Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kaçak elektriğin faturası Batı'ya

fenn

Öne çıkan mesajlar

BonePART said:

su goz ardı ediliyo ama
turkişyede kacak elektriğin oran olarak guneydoguda cok olması
en cok kacak elektriğin istanbulda oldugu gercegini değiştirmiyo
100k lık sehrin 70%inin kacak olarak kullandıgı elektrik hala istanbulun 16Min %20si kadar değil

boş milliyetçi kafaları provoke etmek için internete atılmış şeyler işte.

üstelik istanbuldaki sağlık, eğitim hizmetleri vs doğudaki kadar rezalet bir durumda olsa istanbullular kim bilir neler neler yapar. "devlet bize baksın" diye dalga geçenler var da devletin baktığı yok, o adamlar vergisini şusunu bununu adam gibi ödese, o vergilerin çoğu büyük şehirlere hizmet olarak gidecek, ne kadarı kendilerine dönecek belli değil. elektrik, su vs hizmetleri de muhtemelen rezalet zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

BonePART said:

su goz ardı ediliyo ama
turkişyede kacak elektriğin oran olarak guneydoguda cok olması
en cok kacak elektriğin istanbulda oldugu gercegini değiştirmiyo
100k lık sehrin 70%inin kacak olarak kullandıgı elektrik hala istanbulun 16Min %20si kadar değil

boş milliyetçi kafaları provoke etmek için internete atılmış şeyler işte.

üstelik istanbuldaki sağlık, eğitim hizmetleri vs doğudaki kadar rezalet bir durumda olsa istanbullular kim bilir neler neler yapar. "devlet bize baksın" diye dalga geçenler var da devletin baktığı yok, o adamlar vergisini şusunu bununu adam gibi ödese, o vergilerin çoğu büyük şehirlere hizmet olarak gidecek, ne kadarı kendilerine dönecek belli değil. elektrik, su vs hizmetleri de muhtemelen rezalet zaten.

istabul genelinde hangi devlet hizmeti avrupa düzeyinde, abartmayalım, bir çok mahaller var hiç bir hizmet aldıkları yok.

vergi kafasını da anlamıyorum kimse vermesin o zaman benim verdiğim vergi nereye gidiyor belli değil. vergini verince takip edeceksin, koyun gibi gezmeyeceksin ama asıl mesele o koyunların cebinden bir şey çıkmadığı gibi ceplerine ekstra giren var.

doğunun sorunu ise tamamen farklı, vergiymiş devlet bakmıyormuş olayı değil bakınca ne oldu doktorları mühendisleri lazlar çerkezlermi siirten kovdu, o kadar para babaları var niye bir yatırım yapmıyorlar, aziz yıldırım adam diyarbakıra bi gitti gideceğine pişman oldu.

askerliğimi yunan sınırında yaptım o köyleri görseniz, adamların evlerinde anca ahır olur doğunda oraya devlet bakıyor mu bi okulları var ne zamandır beri kullanılmıyor belli değil okul olduğu zaten önündeki büsten anlaşılıyor, yollar desen unimog desen zor gidiyor, van lıya hakkariliye soruyorum sizin oralar nasıl adam diyor bizim köydelerin kapısında iki jeep var, her odada elektirik sobası var, niye kaçak ve kaçakcılık

pkk propagandası yapan bi tip vardı o da aynı devlet bakmıyor vergiler gelmiyor, tamam dedim devlet bakmıyor, karadenize, egeye, yörüklere kim bakıyor, bi sürü zenginleriniz var kendi partinizden hatta, hep istanbula yatırım yapıyor, adam diyor ordan para kazanıp diyarbakıra aktaracakmış, eee diyarbakırda açsın orada kazansın, cevap yok o kadarını düşenmiyor daha

yapmayın şunu ya yıl 2012
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

istabul genelinde hangi devlet hizmeti avrupa düzeyinde, abartmayalım, bir çok mahaller var hiç bir hizmet aldıkları yok.

İstanbulda devletiğin sağladığı eğitim ve sağlık hizmetlerini bari doğudakilerle karşılaştırma yahu. Elektrik su ve alt yapısının bile kötü olduğu yerlerde eminim İstanbulun alt yapısı doğudan iyidir. İstanbulda da muhtemelen kaçakçılığın en çok yapıldığı yerler, hizmetin nispetin kötü olduğu yerler. Zaten bu ikisinin birbiri ile paralel olması oldukça normal, hizmet olamayan yerde denetleme de az olur. Ama sonuçta yukarda dendiği gibi, İstanbulda bir şikayet geldi mi bunun denetlenmesi çok daha kısa sürer. Büyük bir şehirde olmanın etkileri.

said:

vergi kafasını da anlamıyorum kimse vermesin o zaman benim verdiğim vergi nereye gidiyor belli değil. vergini verince takip edeceksin, koyun gibi gezmeyeceksin ama asıl mesele o koyunların cebinden bir şey çıkmadığı gibi ceplerine ekstra giren var.

