Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gazinatep'te doktor cinayeti.

Aket-Atum

Öne çıkan mesajlar

Habersiz jokerler de grev yapsın hehe

said:
HABERSİZ VATANDAŞ TEPKİLİ
Sağlık çalışanlarının eylemlerinden habersiz olan bazı vatandaşlar ise hastanelerde tedavilerini yaptıramadan ayrıldı. Sabah erken saatlerde Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gelen bir vatandaş, eylem nedeniyle muayene olmadığını belirterek, "Doktorlar grev yapıyorlarmış muayene yapmadı bizde gidiyoruz. Doğru bulmuyoruz mağdur oluyoruz. Çalışan doktor arkadaşlarını öldürdükleri için grev yapıyorlar. Sabah telefon ettik ama çalışıyoruz dediler. Bu vatandaşa haksızlıktır" dedi.

Duruma tepki gösteren bir başka vatandaş ise, "Muayene olamadık maalesef, işte devletin hali gözüküyor. İnsanları da burada mağdur etmemek gerekir. Yapılacak bir şey yok" şeklinde konuştu.
Hastanelerde olduğu gibi sağlık ocaklarında da sağlık hizmeti verilmezken, bazı vatandaşlar duruma tepki gösterdi. Sağlıkçıların eylemine destek veren bir vatandaş ise Gaziantep'te yaşanan olayı kınayıp, "Doktorlar grev yapsınlar çalışmasınlar. Destekliyorum bir doktor bıçaklanır mı?" dedi. Kolesterolün ölçtürmek için sağlık ocağına gelen bir vatandaş da, "Ben gelmişim şeker kolesterol ölçtürmeye tabii ona bakamıyorlar. Doğal olarak ben destekliyorum. Bir cerrahın yetişmesi bu ülkemizde kolay değil" dedi.
Sosyal ağlarda paylaş

Joker said:

bi insan kendini nasıl fail eder

haber tarihi : 19 Nisan 2012 Perşembe

http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=19-20+nisan+2011+genel+sa%C4%9Fl%C4%B1k+grevi

http://www.gazete5.com/haber/doktorlar-grev-yapacak-ttb-acikladi-6-nisan-2011-102093.htm

bak 6-7 nisandan beri biliniyor. adı da grev yani yasal olarak bir grev. haters gonna hate
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi burada kan kusuyorsunuz bu caniye.. Ama cezaevinde infaz sistemimiz yüzünden en fazla 7-8 yıl yatıp çıkacak. Hiç birimizin haberi olmayacak. Belki çıktıktan sonra başka birinin canına daha kıyacak.
Belki olay günü sabah bir öğretmen fırçaladığı bir çocuğun velisi tarafından öldürüldü. Ya da bir zabıta seyyar satıcıyı görevi nedeniyle uyardığı için , ya da bir üniversite öğrencisi ders çalışırken gürültü yapanları uyardı diye öldürüldü.. Doktorun öldürülmesi çok dikkat çekici ama münferit bir olay değil. Bu ülkede insanlar çekindemeden başka birine saldırabiliyor. Belki bir iki yumruk atarım, olmadı bacağından bıçaklarım diyor ama istemeyerek te olsa ölümüne sebep olabiliyor.
Neticede insanların başkalarına saldırmasını engellemeniz lazım. İstediğine saldıran, küfür eden, taciz eden, hiç düşünmeden kuralları çiğneyen bireyleri caydıramazsanız bu cinayetler daha çok olur.
Bir allahın kulu da çıkıp neden ceza kanunlarımız ve yargı sistemimiz bu kadar komik demiyor !
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Grev yok?

Hiç bir şey bilmiyor, üstelik cahilliğini saldırarak korumaya çalışıyorsun. Hastalığını da al ve bir git lütfen.

Toplu iş sözleşmesinin yapılması sırasında olmaz sadece grev. Grev işçilerin aralarında anlaşarak iş bırakması demektir; yasal grev ayrı bir hak Anayasa'nın 54. maddesinde yazan, genel grev (yasal ya da kanunsuz olarak ikiye ayrılır o da) ayrı bir hak.

Yasal grev çok zeki arkadaşım sadece toplu iş sözlemesi sırasında olur, onun dışındaki grevlere kanunsuz grev denir ve bu da bir haktır. Terörist eylem değil. Hatta 2822 sayılı kanun tanır bunu. İşgal gibi şeyler için ceza verilebilir ama bu grevde olduğu gibi acil servisler, yoğun bakım filan çalışırken tüm doktorlara ceza vermeye kalkarlarsa (mümkün değil ama) ancak bir günlük maaşlarını kesebilirler. Bu kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

ardeth'in, aptallara laf anlatmaya kalkışması fail olmuş, yoksa gayet mütevazi davranmış.

gidin iptal olmayan randevularınız için hastane yönetimini ve bakanlığı suçlayın. grevi bile bile hastalara gelin çalışıyoruz demişler.

empati bekleyenler önce empati yapmayı öğrensin.
doktorlar çok röröre diye konu açmak var, grev yüzünden doktora gidemedik durum acil yardımcı olun diye konu açmak var.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...