Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dark Souls

Kaede

Öne çıkan mesajlar

m&bde de ne derinlik var sormayın bide bunun karşılaştırması var :D

oyun sana hiçbişi anlatmıyo bu arada. poise neymiş? oyuna giyinik başladığın karakter zırhını cıkarınca turbo motor hızında hareket edicen fln.
knight başlayınca o zırhı bi çıkardım dünyam değişti sonra çöpe atıcaktım direk ama hadi sonra bulamam dedim.
Sosyal ağlarda paylaş

ya abi, hala sanki oyunu biliyomuşum gibi konuşuyosun.

1- ben ne bileyim o videonun tutorial kısmı olduğu.

2- ben ne bileyim adamın r1 mi spamladığını kare mi spamladığını ne haltsa.

3- ben ne bileyim oyunda boss mu var boss fight mı var, challenging mi değil mi

oyunu anlatın dememin sebebi buydu yani zaten :/ evet yukardaki postta anlattın tekrar anlatmanı istemiyorum da onu yapana kadar baya bi sövdün bana çok kırgınım sana :/ :( :s:s
Sosyal ağlarda paylaş

:(((((
o zaman şöyle diyim en basitinden

stamina var oyunda endurance statından artan
yaptığın her hareketin belli bir stamina costu var - primary attack, secondary attack, block, parry, roll, koşmak vs
stamina dolumunu etkileyen birçok faktör var
staminan bitince ya stamina isteyen hareketleri komple yapamıyorsun ya da çok etkisiz bir şekilde yapıyorsun

şimdi bunu düşün ve üstüne başka statlar, bir sürü farklı silah familyası, büyü türevleri, bulunduğun ortam falan gibi sürüyle parametre ekle

biraz fikir verebildim mi combat derinliği hakkında
Sosyal ağlarda paylaş

Kaede said:

http://www.youtube.com/watch?v=dkF8KNkAdTo

al mesela oyunun ilk bosslarından biri bu. şunu r1 spamleyerek geçebilir misin allahını seversen

abi git epicnamrebroyu bunu kesreken izle
ilk başta zıplıyo o sırada bi geri kaçıcan sonrası tamamen bossun soluna doğru yürüyüp vurma.

ksıaca adamların etrafında döne döne backstab atma taktiğinin bi varyasyonu.
oyun kötü değil ama bunların denmesi gerekiyor, ejderhadan sonra ölüyosun tek sebebi sikindirik kamera

üsluba dikkat, ilk ve tek uyarım bu. -sam
Sosyal ağlarda paylaş

Kaede said:

stamina var oyunda endurance statından artan
yaptığın her hareketin belli bir stamina costu var - primary attack, secondary attack, block, parry, roll, koşmak vs
stamina dolumunu etkileyen birçok faktör var
staminan bitince ya stamina isteyen hareketleri komple yapamıyorsun ya da çok etkisiz bir şekilde yapıyorsun

şimdi bunu düşün ve üstüne başka statlar, bir sürü farklı silah familyası, büyü türevleri, bulunduğun ortam falan gibi sürüyle parametre ekle

AMAN TANRIM SKYRIM BU!!11
Sosyal ağlarda paylaş

Spark 3. sınıf troll, topigin geri kalanı gerçekten oyundan anlamıyor.

Bosu bosuna game of the year olmayan nadir oyunlarda.

Lethe de su oyunda LEL BACKSTAB dedigine göre ya pussy buildlarla oynamış yada internette ne kadar pvp vdeosu varsa izleyip oyun hakkında bir fikri oldugunu falan sanmış.

Tatlı.
Sosyal ağlarda paylaş

ya xeno bunun ps3'te oynananında da oyunun ana zorluğu kontroller, boss filan değil. deneyip görüyorsun her boss'un fix pattern neymiş, bir de aynı trash'i baştan kesiyorsun işte. unnerfed serpentshrine caverns single-player gibi oyun. oyunun boss pattern'ini ezberleyip kontrollerin dandikliğini yenme süreci esnasında zorladığı grind'ı da zorluk olarak lanse ettiler işte.

oyundaki en büyük taktik strafe roll lol. hani sistem kurmuşlar yok armor yok bilmemne eyvallah ama oyun kullanmıyor bunu, yapıp yapacağın gene strafe roll + animasyon abuse.

