Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Askerlikle ilgili akil rica edecegim

Giovanni

Öne çıkan mesajlar

yaş geçince "ne işim var benim bu bebekle" gibi kasıntılarınız yoksa, eğer şanslı iseniz, eğitimden, falan bi şekilde yırtarsan, daha rahat oluyor, iyi huylu komutanların varsa o kadar üstüne düşmüyorlar, ama tersi olursa ki, uzman ve ast subaylar içinde manyak çok, ama teğmenlerin çoğu iyi hele ortak noktan falan olursa, küçük bölük veya karakollar, daha rahat.

birde rahat, kolay "gözükeni" seçmemek lazım askerde, en büyük yanıltıcı bunlar oluyor, boş yatmak yerine işleri kollayıp kolay bi işe bulaşmak en iyisi, yoksa yatana çok pis patlıyor, genelde seçim şansı verilmez ama verilirse rahat "gözükeni" seçmeyin...

benim önerim, acemiliği kış dönemine getirmek, ustalığı da yaz döneminde yapmak, ben planlamadan öyle yaptım bence daha güzel, sıcakta yapmak daha zor, acemilikte içme suyu bile bulmak sorun olabiliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Tron said:

açıkcası gittiği yere kadar uzat diyenler askere gitti mi?

ben de uzatabildiğim kadar uzatmıştım. Gittiğimde ise uzatmanın gereksiz olduğunu görmüştüm. Çünkü uzattıkca sorumlulukların artıyor, haliyle daha fazla sıkıntıya düşüyorsun.

Tavsiyem; Meslek hayatının temelini attıysan hemen git hiç bekletme, yok ben daha staj bile yapmadım ki! diyorsan maksimum 2-3 sene uzatılabilir. Daha fazlası sıkıntı yaratıcaktır.

uzattım..

bedelli çıktı
15dakika falan asker olmuş olabilirim. emin değilim. komutan otur dedi ayakta bekleme.. dedim güzelmiş abi..

çok şey öğrendim tabii..
Sosyal ağlarda paylaş

mezun oldum kriz zamanı, bulamadım iş yoksa uzatıcaktım.

büyük sözü dinledim,
ultra hafifledim + mesleğe başlarken "askerlini yapmamış" tatavası - varsa böle bişi - ile karşılaşmadım.

Şey gibi gelio askerden sora - evet bugüne kadar ben çalıştım artık devlet bana çalışsın hohahhaah gibi gelio.
öle deil tabiki hahahaha ama öle gelio.

git kurtul, rahatlarsın. Bedellide bekleyebilirsin tabi de master yapmak falan sıkıcı işler, haybeye zamanından yiceksin yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Tesekkurler Tron. Kendi isim olacak nasipse. Zaten hazir ailenin isi oldugu icin. Dolayisiyla is acisindan bir derdim yok.

Ayrica cok buyuk ihtimalle evlenecegim yakin zamanda o da gitme yonunde bir husus.

3. olarak simdi dusunuyorum da tek cocugum. Allah muhafaza ertelersem kac sene icinde babama bir sey olursa isyerimize bakacak kimse yok. Nasil birakip giderim.. Belki de en temizi aradan cikartmak.
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

arkadaşım

askerlikle ilgili yapılması gereken tek bir şey varsa o da yapılmaması gerektiğidir.

bak bende kaçıyorum köşe bucak, istanbula gidince mastera başlıyacam bitince doktora yardıracam o ara da bedelli gelecek neyse parası verip kurtulacam.
tabi o ara gözlerim 1 numara daha bozulursa para vermeden çürük alıcam kafam rahat edicek.

askerlikle ilgili planım bu

Gözlük takma
Sosyal ağlarda paylaş

Askere hemen gitmek istedim, benim şansıma "1 sene sonra gel, çok fazla yığılma var" dediler. Her ne ise, 1 sene sonra gittim ve hem de isteyerek yedek subay (16 ay) yaptım ve çok memnunum. Benim arkadaşlarım salladılar, kaçtılar, allem ettiler, kullem ettiler, en son ne oldu? 35 yaşında, 37 yaşında "en büyük asker bizim asker"! De gidin!
Git kardeşim, git. Git, askerliğini yap ve ondan sonra geleceğini planla.
Sosyal ağlarda paylaş

Giovanni said:

Tesekkurler Tron. Kendi isim olacak nasipse. Zaten hazir ailenin isi oldugu icin. Dolayisiyla is acisindan bir derdim yok.

Ayrica cok buyuk ihtimalle evlenecegim yakin zamanda o da gitme yonunde bir husus.

3. olarak simdi dusunuyorum da tek cocugum. Allah muhafaza ertelersem kac sene icinde babama bir sey olursa isyerimize bakacak kimse yok. Nasil birakip giderim.. Belki de en temizi aradan cikartmak.

Gitmeyi düşün abi o zaman valla ben de aradan çıkarmak için gitmiştim askerlik şubesine çürük verdiler kilodan :P
Sosyal ağlarda paylaş

Aynen git kurtul. Uzun donem hakkari yuksekovada yaptim. Gittigmden daha iyi sekilde eve dondum. Korkunun ecele faydasi yok. Doguda kafayi cizen komutanlari batiya gonderiyolar yada erken emekli ediyolar. Tek bildigim herkesin gidip gormesi gereken farkli bi yasam bicimi oldugu.
Sosyal ağlarda paylaş

FesTivaL said:

Git gel kurtul.Yaşta önemli..Ne kadar erken, o kadar rahat..

Tam tersi ne kadar geç, o kadar rahat. Tabi kişiye görede değişiyor sonuçta askerliğin zor yada kolay olması senin elinde.

Ben geç gittim 36 filandım gittiğimde daha doğrusu yakalandım zorla götürdüler :D acemilik boyunca hiç eğitim yapmadım yazıcılar ile kanka oldum ,hatta evdeki parçalardan bir pc topladım hediye ettim bölüğe.

Acemilik bitince çok sakat bi yere düştüm yüksekova ama beklediğim kadar sakat çıkmadı, önce yazıcı oldum açmadı sonra kantinci oldum oda sarmadı er gazinosunda kapalı duran bir internet cafe vardı gittim bölük komutanı ile konuştum ben açayım burayı dedim kabul etmedi sonra kurmay başkanı ile bir konuda görüşüken fikrimi söledim olur aç bakalım dedi sonra... sonrası 9 ay ultima oynadım, her akşam içtim ,gazinodan yemek yedim falan filan haa bide atış zamanı mutlaka atışa giderdim hiç kaçırmam mg3 kullanıyodum süper zevkli bi olay rpg7 de denedim ama o mg3 kadar zevkli değildi

Uzun lafın kısası askerlikte bazı kilit noktadaki adamlarla samimi olduğun zaman birde insanlar bir şekilde sana muhtaç olduğu zaman senden rahatı olmaz. Eski bir söz vardır "işini bilen çavuşlar testislerini avuçlar "
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...