Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Pebble Smart Watch

GERGE

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
Artık saatler de bu şekle girdi. Mekanik dünya son kalesini de kaybediyor =P

Ama e-paper çok fark eder, saat bu, dışarda ve gündüz gerekiyor en çok. O durumlarda kötü çalışacaksa ne işe yarar. Ayrıca e-paper olmayanları ekranları kapalı bekliyordu, hep açık olunca 5-6 saat bile gitmiyor pilleri. Saati görmek için wake up yapıyorsan cep telefonu kullan daha iyi. e-paper olunca 7 gün boyunca o saat orada duruyor. ekran kapanmıyor hiç.

Asıl alınmaz dedirten şey ama mekanik böylece ruhsuz olması değil (ki bu da çok önemli ama). Saat sürekli bluetooth ile bağlı olmak istiyor telefona. Yoksa e-paper ekranlı klasik bir saatten farklı kalmıyor farklı farklı tiplerle saat gösteren. Phosphor'un e-ink saatleri epeydir vardı zaten: http://www.phosphorwatches.com/World-Time-Sport-Black-WP001-p/857136003067.htm

Tüm o applar filan bluetooth ile bağlantı istiyor düzgün çalışmak için işte. Bluetooth epey pil yiyor aktif çalıştığında.

Ayrıca Seiko'nun dahi e-ink saatleri var. Bunun tek özelliği telefonla birlikte çalışması. telefonun pilini çok yer diyorum ama yine de. e-ink saat alacaksam da Seiko filan alırım.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
GERGE said:

Geri kafalıyım ben saat konusunda çok. Pilli olmayacak bir kere, mekanik olur saat dediğin. Kurarsın, ya da kendi kendini kurar.

İçine pil koyunca ruhu kalmıyor =)

Bu iyice ruhsuz olmuş tabii benim görüşüme göre.

budur :)

ben ek olarak mekanik saat + çelik kordon benim tercihim. çok hor kullanıyorum deri kendinden geçiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
sürekli blutut açık kalmasını istiyor ki bu da kafadan fail, sürekli bluetooth'u açık kalan telefonun şarjı ne olacak diye soran yok sanırım. zaten 1 1.5 gün zor giden pil iyice kendinden geçecek, ne oldu, elimi cebime atmamış oldum, yapmayın allah aşkına.

kullanışsız. üstüne bir de 7 günde bir şarj edecem, ölme eşşeğim...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...