Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fazıl Say 25 Haziran'da gidiyormuş.

sipeyskeyk

Öne çıkan mesajlar

Trias said:

aramızda kaç kişi Fazıl Say eserleri dinlemiştir? ben hiç dinlemedim.

Fazıl Say dünyada "Türk Fazıl Say" olarak mı tanınıyor? hayır,

iyi yolculuklar,

Bunların konuyla alakası? "Ben ve bir sürü insan fazıl sayılın eserlerini dinlemedi + türk olduğunu bilmiyorlardır o yüzden iyi işler yapmamış" mı demeye çalıştın?

ki klasik müzik camiasında bu adamın tanıyanlar, adamın nereli olduğunu biliyordur sorunun mantığını anlamadım.
Sosyal ağlarda paylaş

Trias said:

Absolut said:

Trias sen dinlemiyorsun diye de dunyaca yeteneği ve kabiliyeti kanıtlanmış birine kötü demek de saçma. Sevmiyorsan sevmiyorum arkadaşım dersin ama gelip başkalarına sen de sevme sanatı da yetersiz gibi kasmak gereksiz.

benim cümlelerimde kötü diye bir kelime ima var mı?

Vurgulamak istedeğim Türkiye'den ayrılmasının üzülecek, konuşulacak bir konu olmadığı.

evet, gercekten hic konusulcak bir konu degil dunyaca unlu olmus turk bir sanatcinin sokakta malin teki tarafindan vurulma ihtimali olmasi, ulkeden kacar gibi ayrilmasi vs.

hangi konudan konusalim sen karar ver simdi
Sosyal ağlarda paylaş

Trias said:

Absolut said:

Trias sen dinlemiyorsun diye de dunyaca yeteneği ve kabiliyeti kanıtlanmış birine kötü demek de saçma. Sevmiyorsan sevmiyorum arkadaşım dersin ama gelip başkalarına sen de sevme sanatı da yetersiz gibi kasmak gereksiz.

Vurgulamak istedeğim Türkiye'den ayrılmasının üzülecek, konuşulacak bir konu olmadığı.

Bu yargıya o sorduğun sorulardan varman baya saçma farkındasın herhalde. Dünyada Bach sevmeyen milyonlarca insan var. Fazıl Say'ı Bach'la karşılaştırdığımdan değil ama pop müzikle, müzik sanatını karıştırmışsın. Klasik müzik alanında Türkiyedeki en başarılı isimlerden biri olduğu yurtdışındaki klasik müzik camiası tarafından tanınırlılığı ve aldığı ödüller sebebiyle bir gerçek.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu adama sormayacaklarmı sen niye terkettin ülkeni diye. Vereceği cevaptan sonra sen istediğin kadar ülkeyi tanıt, tonlarca para dök. Burda mesele bir piyanistin gitmesi değil, bir piyanistin neden gittiğidir.

He ama alla küfretti iyi olmuş diye gezen insnalar için önemli değil. Sözde medenileşiyoruz, sözde ileri gidiyoruz. Yersen.
Sosyal ağlarda paylaş

Marty said:

absolutun dedigi gibi ülkemizin ismini sanat dunyasinda daha iyi bile duyurur artik.

neden turkiyede olmadigini aciklar.

develere mi biniyosunuz sorusu yerine sizin ulkede asiri dinciler sanatcilari tehdit ediyo vuruyo mu sorulari baslar

Bu haber oldu zaten,

http://www.artsjournal.com/slippeddisc/2012/04/atheist-pianist-quits-turkey-over-rise-of-islam.html
Sosyal ağlarda paylaş

Marty said:

Trias said:

Absolut said:

evet, gercekten hic konusulcak bir konu degil dunyaca unlu olmus turk bir sanatcinin sokakta malin teki tarafindan vurulma ihtimali olmasi, ulkeden kacar gibi ayrilmasi vs.

hangi konudan konusalim sen karar ver simdi

birden sanat ve fs düşmanı olduk. neyse.
Sosyal ağlarda paylaş

Adamın gitmesi önemli değil. İnanmadığı bir dine yorum yaptığı için gitmek zorunda kalması önemli. O kadar tolaranssız güvensiz mal bir inanış biçimi ki bi çok insanın ki eleştiriyi görünce ürküyor imanı kaçıcak diye.

Ben de bir müslümanım ve ateist Fazıl sayın dinim hakkındaki yorumlarını "meh" diye geçiştiriyorum. Nasıl ki o islamın cehennem sonunu meh diye geçiştiriyosa.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...