Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sigaraya 1,5 lira zam

odullusoru

Öne çıkan mesajlar

ovchinnikov said:

vaperon said:

Bir gazeteci de çıkıp bu sefer kimleri zengin edeceksiniz diye neden sormuyor ya da soramıyor?

bir krizin geldiği açık bir durum gerek vergilere yakıta yapılan zamlar , gerek kentsel dönüşüm projeleri , gss yasası falan bunlar akp hükümetinin kriz karşısında aldığı önlemler gibi geçen başbakanın teyet geçti dediğinde Türkiye yüzde 8 küçülmüştü ama kurtarmışlardı bir şekil paçayı bakalım şimdi nasıl olacak.

kriz filan geldigi yok, butce kontrolsuz bir sekilde acik veriyor, ekonomiyi kirilgan hale getirmeden butceyi kontrol altina almaya kasiyorlar su anda
Sosyal ağlarda paylaş

dün nevizade de maç izliyoduk tam yan masaya 4 kız oturdu. resmen bi sigara ile diğerini yakıyorlar 1 dk boş durmadılar. dışarıda da değildik içerideydik. sigara içilmez etiketinin tam yanında. sigara içmediğim için feci rahatsız etti. bizim arkadaşların kafa güzel her pozisyonda bağıra bağıra sövüyorlar hakeme, trabzona fln o yüzden laf söyleyecek yüzüm de yoktu =) sigara içen kızlar zaten itici geliyordu artık iğreniyorum resmen level atladım. en ucuz sigara 20 tl fln olsa keşke içimin yağları erir. =)
Sosyal ağlarda paylaş

reyou said:

http://www.youtube.com/watch?v=-YjrkBYDDQM

Bu tür reklamların etkisinin olacağını zannetmiyorum.

Mesela çok yakışıklı bir eleman disko ortamında güzel kızı tavlamaya çalışır, sigara içiyordur, ama ağzı koktuğu için kız buna gideceğine sigara içmeyen normal bir elemana gider. Böyle bir reklamın daha etkili olur kanısındayım.
Sosyal ağlarda paylaş

Bugüne kadar empoze edilen de buydu zaten. Filmlerde, kliplerde sanki depresyon aracıymış gibi, insanın en zor zamanında sigara en yakın arkadaşı olarak gösterilir. Ülkede sigaraya başlama yaşı düşmüş 10-11e, biz hala sigarayı bırakacağız diye uğraşalım. Dediğin doğru ama bence de esas oğlan hatuna yaklaşsın sigara içtiği için resti görsün. Sonra sigarayı bırakıp tekrar denesin başarılı olsun falan :D Bırakalım abi ya valla artık bıktım bu meretten kurtulmak istiyorum tamamen.
Sosyal ağlarda paylaş

Eeeeeeh, bundan 10 sene önce otobüsün içinde içiliyordu, milletin gıkı çıkmıyordu. Sağlık, kanser cart curt popüler olunca pür dikkat konsantreyiz sigara içenlere sövmeye. Popülerite manyağı patilerim benim. Sigara içenleri içeri alırlar, dışarı soğuk biz niye dışarıda oturuyuoruz, sigara içenler dışarı alınır, yaz geldi hava çok sıcak biz niye içerdeyiz.

Ben bile rahatsız oluyorum bazen tamam da, abartmayın.

Ayrıca 2 senedir yağmur yağdığı için okuldaki bina girişinde ( çatı altı hizası, bina dışı ) içtiğimiz sigaranın dumanının 5.kata gittiğini iddaa edip bunu bölüm forumuna yazan öğrenciyi aramaktayım. O na güzel şeyler söylicem.

Edit: Sayfabaşı, burada yazar "sögörö dömönö gölöyör östömözö" adlı şiirini aktardı.
Sosyal ağlarda paylaş

Popülerlikle değil bilinçli olup olmamakla alakası var bu işin. Sigaranın zararlarına önceden değinilmezdi, ülke olarak bu konuda gerçekten çok ama çok geriyiz. Elin oğlu biz otobüste sigara içerken arttırdı sigaraya karşı olan savaşın dozunu. Türkiye bu konuda yeni yeni mesafe kat ediyor. Bu hükümetin takdir ettiğim tek işidir sigaranın önüne geçilme arzusu. Umarım ben dahil toplumda herkes sigarayı bırakır ve mutlu mesut yaşarız :)
Sosyal ağlarda paylaş

Aynen zaten önceki sigara üzerine sonsuz mesajımda "pahalansın 50tl paket başı olsun kimse almasın" konulu temaları işlemiştim.