Allah aşkına verdiğin verginin nereye gittiğini ne kadar takip etmek mümkün ki? Ortak havuza gidiyor sonuçta. Sen deprem vergisi diye bir vergi veriyorsun, deprem olana kadar bir insan bile sorgulamadı bu vergiler nereye gitti diye. Toplum olarak bu konuda suçluyuz, laf eden tonlarca insan var ama koyun veya kuzu olmayan çok az insan var.

said:

doğunun sorunu ise tamamen farklı, vergiymiş devlet bakmıyormuş olayı değil bakınca ne oldu doktorları mühendisleri lazlar çerkezlermi siirten kovdu, o kadar para babaları var niye bir yatırım yapmıyorlar, aziz yıldırım adam diyarbakıra bi gitti gideceğine pişman oldu.

Elinde para ve güç bulunduran insanlara bakıp da niye iyi hizmet alamayan insanlar hakkında çıkarım yapıyorsun? Devlet orda güveni ve rahatlığı sağlamazsa o zaman para babaları da o bölgeyi istediği gibi sömürür rahat rahat. Bunun vergisini ödemeyen halkla pek ilgisi yok.

said:

askerliğimi yunan sınırında yaptım o köyleri görseniz, adamların evlerinde anca ahır olur doğunda oraya devlet bakıyor mu bi okulları var ne zamandır beri kullanılmıyor belli değil okul olduğu zaten önündeki büsten anlaşılıyor, yollar desen unimog desen zor gidiyor, van lıya hakkariliye soruyorum sizin oralar nasıl adam diyor bizim köydelerin kapısında iki jeep var, her odada elektirik sobası var, niye kaçak ve kaçakcılık

Ben ülkenin tek sorunu doğuda demiyorum zaten. Yunan sınırlarında da koşullar kötüyse ve buna rağmen o insanlar kaçakçılık yapmıyorsa daha doğru olanı yapıyorlar. Ama tersi olduğu zaman şaşmamak lazım ha bir de olaya milliyetçi boyutlarda yaklaşıp da devletin hatalarını ve suçunu göz ardı etmemek lazım. Van doğunun yine nispeten gelişmiş bölgelerinden daha az gelişmiş bölgelerinde bu bahsettiklerinin olduğunu düşünmüyorsun herhalde. Yani iddia ettiğin şey orda en az İstanbul'un kötü semtleri kadar hizmet olduğu ama hiç denetim olmadığı mı? sanmıyorum, orda hizmet varsa bile halkı kendi tarafına çekmek isteyen zenginlerin, çeşitli parti mensubu kişilerin ağaların veya bölge halkı üzerinde emelleri olan başka grupların sağladığı hizmet vardır. İşte kaçakçılığın sebebi de bu.

said:

pkk propagandası yapan bi tip vardı o da aynı devlet bakmıyor vergiler gelmiyor, tamam dedim devlet bakmıyor, karadenize, egeye, yörüklere kim bakıyor, bi sürü zenginleriniz var kendi partinizden hatta, hep istanbula yatırım yapıyor, adam diyor ordan para kazanıp diyarbakıra aktaracakmış, eee diyarbakırda açsın orada kazansın, cevap yok o kadarını düşenmiyor daha
yapmayın şunu ya yıl 2012

Doğudaki sorunlara dikkat çekmek isteyen bir insan olduğu zaman verilen cevaba hemen pkk ve pkk propagandasını sıkıştırmak da çok güzel altmetinler içeriyor. Burda ise cevabım para babaları ile alakalı olacak. Adamın zengininin o bölgeye yatırım yapmaması, orda devlet eliyle verilen yeterli hizmet olmamasını haklı mı çıkarıyor?
Sosyal ağlarda paylaş

Elektriği özelleştirdiler, Doğu illerine hiçbir büyük firma talip olmadı bu kaçak elektrik sorunu nedeniyle. Yine Doğulu şirketler konsorsiyum olarak girip aldılar.

Dedim şimdi dinsizin hakkından imansız gelir, çatır çatır alırlar parayı.

Yanılmışım.

Adamlar bizi 1 kere sk*yordu, şimdi 2 kere sk*yor. Önce kaçak kullanıyorlar, sonra kaçak kullandıkları elektriğin tahsilatını bizden yapıp ceplerine atıyorlar.

Vay anasını..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...