Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Minecraft #2

Sam

Öne çıkan mesajlar

Ren said:

bir arkadaşın çıkıp beyler ben artık offline oynamak yerine serverda oynayacağım ipsi de şu, güzel güzel oynayacağız cıvıtana banhammer demesi lazım.

o serverin 2 ayda kapanmaması lazım, kapanisa bile alın world savei diye emeklerimizi download ettirmesi lazım. zor yani.

e yaptım bunu kac kere 2. haftadan sonra 1 insan evladı kalmıyor serverda tek basıma takılıyorum heh

bu güne kadarki tecrübem ile sabittir pati tayfasının minecraft hikayesi 1 stack diamond toplayana kadar. adam gibi build yapam ince detay kasam diyen kimse olmadı şimdiye kadar. olduysa bile paticik üyelerinin hepsinin içinde bi cave troll yaşadığı için yarım bırakıldı yada bıraktırıldı
Sosyal ağlarda paylaş

bak şimdi normal bir paticik kullanıcısının minecraft serverı ile imtihanını yazıyorum.

-offline oynamaktan baymıştır. mirc clienti işlevi ister minecrafttan. server açın server açın denir.

-server açılınır. doluşur millet. hemen ağaç kesilir popomdan daha kötü köşeli falan random bir ev yapılır(arada cobblestone öküz gibi kare kule yapmaya kasanlar bile olur)(evet o öküz benim)

-oh benim evim der, sonra mmo mantığında full tier item kasmaya gider diamond minelar.

-axe helmet pauldron derken... bitti. bunlardan sonra sağa sola gitmeler taşak geçmeler başlıyor.

yaratıcı insanlar değiliz abi. bir tek bi kere vanille minecraft açmıştın sen onda ravine mangal köyü yaptım. lan ne güzel olmuştu ya.

mesela o mapi istesek bulamıyoruz :( burda sana suç atmıyorum yanlış anlama en baştan böyle olacağını bilerek girdik biz o servera ama belli bir noktada insan her istediğimde giremeyeceksem neden kasıyorum ki diyor. zaten ondan hep kare evler falan.

bu arada yaratıcı değiliz dediğim siz piramit falan yaptınız. ona lafım yok mesela ama creative modda stack stack her item var zaten. 2 günde content bitiriyorsunuz anlamı kalmıyor sonra.

kendi adıma bir şey daha söyleyeyim. osuruk modu nükleer modu derken heder oluyor sörvır. bugı var osu var. açacaksın insan gibi vanille, chest lock falana da gerek yok. burdan insan gibi adamlar gelip oynayacak. bütün mesele open chest bulsa bile harraslamayan adamları davet etmek. (sigorta işlevi için bi loglama olabilir siz daha iyi bilirsiniz tabi o işleri)

millet ne güzel videolarında giriyor serverına, yapıyor evini selamlaşıyor oo ne yaptın helal diyor çıkıyor. biz yapamıyoruz.

ne uzun yazdım ya.
Sosyal ağlarda paylaş

abi grimnax'ın açtığı serverlar grimnax yüzünden kapanmadı ki. kontrol de bizim elimizde olduğundan abuk subuk bebeler geldi mi şutluyoduk gayet temiz ortamdı. ama adamın dediği gibi 2 hafta sonra kimse kalmıyodu sunucuda, böyle 2-3 günde 1 girip 2 maden kazıp çıkan 1-2 kişi oluyodu, e mecbur kapatıyodu adam.
Sosyal ağlarda paylaş

grim, abi eğer ayarlayabilirsen pati için 15 kişilik falan bir server ayarla. 15e göre de parayı hesapla. kişi başı üç beş neyse söyle. 20,25 kişi de kayıt limiti olsn servera. fazla gelen olursa o 10 kişinin payını da cebe atarsın.

zannetmiyorum 15 kişi aynı anda girsin servera. 15+ girerse de full desin beklesin girmeyiversin pezevenkler.

10 günde bir de download mapini refleshlersin, millet de boşa kürek çekmiyorum ben der. ona göre kasar. üye olmak isteyen patiuseridsini atar(buna da bi limit getiririz 1 yıllık üye + 1k post ya da referans gibi)

zannediyorum absürt bir fiyat olmazsa herkes kabul eder böyle bir oluşumu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...