Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

meral okay ölmüş

Llama

Öne çıkan mesajlar

Yukarıdaki sayfalarda alıntı yapılan İLERİ DEMOKRAT sitelerin yazanlarını da, o haber siteleri ile aynı görüşte olan yurdum insanlarını da...sevmiyorum. Aslında "toplumu ayrıştırmaya çalışıyorlar, yapmayalım-bu tuzağa düşmeyelim" falan hikaye. İnceldiği yerden kopsun, böyle adamlarla aynı havayı solumak zaten yeterince ceza. Ama delikanlı değiller ki, adam değiller ki, 80 senedir kadının eteğinin, çarşafının, başörtüsünün altına saklanan korkaklar, ezikler, haysiyetsizler ancak işte şu 4-5 senedir cesaretlenip toprak üstüne çıktılar. Onlar eminim biraz daha (artık herhalde 80% olmayı falan bekliyorlar herhalde) kuvvetlenmeyi bekliyorlar sokak ortasında linçlere başlamak için. Bizim liberal, solcu, demokrat tayfa bakalım nereye kadar onların arkasındaki vagonlarda seyahat etmeye devam edecekler?

Meral Okay iyi bir oyuncuydu. Oynadığı her rol ona fazlasıyla yakıştı. Yaptığı senaryoları doğru düzgün izlemişliğim yok. İzlediklerimi de beğenmedim ama neticede kendinden önce ışık olan kocası ile birlikte çok çileler çekmiş sanatçılar olduklarını bildiğim için ayıplamadım. Türkiye gibi yobaz, her türlü sefil bir toplumda kadın başına ve hele bir de bu işten ekmek parası kazanması gereken bir insan ne yapması gerekiyorsa onu yapmış belli ki. Neyse ne...
Işık olsun...
Sosyal ağlarda paylaş

Işık olsun nasıl garip bi tabirmiş öyle.Yanlış anlama ilk kez duydugum için acayip geldi.Habervaktimdeki yavsakların insanlıgı üzerine zaten yorum yapmaya gerek yok.

Allah meral hanıma rahmet eylesin benim aklımda hep 2. Bahar dizisindeki dominant kadın rolüyle kalmıstı.Böyle degerli insanları kaybetmek üzücü.
Sosyal ağlarda paylaş

Vakit öyle denildiği gibi bağımsız bir gazete falan değildir.

Vakit, AKP'nin öncü taburudur. Onun söyleyemediği çirkin fikirleri kusmak için kurulmuştur.

Bu paçavranın ölümünden sonra sövdüğü ilk kişi değil Meral Okay, daha önce Rosa Luxembourgdan tutun da Türkan Saylan' a kadar onlarca ölüye -özellikle kadınlara- sövmeyi becermişlerdi.
Hakeza bundan ne kadar sonra da çeşitli AKP vekilleri bunları desteklemişlerdi.

Hayattayken yanlarında karınca kadar küçük ve değersiz kaldıkları insanları öldükten sonra kirletme çabası. Hani utanmadan, bir de daha öldüğü gün.

Kaç örnek vermem gerekir bilemiyorum ancak Kürt menşeili ya da komünist menşeili onlarca gazete/dergi "halkı kin ve düşmanlığa tahrik" vb. sebeplerle kapatılırken, vakit denen paçavranın 10 senedir başından soruşturma geçmemesi boşuna değildir.
Sosyal ağlarda paylaş

Anadolu'da Vakit, Beklenen Vakit, Akit, vs. de vs...
O kadar çok ahlaksızlık yaptılar ki her seferinde mahkemeler bu adamları kapattı ve yüzü olmayan herifler her seferinde yeniden benzer bir isimle açıldılar. Şimdi herkes, her kurum ve her şey onlardan ya; rahat rahat, eskisinden misli misli fazla hakaret ediyorlar.
Tabi şimdi olay sıcak, hepimiz Meral Okay'a konsantre olduk. Bu haber de bu nedenle diğer siteler aracılığıyla hızla duyuruldu, bu haysiyetsiz haysiyet cellatlarının Ergenekon, Balyoz, Oda Tv, vs. davalar ile ilgili yayınları başlı başına kapatma + hapis cezası gerektiren yayınlar.
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

Kalten said:

Işık olsun nasıl garip bi tabirmiş öyle.Yanlış anlama ilk kez duydugum için acayip geldi.

and god said, let there be light and there was light.

Genesis 1'den arak.

Sen insan olabilir misin yoksa bir çeşit bilgisayar virüsü müsün? Cidden düşünmeye başladım bunu.
Sosyal ağlarda paylaş

Can Dündar

“O kadın”

