Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

iq 160

Karea

Öne çıkan mesajlar

beyler benim iq um bir testte 157 bir başkasında 150 bir başkasında 140 çıktı 8 yaşında tekirdağ ve çapa rehberlik araştırma merkezlerinde yapılan testlerde.
ailem gaza geldi özel okula yolladı falan. disiplinli ve çalışkan bir insan değilseniz hiçbir bok olmuyor.
inşaat mühendisliğini 5,5 senede zor bitirdim.
vasat bir mühendisim.
çocukken okumayı öğrenmek, ilkokulda geleceğe dönüşten arakladığım fikirleri sağa sola satıp şekil yapmaktan başka da bir numaram olmadı şimdiye kadar.
şimdi artık beslenme alışkanlıkları, görsel-işitsel uyarıcıların gelişmesi falan derken ortalama iq 130 lara çıktı zaten yeni nesil çocuklarda. aşağı yukarı herkes üstün(kime göre neye göre =) ) zekalı. zaten iq dediğin şeyin açılımı da saçma sapan birşey. 100 x (zeka yaşın / mevcut yaşın) açılımı bu bildiğim kadarı ile.
fili fili fili o yüzden abartmayın. kız zekiyse kpss ye girer iyi not alır adam gibi biryere atanır. ssk lı sabah 8 akşam 5 lojmanlı, tatil köylü işi olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Karea said:

hemen akabinde muzik dersine yazdırılıyor
gam tersten gam vs falan velet çalıyor, hoca soruyor kaç yıldır muzik dersi alıyor diye

"kaç yıldır müzik dersi alıyor" kısmına takıldım biraz.

enstrüman çalmak motor beceriye girer yani IQ ile aralarında çok çok az korelasyon var. yani IQ 200 biri ile IQ 80 biri arasında enstrüman çalmayı öğrenme arasında dikkate değer bir fark olmaması lazım. Aradaki fark sanat eseri üretmede ortaya çıkar. Çünkü IQ ile reasoning arasında çok güçlü bir korelasyon var.

Ama sizin çocuk beethoven gibi sayko bir babanın altında çok katı bir enstrüman eğitimi alıp yaşıtlarından kısa zamanda enstrüman çalmada iyi yerlere gelmişse bu normaldir, sonuçta bir motor beceridir ve her motor beceri gibi practice makes perfect olayı vardır.
ama bunun yanında yaşından beklenmeyecek besteler yapıyorsa o zaman zekadan şüphelenebilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

http://news.yahoo.com/video/oddnews-22772304/4-year-old-genius-joins-mensa-house-infested-with-500-bats-physicist-avoids-traffic-ticket-using-science-28985684.html

http://l.yimg.com/bt/api/res/1.2/STJQxRzyMqqBp034y3W0Vg--/YXBwaWQ9eW5ld3M7Zmk9ZmlsbDtoPTk2O3E9ODU7dz0xNzA-/http://d.yimg.com/hn/p/i/bcst/yp/yoddnews/17007/131451099.jpg

sansa bak bugun bu habere denk geldim

burdaki cocukta 159 IQ varmis,

kontak falan kurun bari adamlarla,

hatta +1 diye mesaj atin sdasdasd
Sosyal ağlarda paylaş

forgiver said:

işte o kızın adı Ayfer Einstein dır

ASFKASFDASDPĞKFASDASDASDASFKASFDASDPĞKFASDASDASDASFKASFDASDPĞKFASDASDASDASFKASFDASDPĞKFASDASDASDASFKASFDASDPĞKFASDASDASDASFKASFDASDPĞKFASDASDASDASFKASFDASDPĞKFASFDASDASDASDASFKASFDASDPĞKFASDASDASDSDASFKASFDASDPĞKFASDASDASDASFKASFDASDPĞKFASDASDASDASFKASFDASDPĞKFASDASDASDASFKASFDASDPĞKFASFDASDASDASDASFKASFDASDPĞKFASDASDASDSDASFKASFDASDPĞKFASDASDASDASFKASFDASDPĞKFASDASDASDASFKASFDASDPĞKFASDASDASDASFKASFDASDPĞKFASFASDDSAFFDASDASDASDASFKASFDASDPĞKFASDASDASDAS
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...