Ama bu ülke yunanistan'dan sonra en çok sigara kullanımı olan 2.ülke ( ab içi yamulmuyorsam ), böyle bir gerçek var. Alkollü ortamlarda bulunanların %50 si sigara içiyor. Kapalı ortamlarda "hayvanlık", buna da tamam, ama açık havada "ay üstümüze sigara dumanı geldi, kanser olcam, rörörö" diye kız tribi yapmaya gerek yok.

Edit: Ayrıca bizde biliyoruz rahatsız olduğunuzu, benim hiç bir şekilde sizi rahatsız etme hakkım yok, gittiğim mekanlarda ona göre oturuyorum, ona göre sandalyenin yerini değiştiriyorum, ona göre sigarayı üflüyorum vs vs... Ama bende sigara kullanıyorum ve içmek istiyorum, bu kadar dikkat ettikten sonra birisi gelip "sögörö dömönö" diyince böyle şalter atıyor, neyse gideyim ben.

Edit2: Birde ülkemizde sigara paket başı 20 tl olsun kimse içmesin diye dostluk kardeşlik mesajları verenler var. Gitsin baksınlar bi vergi gelirlerinde sigara payına. Gittim ben.

Edit3: "1.5 tl zamı çok fazla sağlık harcamanız olduğu için yapıyorlarmış". Yersen.
Sosyal ağlarda paylaş

Deathblade said:

Yok ben destekliyorum otobüste içilmesini zaten.

Bunu çıkardın yani o yazdıklarımdan.

Bir de açık havada içilen sigara dumanından kanser olacağını sanan arkadaşlar kafasını mikrodalgaya soksun mümkünse, o zaman başarırlar.

Hayır eskiden kimse bir şey demiyordu yazmissin. Diyorlardı. Hatta önce otobüslerin bazı koltukları ayrılmıştı. Sonra iki katlilar geldi. Hep sorundu bu mevzu.
Sosyal ağlarda paylaş

2 hafta oldu bırakalı, direkten dönmüşüm resmen. Günde 2 paketten sonra zamla beraber 19 tl cidden iyi para.

Hoş ota boka vergi konulması artık iyice can sıkmaya başladı.
İletişim vergi, üzerine giyeceğin kumaş parçası vergi, yiyecek vergi, sağlık vergi bu ne lan böyle. Maaşı kendi banka kartım yerine devletin hesabına bağlayalım daha iyi. En azından keriz yerine konulmayı kabulleniriz tertemiz.
Sosyal ağlarda paylaş

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, ''Sigara, alkollü içkiler ve bazı ithal otomobiller üzerindeki vergileri geçtiğimiz sene biraz arttırdık. Şu anda gündemimizde 'ilave 1,5 lira vergi getirme' diye bir şey söz konusu değil'' dedi.

http://www.sabah.com.tr/Ekonomi/2012/05/03/bakandan-tiryakiye-iyi-haber#

sadagfagha bedavaya konuştuk bu kadar sayfa
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

Yeme? Arayan güvenilir gıda bulur çok zor bir iş değil. En fazla mevsimi değilken meyve sebze yemezsin hormondan katkıdan kurtarırsın kendini. Yoğurdu ayranı da kendin yaparsın. Çok zor işler değil.

seagle bana yoğurt ayran gönder. Bıktım beton gibi yoğurt yemekten. ev tipi olacak
Sosyal ağlarda paylaş

Çok şaşırdım sigara içmeyenler küçümsenmemiş ve sigara yüceltilmemiş.

Ayrıca sigaraya zam mantıklı geliyor da benzine zam hiç mantıklı gelmiyor.

Arkadaş benim evimden iş yerime direkt otobüs varda biz mi binmiyoruz. Bunun önüne geçmek için trafik te canavarlığa varacak hareketler yapabilen dolmuşlar, taksiler kalksın. Tramvay tarzı ulaşım yoğunlaşsın. Bi kamera koysunlar saysınlar işlek caddeler de kaç tane ticari (dolmuş, taksi, şirket vs )kaç tane hususi taksi var.
Sosyal ağlarda paylaş

fenn said:

Ayrıca sigaraya zam mantıklı geliyor da benzine zam hiç mantıklı gelmiyor.

Arap ülkeleri gibi daha çok petrol ihraç eden ülke olmadıkça benzinin pahalı olması ülkenin yararına aslında.

Benzin şu an o vergiler inip 2 lira olsaydı cari açık tavan yapardı.
Benzin pahalı diye toplu taşımayı tercih eden adam bu sefer arabasından inmez, araba satışlarında ve bu kadar araba için de benzin ithalatında patlama yaşanırdı. Bunun sonucunda da cari açık tavan yapardı.

Tabi sokaktaki adam bunu göz ardı ediyor. Hayat onlara güzel. lol
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...