Şubat sonu hastanede görmüştüm Meral’i...
Tekerlekli sandalyedeydi.
Kocaman gülerken sevimli bir yaya dönüşen gözleri, büyük güneş gözlüklerinin gerisindeydi.
Halsizliğinden endişelendiğimi fark ederek her zamanki dobralığıyla teselli işini üstlenmiş, “Merak etme, iyiyim. İyi olacağım” demişti.
Son görüşüm, son sarılışımmış.
* * *
Yaman Okay ile ilişkisini, “Yüzyılın Aşkı” olarak belgeselleştirmek istemiştim bir ara...
Önce niyetlenmiş, sonra vazgeçmişti.
Şimdiki zamanda sevdiğinden, di’li geçmiş zamanda bahsetmek istememişti.
Âşıktı hâlâ ve “en zoru, bir ölüye âşık kalmak”tı.
Sezen Aksu’yla birlikte kaleme aldıkları “Şimal Yıldızı”nda bu ebedi yangının dumanı tüter:
“Hey uzun yol arkadaşım, şimal yıldızım, nerdesin/
Nasıl havalandın, hasar almadan bu tufandan/
Bak ben yaralandım, kayıtsız şartsız adanmaktan/
Bak ben paralandım, imkânsıza bağlanmaktan...”
* * *
Uzun yolda yalnız kalmışsanız; yaralanır, paralanır, yaşlanırsınız, lakin bağlandığınız imkânsız, yarasız, hasarsız, yaşsızdır; ebediyen genç kalır.
Sadece güzellikleriyle anımsanır.
Kuşkulanmazsınız hiç; gece nerede yattığını bilirsiniz.
Ve çok âşıksanız, ona kavuşmak için acele edersiniz.
Nitekim Taraf gazetesi hayatın manasını sorduğunda, ”Hayat, hafif ve kısa bir şeydir” diye özetlemişti Meral...
Öldüğünde Tanrı’nın kapıda kendisine, “Geç kaldın” diyeceğini tahmin etmişti.
Sevdiğini hemen ve hep yanında ister seven...
O yüzden Meral’in ölümü, Tanrı için geç, bizim için erken...
Çok erken...
* * *
Meral, bonkör kahkahası, dost sıcaklığı ve paylaştığımız güzelim anıları ile daima yaşayacak bende...
Oyunculuğu, yazarlığı, insancıllığı, cesareti ile her daim parıldayacak insanların zihninde, yüreğinde...
Onu yobaz bir tarih zihniyetinin ateşine atanlar, canıyla uğraşırken canını yakanlar, ardından “O kadın öldü” diye haber yazanlar mı?
Muhtemelen onlar için hayat, “ağır ve uzun bir şey” olacak.
“İnsanları dinden soğutma” diye bir suç varsa, bunun cezası ahrette boyunlarına asılacak ve belki de Tanrı onları bu yaftayla karşılayacak.
* * *
Meral gibi yazamayan, tarihe meydan okuyamayan, kabaramayan kel Fatmalar!
Siz, “Ölülerinizi hayırla yad ediniz” buyruğunu dahi çiğneyecek kadar kindar, bir o kadar çirkinsiniz; yuh olsun!
Sevgiyle uğurladığımız “O kadın”, “yine güzel, yine çiçek...”
Hamdolsun!

Çok güzel yazmış.
Sosyal ağlarda paylaş

"Tatar Ramazan" said:

Eee kadın yakılmak istiyorum, küllerimin serpilceği yerleri yakınlarım biliyor diyor, sonra bunlar namazını kılıp tekbirlerle gömüyorlar.
Nasıl vasiyet anlayışı bu?

sonuçta vasiyeti olsa bile son kararı ailesi ve yakınları veriyor. vasiyeti varsa da uymamışsalar bile kendi gerekçeleri vardır illa ki, saygı göstermek lazım bence. beden ölenin değil kalanın oluyormuş. kısa zaman önce çok sevdiğim bi yakınımı kaybettiğimde daha iyi anlamıştım bunu.
Sosyal ağlarda paylaş

kendi gerçeklerinden çok Türkiye'nin utanılacak gerçekleri yüzünden alınmış bi karar gibi. Toplum baskısı insanları ölümden sonra bile rahat bırakmadığı için bazen yapılacak pek birşey kalmıyor geriye.

4-5 sene evvel gene bu tarz bi olay olmuş, opera sanatçımız ölümden sonra yakılmak istemişti. İtalya'da yapıldı bu iş ve külleri boğaza döküldü. Gene aynı leş kargaları, gene aynı iğrenç insanlar hakkında haberler yaptı, hakaretler etti.

Adam gibi bir memleket olsaydık, ölüye bile saygımız olsaydı vasiyeti yerine getirilmiş olurdu. Kimse üzerinde 1sn bile düşünmez, magazine, iğrenç ağızlara sakız olmazdı.
Sosyal ağlarda paylaş

gerekçe demiştim gerçek değil. o utanmaz kesimin yaptığı hayvanlık daha fazlasını buradan söyleyemiyorum ama ben yine de bu konunun çok ortaya atılıp yakınlarının incitilmemesi taraftarıyım. aynen dediğin gibi bi grup it kopuğun şerrinden dolayı böyle karar vermiş de olabilirler, kendilerince nerede olduğunu bilelim arada bi ziyaretine gidelim yakınında hissedelim demiş de olabilirler. birsürü insan vefat eden yakınlarının memlekete gömülme arzuları varken yakınımızda olsun diye şehirlerinde mezarlık seçiyorlar. farkındaysanız medya bu konunun üzerine fazla gitmedi çünkü neden böyle yaptıklarının tartışılması teoriler ileri sürülmesi bile incitici olabilir. ben olsaydım incinirdim ona göre söylüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...