en azından pc'de o rezil kontrollerden kurtuluruz dedik ama onu bile beceremedi şirket, sokaktan bedava çalışacak adamlara bıraksalar daha düzgün port çıkardı kesin.
Xenocide said:

ha burdakilerin hoşuna gidebilcek 2 unsur gördüm, beni de başlarda umutlandırdı o, character statlerin ve classların çokça olması. Dedim aha dumb down oyun değil de sonrasında gelenler facia :/

yok onlar kullanılmıyor işte, defansın filan zaten oyun başında aldığın setten pek daha iyisi olmadığından aşağı yukarı hep aynı, elle yaptığın evasion ana savunma. yapamıyorsan zaten ilk boss'ta takılıp kalıyorsun.

sınıflar da tamamen önemsiz, başlangıçtaki statını azıcık değiştiriyor ve armor set filan veriyor, her karakteri all-purpose karışık birşey yapıyorsun işte kafana göre. skyrim'den farksız o açıdan.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi jokes on you, trial and error oyuncusuysanı size öyle.

Ben Ornstein'den baslayıp hiçbir boss'a ölmeden bitirdim oyunu. Öncekilere oyunu ögrenirken paso öldüm.

Mevzu oyunu anlamak biraz. Yoksa sonucta herşey geri çekilip observelyip dövebiliyorsun, ve bunu başka hiçbir RPG'de yapamadılar yani kusura bakmayın. Benim oynadıgım net en zor rpg.

Allahın kıcı kırık mobları bile dikkat etmezsen agzını kırıyor, bütün olay hatayı çok sert punishlemesi, sürekli seni parmak uçlarında tutması.

L2P
Sosyal ağlarda paylaş

abi combat için nasıl yok sağa kaçıyosun bitiyor sola kaçıyorsun bitiyor diyebiliyorsunuz anlamıyorum.

sonuçta bossu 1 veya 2 defa blocklayabiliyorsun genelde stamina yüzünden.bu sefer geri hamle yapma şansın olmuyor.yaparsan bu sefer boss yakalarsa blocklayamadığından gg.

oyunun olayı zaten dikkatli bir şekilde kaçmak savunmak.arkana yaslanıp blocka basılıp tutup sol click spam yapamıyorsun.öyle yapıldıgı zaman goty goty diye skyrim fanboyu oluyorlar zaten ahah.dragonların yarısında f5 le save edip devam etmek olmadıgı için sevilmiyor dark souls.

ayrıca oyunun keyiflerinden biri de armor bulmak ve silah craft etmek.kaldırıp vuramadıgın great sword ve heavy armorla oynayıp atlayıp zıplayın bakayım ahah

ayrıca ne kadar iyi armor ve silahın olursa olsun en dadik moba bile ölebiliyorsun dikkat etmezsen.oyunun zorlugu kontroller falan değil yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi ve oyunda istedigin, begendigin her silahla, armorla oynayabileceğin buildı yapabiliyorsun.

Mesela ben Dex bazlı, very light armor, two-hander'la oynuyorum.

Daha oyuna başlamadan iyi anlayan bir arkadasla oturup 45 dakika oyunda almam gereken itemları, istedigim gearı belirleyip başladım, statları buna göre verdim.

Ve buna ragmen çooook zor oyun.

Korkunc yeniden oynatıyor kendini çünkü highend şeyleri asla ilk oyunda alamıyorsun hemen hemen.

Ve Bonfire abi. Yok öyle F5. Yok öyle bir kafa yani. Bonfire bulucam diye yaşadıgın travma apayrı birşey oyunda.

tl;dr: Sam oyundan anlamıyor, go back to skyrim.
Sosyal ağlarda paylaş

Hayır bir de sanıyor musunuz ki her attack aynı hızda. Adamların bazıları çok hızlı swing atıyor, bazıları hızlı atar gibi yapıp geç vuruyor takla attıktan sonra impact geliyor,

Ve combo abi. Moblar bile combo yapıyor.

Ve sen uzaga kaçarsan boslukları acılmıyor cunku comboyu yarıda kesiyorlar.

Precise olmazsan acık yakalayamıyorsun özellikle two-handerlarla kalkanlılara karsı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...