Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gülümseten Görseller

aquila

Öne çıkan mesajlar

barbu said:

-Deno- said:

wingsuit çok iyi ya. eğitimi nasıl veriliyor acaba.

bunu ben de merak ediyorum. hani eğitmenle birlikte bindin diyelim(ki nasıl olcak wingsuit işinde) gene de çok sakat ya.

önce basejump eğitimi alıyorsun. basejump eğitiminden sonra -tabii bu arada son 2sene içinde 200-300tane uçaktan freefall skydive atlayışın olacak. wingsuite başlıyorsun.

uçaktan atlayarak wingsuit ile kontrol öğreniyorsun.
yamaçlara yakın uçma olayının adı proximity flight olarak geçiyor.

yamaç paraşütü ile alakası yamaç paraşütünün havada yapılan bir spor olması seviyesinde kalıyor sadece tabii..

biri anaokulu seviyesi, tatillerde falan yapabiliyorsunuz yardım alarak. ötekisi extreme spor hakikaten. öle böle extreme değil
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de bu wing suit ucus olayini merak ediyorum. Bir video da adam mesela yerden 2 metre farkla geciyor. Yerde bekleyen asistaninin elindeki balona degiyordu.
Deneme yanilma yoluyla bunu kestirmeleri imkansiz. Aksi halde Her gun 2-3 kisi ölurdu bu sporu yapan.
Adam bir kilometre oteden o naktadan 1.5 - 2m farkla gececegini nasil hesapliyor?
Ben mesela simdi bilgisayar masamin ustune cikip 1 metre mesafedeki divana atlamaya kalkissam sonucun ne olacagi mechul. Masa kiralabilir, altimdan kayabilir, araya biri girebilir...
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...