmezliği bir boyut katar ki onlara
simsiyah bir teselli olur belki kalanlara
geceler uzar hazırlık sonbahara
Sosyal ağlarda paylaş

cumhuriyet tarihinin en utanç verici günlerinden biri. ben insanım diyen hiç kimse, bu olayı geyik malzemesi yapamaz diye düşünüyorum. ama ucube, yaratık, tek hücreli v.s diye tanımlanabilecek, insanlığın henüz yanından, yöresinden bile geçmeyi başaramamış, beyin ve yürek yoksunu sürüyle organizma var bu dünyada ne yazık ki...

son derece iyi niyetli, vatansever, hiçbir cana kıymamış, ama devlet eliyle, son derece adaletsiz bir biçimde canları alınmış bu 3 güzel insanı saygıyla anıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

bu topraklardaki devletin ödlek yöneticileri geleneğinin iğrenç uzantılarından biridir bu olay da. bizim ödlek geleneğimiz 17 yaşındaki çocuktan da korkar beşiğindeki bebekten de korkar. beşikteki bebek kardeşi de olsa korkar oğlu da olsa korkar, gözünü kırpmadan boğdurur, astırır.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...