Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Var mı bir isteği olan?

cetoritto

Öne çıkan mesajlar

kithnos_1 said:

İran'a giderken pasaporta damga vuruyorlar mı ?

2. bi pasaport veriyorlar , orjinalini safe a alıyorlar diye bir efsane var ama , olayı bir anlatabilir misin ?

İstersen ÖM den de anlatabilirsin

İran'a vize almadan gidebiliyor Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları. Ve evet, pasaporta damga vuruyorlar. O safe'e alma efsanesinin aslı yok.
Sosyal ağlarda paylaş

HocaEfendi said:

hurma getir.
adresi özelden yollarım kargolarsın kardeş

Önümüzdeki ay geldiğimde cidden alabilirim ve kargo ile yollarım. 1 Dolar'a inanılmaz lezzetli hurmalar var(kutusu 1 Dolar ve en az yarım kilogram vardır içinde). Hurmayı hiç sevmezdim, 2 seferdir bayıldım hurmaya. Demek ki bizim memlekete gelen hurmalar yalancı.
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

Oglum iran diyip gecmeyin, o topraklarin cok eski bir tarihi var... Omer hayyamlarla inanilmaz rubailerle dolu iran edebiyati... Adeta bir derya!...

Harbiden öyle. Çok farklı bir kültür. Tertemiz insanlar her şeyden önce. Aranızda Arap ülkelerini gezenleriniz var mı bilmiyorum ama adamların hiç alakası yok, yok burada herkes biliyordur zaten Arap değil adamlar da genel bir önyargı var özellikle Avrupa'da-ABD'de, İranlı deyince Arap sanıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

detayları söle abi cidden.

bi sorun olmuyorsa pasaportla falan, pasaportu geri alır almaz bi haftasonu kaçıcam sanırım.

Yazacağım hem de ayrıntılı yazacağım. Araba ile 1200 km yol yaptık. Önemli 3 tane şehrini gördüm.
Geçen sefer Tahran ve İsfahan; bu sefer bir de Borujerd'i gördüm. Muhteşem-doğa harikası bir yer.
Sosyal ağlarda paylaş

cetoritto said:

HocaEfendi said:

hurma getir.
adresi özelden yollarım kargolarsın kardeş

Önümüzdeki ay geldiğimde cidden alabilirim ve kargo ile yollarım. 1 Dolar'a inanılmaz lezzetli hurmalar var(kutusu 1 Dolar ve en az yarım kilogram vardır içinde). Hurmayı hiç sevmezdim, 2 seferdir bayıldım hurmaya. Demek ki bizim memlekete gelen hurmalar yalancı.

walla olabilir.daha önce irandan gelen hurma yemiştim süperdi ondan şeyettiydim..

bi sonraki gidisinde irtibatı kuralım. saygılar.teşekkürler.
Sosyal ağlarda paylaş

kedi getirirsen aslında süper olur.

her sokakta vardır herhalde getir iki üç tane talibi çok olur.

Onun dışında naksh-i rüstem'e,persepolis'e,büyük kyros'un mezarına git bir daha ki sefere fotoğraflarını paylaş.(tabii zamanın olursa) son zerdüştlük inancına sahip insanların resimlerini çek,bilgi al. tapınaklarına uğrarsan onları fotoğrafla çünkü bugün var yarın yok bu kültür.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...