Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Metrobüs

cihant

Öne çıkan mesajlar

Reklam cok iyi olmasa da insanları toplu tasıma araclarına yonlendirmeleri sevindirici haber. Yalnız cagdas ulkeler, sehirler derken super geri kafalı urunu olan metrobusten bahsetmek buyuk rezalet.

Yine de İstanbul'un trafik sorununa care olabilecek tek sey insanların daha fazla toplu tasıma araclarına yonelmesidir. Bunun icin de ilk olarak sehirde cok cok cok iyi bir metro agı olmak zorundadır. Dünyada nüfusu 10m'un üzerinde hiçbir şehrin bu kadar küçük metro ağı yok.

İkinci olarak da -bence- minibusler artık yok olmalı.
Sosyal ağlarda paylaş

cihant said:

arkadaşlar videodan da görebileceğiniz gibi metrobüs son derece modern bir ulaşım aracıdır.öyle sağda solda çamur atan cehape zihniyetine kanmayınız.hem bakın ne kadar kullanışlı,vatan şaşmaz bile mersedes cipini bırakıp metrobüsü tercih ediyor

AHAHAH yalanın böylesi ya
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:

Reklam cok iyi olmasa da insanları toplu tasıma araclarına yonlendirmeleri sevindirici haber. Yalnız cagdas ulkeler, sehirler derken super geri kafalı urunu olan metrobusten bahsetmek buyuk rezalet.

Yine de İstanbul'un trafik sorununa care olabilecek tek sey insanların daha fazla toplu tasıma araclarına yonelmesidir. Bunun icin de ilk olarak sehirde cok cok cok iyi bir metro agı olmak zorundadır. Dünyada nüfusu 10m'un üzerinde hiçbir şehrin bu kadar küçük metro ağı yok.

reklam direk yalan :D iyiliğini geçtim hehe. metrobüs işlevli bir araç orası doğru, metrobüssüz ve metrobüslü sık sık kıta değiştirmiş insanlar bence ayakta bile olsa metrobüse binmeyi tercih eder. fakat böyle yalan reklamlarla metrobüsün var olan sorunlarının saklanması komik olmuş, böyle dalga geçerler adamla hehe
Sosyal ağlarda paylaş

Şu reklamı her izlediğimde Vatan şaşmaz'ın boş metrobüs koltuğu bulduktan sonra yüzündeki o gurur verici ifadeye kahkahalarla gülüyorum sdfkjlhsdf

Ayrıca adam haklı da,
toggie said:

işte bu noktada en büyük sıkıntı toplu taşımanın zaten limitlerini aşmış bir biçimde kullanılıyor olması. Rush hour esnasında boş otobüs, metrobüs yok ki, hani insanları buna sevketsen de götürecek metrobüs, otobüs yok resmen.

Dün saat 11'de mecidiyeköy-zincirlikuyu durağında 8 metrobüslük adam bekliyordu o derece. Gündüz falan çok rahat metrobüs hakkaten ama iş çıkışından sonra çok deliriyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Masakari said:

Metrobüsün günü kurtarmak amaçlı, seçim vaadi olduğunu bilmeyen yokta işte belli bir kesimin işine gelmiyor.

Ayrıca herkes sakız gibi ağzına dolamış raylıda raylı diye. kasada para var mı raylı için sormak lazım. Ha dersenizki metrobüs yerine üstüne para koyup raylı yapsalardı, o zamanda günü kurtaramıyorlardı.

Bi de para mara diyen olmus da en son istanbulu ikiye boluyolardi kanalla vatandasa buyuk hizmet diye. hani rayli cozum mudur, yapmasi mumkun mudur onu bilmiyorum da para ise tek dert istanbulu bolmeyiversinler sdf
Sosyal ağlarda paylaş

raylı sistem elbette herkesin işine gelirdi ve daha "medeni" bir şekilde ulaşım sağlardı ancak elektrikli raylı sistemler gerçekten çok pahalı, raylı sistem olmuş olsa, kar yapmasını geçtim, direk zarar ederlerdi. adamlar bunun fizibilitesini falan yapmışlardır herhalde.
Sosyal ağlarda paylaş

