Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Minecraft #2

Sam

Öne çıkan mesajlar

hah biraz kurcaladım da terrafirmacraftı hardcore bildiğin. ilk yapmaya calistigim sey stone axe idi. ilk önce agac yapraklarını parcalayıp Stick aldım sonra yerde bulunan kücük taslardan topladım biraz. sonra tası yonttum balta seklinde ve elimde balta kafası geldi :D sonra bunları birlestirip stone axe yaptım. toplam islem 3dk mı aldı 1 stone axe icin :P pickaxe fln nasıl yapılır diye baktım da ilk önce metal işlememiz gerekiyormuş etc cidden cok detaylı ve hardcore bi modmuş bu merak eden olursa kurulumuna yardımcı olurum oynarız :P
Sosyal ağlarda paylaş

Ben redpower'ı hep late game'e bırakıyorum ya. Maden işlemleri için industrialcraft eşyalarını, bağlantılar için buildcraftı ve enerjiler için forestry'i kullanıyorum. Redpower devreleri, boruları ve enerjileri hep çeşni olarak kullandığım şeyler. Taşıma işleri(ve genelde eğlence) için tren modlarını da eklemişler. Twilight forest ve extra biome's tam keşfetmelik modlar mesela. Bunların yanında initial release'de şu an forgecraft dünyasında kullandıkları fakat benim daha önce kullanamadığım bir sürü güzel teknik mod var.

EE, Thaumcraft, Redpower gibi modlar tabi ki mutlaka gerekli. Ben şahsen clay soldiers moduna da bayılıyorum. Ama zamanla hepsini entegre etmenin yolunu buluruz bence. Server açmak için yeterli değil şu anki modlar ama single'da takılmaya başlarım ben.
Sosyal ağlarda paylaş

valla EE ve Thaumcraft pek umrumda deil ki zaten EE kesinlikle kullanmıyorum nefret ediyorum o moddan heh. Dediğin gibi RP2 cok gerekli olmasa da modun kolaylıklarına alışınca (red alloy wire, Logic gates etc) o olmadan oynamak işkence gibi geliyor hah. Bende baslıyacam büyük ihtimal singleplayer oynamaya RP2 gelene kadar worldde cok fazla gezmemekten baska pek bi sorun cıkacaga benzemiyor zaten. En kötü Mystcraft var ore gen için illa hallolur.
kısacası FTB Pack gümbür gümbür geliyor sabırsızlanıyorum heh.
Sosyal ağlarda paylaş

yatakte en az 1 kere yatman gerekiyor taşıdıktan sonra o yüzdendir büyük ihtimal Single Playerdaysan.
Haste said:

bug gibi bi şey oldu bende sanırım ölünce oyuna başladıgım yere dönüyor yataga dönmüyor.

her yer kapalı yatağın sadece arkası duvara yaslı 3 tarafı acıkta
cok sinir bi durum,neden olur bu ?
Sosyal ağlarda paylaş

Kurdum, üzerine clay soldiers ve mo creature's modlarını(ve çalışmaları için gereken modları da) yükledim. RAM'i 1024-2048 yaptım(4lük var bende). Sıfır takılma ile seri biçimde oynuyorum.

Önceki mod paketlerimde 3000 küsür bellek verdiğim vakit oyuna windows'un kendisinin takılması gibi sorunlarla karşılaşıyordum. FTB'în şu hali için 2048 fazlasıyla yeterli duruyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...