Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut Geliştirme

AthleT

Öne çıkan mesajlar

Dandik protein + bol bol seker icin o kadar para verilmez.

Guzelce bir protein tozu al. Tavsiyem myofusion. Bi kac kilo yulaf al. Bir tane de kucuk mixer aletlerinden lazim cekmek icin. Bir shaker icine 1 olcek whey, 100gr yulaf, 1 muz, bi avuc findik badem veya 1-2 full kasik fistik ezmesi, 300-400ml sut koy. Cek bunu. Dik kafaya. 15dk surmuyor.
Gunde 2 tane yuvarla. Geri kalan ogunlerde de ayi gibi et makarna pilav bulgur tuket. Sonrada git tam guc 6-10 tekrar compound hareketlere gir haftada 3 gun.

Kilo alamazsan mucize olur.
Sosyal ağlarda paylaş

bildigin meal replacement kafasi bu, yanina ne alacaksin ki ?

ve de gereksiz evet
protein tozunu al karbonhidrat yagini sen belirle
patates alman gerekmiyor

said:
Serious Mass contains 50 g of protein per serving, which is also an entire day's worth; registered dietitian Katherine Zeratsky notes too much protein may cause or exacerbate existing liver problems.

hepimiz olduk abi o zaman
makale var mi buna dair
Sosyal ağlarda paylaş

tam olarak meal replacement olarak düşünmüyordum ama zaten amacı o bence gainerın. 61 - 62 kilo bi adam oldugumu düşünürsek zaten günde 2 x yarım ölçek olarak kullanmayı düşünüyordum.

normal proteinden gainera geçmeyi düşündüren sebep, şu sıralar vaktimin az olması yemek yapamamam ve yeterli kalori ve carb alamamam vücuda.

ama Laorx un verdige linke bakınca da canım sıkıldı şimdi.

gerçi spor yapmadan alırsan o olayı orda yazanların çoğu doğru gibi geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Perfectionist said:

Guzelce bir protein tozu al. Tavsiyem myofusion. Bi kac kilo yulaf al. Bir tane de kucuk mixer aletlerinden lazim cekmek icin. Bir shaker icine 1 olcek whey, 100gr yulaf, 1 muz, bi avuc findik badem veya 1-2 full kasik fistik ezmesi, 300-400ml sut koy. Cek bunu. Dik kafaya. 15dk surmuyor.
Gunde 2 tane yuvarla. Geri kalan ogunlerde de ayi gibi et makarna pilav bulgur tuket. Sonrada git tam guc 6-10 tekrar compound hareketlere gir haftada 3 gun.

Kilo alamazsan mucize olur.

ben de tavsiye isteyeyim. şimdi öncelikle benim amacım kilo vermek ve sağlam kol-omuz-karın bölgesine sahip olmak.

ben bu shake'in aynısını whey'siz yapsam mesela? bu kilo vermek isteyen ve spora giden biri için kötü mü. yoksa zaten kas yapmam için bunları hepsine ihtiyacım var ve almam lazım di mi?

bir de ilk ay sonunda yağ oranım %23.6'dan 21.2'ye düşmüş. Toplamda 1.8 kilo vermişim, 2.1 kilo yağ vermişim, 0.4 kas almışım. Adam "normal ama daha iyi olabilirdi" dedi, kötü galiba o kadar beslenmeme dikkat etmeme rağmen =(

her sabah lor peyniri (haftasonu sabah 3 yumurta), her öğle yemeğinde et veya tavuk ve/veya baklagil, sebze yiyorum. spor sonrası da muz-süt-bal ile lor peyniri. pilav-ekmek-hamurlu şeyler sıfır, tatlı 1 ayda 1 kere dondurma yedim. arada canım tatlı çekince 1 kaşık fıstık ezmesi yiyorum. haftada 4 en az gidiyorum spora. ama gelişme bu kadar oldu, naapmam gerek?

tek sıkıntı günde 5.5 saat falan uyuyorum ama o konuda yapabileceğim çok bir şey yok.

kısacası bu gelişim normal mi ilk ay sonunda, değilse neleri değiştirebilirim?
Sosyal ağlarda paylaş

Kilo vermeye çalışıyosan o shake sana yaramaz, wheysiz hele.