Allure- said:

raylı sistem elbette herkesin işine gelirdi ve daha "medeni" bir şekilde ulaşım sağlardı ancak elektrikli raylı sistemler gerçekten çok pahalı, raylı sistem olmuş olsa, kar yapmasını geçtim, direk zarar ederlerdi. adamlar bunun fizibilitesini falan yapmışlardır herhalde.

bi zahmet etsinler zarar.
Sosyal ağlarda paylaş

yarım saat değil, 2 saat geç gidersin. üstüne trafikteki sayısız öküz, dallama, hayvan, salak, moron ve hatta beyinsiz arasında aracını ve sağlığını korumaya çalışırken sinirlerin harap olur. gideceğin yere vardığında ise arabayı park etmek için yer bulma derdin olur. park yeri buldun diyelim, yukarıda saydığım mahlukatlardan biri arabanı park halindeyken yamultabilir. zaten park için mutlaka ama mutlaka para ödeyeceksin. eğer yer bulamadım, şuraya park edeyim bişey olmaz dersen arabanı alır götürürler, günün sonunda arabanı bulmaya uğraşıp, bulduğunda 170 TL falan bayılırsın. bunların dışında arabanı kullanırken kullandığın yakıtın büyük bölümü araba sabitken yanar. zaten bizdeki benzin dünyadaki en pahalı benzin... bunu dışında vergisi var bilmemnesi var...
Sosyal ağlarda paylaş

Allure- said:

Mudur adamlarin amaci kar etmek olmamali zaten. Kol gibi vergileri bunlari karsilamak icin geciriyorlar. Halki refaha erdirirken kar etmeleri sart degil yani.

Ama dert ustune dert bindirmek super politika gercekten. Halki boyle kotu sartlara mahkum birakacaksin ki birbirlerini yemekten hukumete dokunmayacaklar. (tu)
Sosyal ağlarda paylaş

Allure- said:

güzel yazmışsın da boşuna yazmışsın. doğrudan linç etmeye çalışmalıydın, şimdi forum ahalisi savundun diye seni linç eder ssdfassdf
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

Allure- said:

güzel yazmışsın da boşuna yazmışsın. doğrudan linç etmeye çalışmalıydın, şimdi forum ahalisi savundun diye seni linç eder ssdfassdf

sonuna gülen yüz yada sdfsdfsd koyayım ki aslında gırım gırım gırındığım anlaşılmasın ekolü
Sosyal ağlarda paylaş

Mr_Hand said:

yarım saat değil, 2 saat geç gidersin. üstüne trafikteki sayısız öküz, dallama, hayvan, salak, moron ve hatta beyinsiz arasında aracını ve sağlığını korumaya çalışırken sinirlerin harap olur. gideceğin yere vardığında ise arabayı park etmek için yer bulma derdin olur. park yeri buldun diyelim, yukarıda saydığım mahlukatlardan biri arabanı park halindeyken yamultabilir. zaten park için mutlaka ama mutlaka para ödeyeceksin. eğer yer bulamadım, şuraya park edeyim bişey olmaz dersen arabanı alır götürürler, günün sonunda arabanı bulmaya uğraşıp, bulduğunda 170 TL falan bayılırsın. bunların dışında arabanı kullanırken kullandığın yakıtın büyük bölümü araba sabitken yanar. zaten bizdeki benzin dünyadaki en pahalı benzin... bunu dışında vergisi var bilmemnesi var...

Bugün şunu bizzat yaşadım. 200 metrelik bi ara sokağı abartısız 1,5 saat içinde katettim.
sonra ordan kurtuldum diyodum, bostancıdan acıbademe ayrıca 1 saat falan sürdü.
Sosyal ağlarda paylaş

Bisiklet yarışını falan izledik zaten de Bağdat Caddesi'nin yukarı paralelindeki, Bostancı tarafında bi sokakta parkedilmiş arabayla yola çıkmaya kalktık. Orda sokaktan çıkana kadar 1,5 saat harcadık resmen, saçma sapandı. E5'e çıkalım bari dedik, E5 de farklı değildi pek. Sonuç olarak Bostancı'dan Acıbadem'e 2,5 saatte gittik yani.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...