Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Wizard, Tartışma ve Build Paylaşım Başlığı

pekaziz

Öne çıkan mesajlar

Cute said:

http://eu.battle.net/d3/en/calculator/wizard#cQXRSP!XYd!YZaaZZ

21kDPS 41k HP Benim build bu oldukca keyifli oynuyorum.Başkada buıld tanımıyorum...he olur 30k dps bir kaç şey değişebilirim ama yinede gerek yok.

bencede iyi build ama bence arcane orb da tab of source yerine celestiel orb tabi tercih meselesi..
Sosyal ağlarda paylaş

DeviantSun said:

Mirror Image Inferno'da iş yapıyor mu ya? Deneyip işe yaradığını gören var mı? 5 tane de olsa bu amcalar oneshot inmiyorlar mı saniyesinde yere?

çok işe yarıyor, hatta ilüzyonist de al passive %15 den fazla dmg aldıkça resetleniyor habire kullanıyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

hellde de öyle infernoda da

zorlaştıkça survival skill ekleyip damage skillinizden kısmanız gerekiyor

misal passive arcane slow alıp arcane hydra

ya da

venom hydra + magic weapon venom + blizzard ile inferno act1de kesemeyeceğiniz şey yok

ama class wizarddan çok "kiter" oluyor o kötü işte

başlığı Kiter Tartışma ve Tanışma diye değişelim lütfen.
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi şöyle bir durum yazayım.
Elinde 1 attack per second silah var. Dmg 100-100. Dikkat edin, dmg'ı diyorum DPS'i değil. Teknik olarak 100*1= 100 DPS.
Disintegrate silahın %155'i dmg verir. Bu demektir ki bir kere cast ettiğinde saniyede bu skill 155 dmg vuracak ve saniyede bir kez senden 20 Arcane Power alacak. Yani;
Damage Per Second: 100 x %155 x 1 kere = 155 DPS
Arcane Power Cost Per Second: 20 x 1 kere = 20 AP

Şimdi silahın hızını arttırıp, dmg'ını düşürüyorum.
2 attack per second, Dmg 50-50. Yani 50*2=100 DPS.
Şimdi Disintegrate değerlerimize baktığımızda, silahın speed'inden dolayı Disintegrate saniyede 2 kere vuracak. Yani
Damage Per Second: 50 x %155 x 2 kere = 155 DPS
Arcane Power Cost Per Second: 20 x 2 kere = 40 AP

İşte bu yüzden özellikle yüksek casting costlu büyülerde yavaş ama yüksek dmg'lı silahlar kullanmak casting cost açısından iyidir.

AMA

Bu işin bir de casting time olayı var. Bunu test etmek için en iyi 2 yöntem ardarda Arcane Orb cast edip orblar arasındaki uzaklığa bakmaktır. Ya da sağ'a Arcane Orb, sol'a Disintegrate koyarak sağ-sol yapınca Disintegrate cast edildiğinde Orb ne kadar uzaklaşıyor ona bakmaktır.

Farkedeceksiniz ki hızlı silahlar kullanırken casting time ciddi anlamda düşüyor, çok daha responsive bir oynanışınız oluyor. Yani silah seçiminizi yaparken bu hissiyata da dikkat edin derim.

Son bir şey. Bazen skill'in normal dmg'ının önemi yoktur ama critlemesi gerekmektedir (ör; Critical Mass build'leri) veya Life on Hit gibi vuruş sayısına bağlı bir build'iniz vardır. Bu durumda tabii attack speed'i yüksek silah seçip hit sayısını arttırmak (dolayısıyla crit sayısını arttırmak) önemlidir.

Umarım açıklayıcı bir yazı olmuştur.
Sosyal ağlarda paylaş

dun bi post okudum benzer matematikle benzer seyler soyluyodu adam. wizard vs gibi classlar icin en iyi silah 2h buyuk yavas bi silah. hem damage output daha fazla imis, hem de her attack daha guclu oluyo boylece mana poolunla daha cok dmg veriyosun.

ben de 2h alicaktim o yuzden vazgectim sonra, cunku bazen shield kullanman gerekiyo, esnek bi gear degil, yanina source ya da shield almak gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Bence alabileceginiz en iyi silah 0.9 hızında bir two hand.Arcane poolumuz cok hızlı bittigi icin asırı hızlı orb atmak bir ise yaramıyor.Ayrıca channeling buyulerde etkilenmiyor attack speedden.ring amulet ve gloves tada attack speed takarsanız attack animationunuzda gayet guzel oluyor.
Bence 1 hand in tek artısı signature spell kullanıyorsanız ortaya cıkıyor.Ama ne yazıkki defansif skill koymaktan signature spelle yer bulamıyorum infernoda.
Sosyal ağlarda paylaş

wiz için bana göre en iyi silah ağır ve yüksek damage'lı bir silah. daha sonraınsda attack speed gear giyerek ciddi rakamlar görebilirsiniz, hem cast süreniz azalıyor hem yüksek dmg rakamları çıkıyor. 1h ve off hand giyince yine yüksek dps gözükebilir charınızda fakat weapon dmg düşük olduğu için genelde arcane yiyen skillerde pek yüksek dmg aralığı gözükmüyor. hele hele 1h offhand giyip attack speed kasarsanız vay haline hiçbir işe yaramıyor, boşuna arcane power'ı tüketmiş oluyorsun.

bu arada inferno'da belial'i kestim, daha doğrusu kkthxbye ile yorucu bir session'dan sonra kestik.

ilgilenler için stats'lar.

1.74 attack speed
32k hp
min 300 resist (buff'sız)
36k damage (m weapon ile)

venom hydra, blizzard ve seeker magic missile saldırı skill'leri, mouse ayarına güvenenler seeker'ı daha yüksek dmg olan rune ile değişebilir.

defensive olarak teleport decoy'lu, enery armor prismatic (moblar hiçbir zaman hp'im üstü vurmadığı için prismatic) magic weapon %15 arttıran)

pasif olarak cannon, blur ve iluzyonist.

son phase'de açıkcası focus attack çok zor çünkü herhangi bir hatanızda belial indiriyor o yüzden focuslanmadan oynayabileceğiniz bir build lazım, venom hydra gibi atıyorum meteor gibi magic missile istediğiniz kadar atamıyorsunuz kaçmaktan en azından ben atamadım.

oyunun en broken noktası, farm yapınca item falan düşmüyor, gereken şeyleri ah'dan almanız gerekiyor ona ayar oluyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...