Şöyle bir mesaj aldım az önce: Elemanın biri protein tozlarını test ediyor.
https://docs.google.com/spreadsheet/lv?key=0Ag9uT-E4EIL7dFZPZnR0WVZybGtFWnRKNzdKNm9XOVE&toomany=true#gid=0

Tadı ve adı güzel diye Gaspari Myofusion tavsiye ettiğimi hatırlıyorum. Wheyler birbiriyle aynıdır ne fark olabilir ki diyordum ama içeriğiyle ilgili yalan söylüyorlarsa fark olur. Aslında ben hep Optimum kullanıyorum ve memnunum. Onu tavsiye etmeye devam. Sonuçları inceleyin
Sosyal ağlarda paylaş

tiLi said:

kilo vermek ama aynı zamanda kas da yapmak istiyorum yani. o shake'i özellikle sordum çünkü shake olmasa da, arkadaşlarımın önerileri doğrultusunda o shake'in içinde ne varsa gün içinde ayrı ayrı tüketiyorum zaten. tüketmiim mi yani?

bir de o yazdığım gelişmeler hakkındaki fikrini ve önerini, neyi eksik yaptığımı falan söyleyebilirsen sevinirim tili.
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

tiLi said:

kilo vermek ama aynı zamanda kas da yapmak istiyorum yani. o shake'i özellikle sordum çünkü shake olmasa da, arkadaşlarımın önerileri doğrultusunda o shake'in içinde ne varsa gün içinde ayrı ayrı tüketiyorum zaten. tüketmiim mi yani?

bir de o yazdığım gelişmeler hakkındaki fikrini ve önerini, neyi eksik yaptığımı falan söyleyebilirsen sevinirim tili.

O shake in içindekilerin hepsi faydalı ancak hepsi yüksek kalorili. Shake haline getirdiğinde aşırı tüketme şansı doğuyor. Alman gereken kaloriyi aşma ihtimalin var.

Günde 5.5 saat uyuyan biri için gelişmen iyi bence. Eğer ölçümler doğruysa hiç kas kaybetmemişsin. Lean body masstir aslında bu değer muhtemelen ve 0.4 kg almışsın, bu da kas çalışmasıyla artan su kütlesi olabilir. Sonuçta kaybetmemişsin bu çok önemli, verdiğin kilo yağdan gidiyor. Bu hızda stabil bir şekilde gidersen 3-4 ay sonra %12 yağ oranın olacak.
Hızlandırmak için yapabileceğin şeylerden ilki uykuyu arttırmak, yapamam dedin. Beslenmen iyi duruyor; ama miktarlarını bilmediğimiz için toplam ne kadar kalori aldığını bilmiyoruz, kalori sayabilirsin(Perfectionist ten yardım alırsın). Haftada 3 ağırlık yapıyor musun? Sabahları aç karnına yürüyüş yapabilirsin
Sosyal ağlarda paylaş

Kilo almak isteyenler sağlıklı besinlerle hayvan gibi beslenmeyi, kilo vermek isteyenler sağlıklı besinlerle insan gibi beslenmeyi oturttuysa, protein eksiği kalıyorsa alsınlar whey.

Lyle McDonald - Rapid Fat Loss kitabını okuyorum şu an. 2-3 hafta işte ne kadarsa uygulıycam. Sonra yavaş bulka devam. Kitabı isteyenler olursa PM bu arada
Sosyal ağlarda paylaş

bana da arkadaşlarım hiç gerek yok dediler ilk birkaç ay. hatta belki de ilk 1 yıl falan. şunu dedi arkadaşım. git çalış gelişme görüyorsan aynen devam et hatta üstüne 1 fazla koy (mesela çalışma olarak her antrenmanda biraz daha zorla mesela kendini)
gelişme görmediğin zaman da aynı şekilde arttır, yine mi görmedin, bu sefer yemeğini biraz daha arttır, yine mi gelişme çok az uykunu 1 saat arttır. hala gelişme görmüyorsan artık protein tozu vaktin gelmiştir.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...