Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mehmet Ağar ve Adalet sisteminde yaşanan rezalet

mani

Öne çıkan mesajlar

daha 3-4 sene öncesine kadar darbe olsun, asker yönetime el koysun diye ilgili her topicte zırıl zırıl ağlanırken bugün darbecilikle itham edilen insanlara "hayır onlar darbeci değiller" demek zihinlerin açılıp darbeciliğin suç olduğunun anlaşılması mıdır yoksa aslında zerre kadar fikrinden dönmeyip şimdiki değişen şartlarda boka batar mıyım korkusuyla fırıldaklık yapmak mıdır karar veremedim.
Sosyal ağlarda paylaş

fizban said:

throine yine isine gelen kismi alip kopyalayip cevaplamis ya, liberal canini senin.

bi liberal olarak throine gibi bi dinci liberal olabileceğinden şüpheliyim.

ayrıca da sen kimsin ki saçma sapan bir postu liberallik ile suçluyorsun ?!!??

liberal olmak demek işine geleni almak işine geleni bırakmak demek de değildir ayrıca.

liberalleri özellikle de şu anki siyasi konjünktür de akp'de ulusalcılarda pek sevmez çünkü iki tarafa da duymak istemedikleri şeyleri sık sık söylerler.
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

Suark said:

throine, hocam gerçekten ergenekon vs gibi olaylar/örgütler derin devletler var evet.
Ama hapisteki insanlar bunlarla gerçekten ilintili mi?
yoksa hapse sokanlar mı ilintili?

ilk olasılığı sahte deliller ve 42425 sene süren yargılamalar yalanlıyor.
ikinciyi bilemiyorum

valla "Genç Subaylar Tedirgin" manşetiyle haber yapan. Paşalara bu iş (darbe) Hilmi Özkök ile olmaz diye akıl veren, daha bunun gibi bir sürü şeyi olan bir insanın darbe yanlısı olamayacağını sanmıyorum. Uzak bir ihtimal. İnanan varsa inanabilir.

Son zamanlarda yapılanlar ergenekon davasını sulandırma amaçlı klasik avukat uyanıklığı. Çetin Doğan'ın avukatlarına göre 19cd'den sadece 11, 16, 17 nolu CD'ler suç unsuru taşıyormuş ve bunlar da sahteymiş.

Öte yandan Çetin Doğan'ın avukatlarının ve ulusalcı medyanın hiç bahsetmediği bir şey var.

19 CD var 4, 5, 6, 14 ve bir kaç CD'de darbecilerin ses kayıtları ve powerpoint sunumları şeklinde darbe hazırlıkları yer alıyor, kimler tutuklanacak, nerelere el konacak, sokak sokak haritalar yer alıyor hatta 1. Ordu'ya mensup kişiler bu cdlerin varlığını ve orjinalliğini bile itiraf ediyorlar. Burası önemli.

Ama delillerin sahte olduğunu iddia edenlere bunları sorunca üç maymunu oynuyorlar. Dedim ya klasik avukat kurnazlığı sergileniyor, ne yapsak şu davayı sulandırsak derdindeler.

şimdi şöyle bir durum var, deliller tamamen sahte değil. Zaten konumuz o değil.

İddiaya göre deliller sahte.
Darbenin yapılacağı öngörülen tarihten sonra hazırlanmış o cd ler.
Şöyle bir durum var ortada;
bir ordunun zaten her durum için bir planı prosedürü olur, eğer askerlik yaptıysan bunu yakından takip etmişsindir. Yatmak için bile bir prosedür vardır ki kişiler kurumların üzerine çıkamasınlar.
Buna sebep, darbe durumu'nda uygulanacakların, savaş sırasında uygulanacakların listesi ve eğitimleri yapılır bu normaldir.

İşte davacı taraf, bu yapılanlar sanki 2006 dan önce, 2003 te yapılmış gibi göstermeye çalışıp insanlara darbeci diyor.

o eğitimler, ppt ler ve konuşmalar 2006 sonrasına ait olduğundan 2003 te yapılacağı iddia edilen darbenin kaynağı olamazlar.

Zaten durum böyle olduğu için bir ceza verilemiyor. İşte tutuklu yargılanıyorlar. Adamların cezaları bu, cezalarının sebebi hükümet karşı tutum ve davranışlar. Bu son kısım güçler arasında ki çatışma, işte araya yargıyı alet ediyorlar..

Ben de önceden ergenekondu balyozdu evet altında bişi var bunların diyodum ama, bu kadar uzun süren tutuklama süresi sonrası bunların fason olduğuna karar verdim.
Ceza veremiyorlar, çünkü ortada suç & delil yok. İçerde tutabildikleri kadar tutuyorlar. Olay bundan ibaret.
Sosyal ağlarda paylaş

odullusoru said:

fizban said:

throine yine isine gelen kismi alip kopyalayip cevaplamis ya, liberal canini senin.

bi liberal olarak throine gibi bi dinci liberal olabileceğinden şüpheliyim.

ayrıca da sen kimsin ki saçma sapan bir postu liberallik ile suçluyorsun ?!!??

liberal olmak demek işine geleni almak işine geleni bırakmak demek de değildir ayrıca.

liberalleri özellikle de şu anki siyasi konjünktür de akp'de ulusalcılarda pek sevmez çünkü iki tarafa da duymak istemedikleri şeyleri sık sık söylerler.

duymak istemedikleri şeyleri söyledikleri için değil,
liberaller hayal dünyasında yaşarlar.
biri çıkıp "evet ben özgür bırakıcam" dedi diye ona inanır ( geçmişine bakmadan ) sonra "aa ama ben öyle düşünmemiştim" diye yazılar atar ahmet altan gibi.

Tabi ki insanlar fikirlerini sergilemekte özgürdür, ama liberalliğin gerçekçi olmadığını ve bu ülkeye zarar verdiğini düşünüyorum. Türkiye gibi fırsatçıların olduğu bir ülkede iyi niyet işe yaramaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

mani said:

Adalet bakanı kesinleşmiş hükmü olan çete liderini nasıl telefonla arayabiliyor ayrıca.

Neden arıyor söyleyeyim. Bu ülkede adaletin pek bir işlevi yok, çünkü henüz daha sonuçlanmamış bir dava yüzünden tutuklanan gözaltındaki insanlar gazetelerde sayfa sayfa darbeci diye nitelendiriliriyorsa, hüküm olmasının veya olmamasının pek bir önemi yok. Devlet buba hakkında ne düşünüyorsa odur.

yazdığını çok beğendim, ahenkle dansediyorum
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...