Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İnsanlığını yitiren toplumun resmidir

cetoritto

Öne çıkan mesajlar

kafalar sabah sabah güzel olmuş. insanların intihar etmek üzere olan bir adamı çıkartıp cep telefonlarıyla kaydetmeleri sizi bu kadar gülümsetiyorsa, geyiğin dibine sabah sabah bu kadar vurduruyorsa ve bu kadar seviyesiz, birbirinden iğrenç espiriler yaptırabiliyorsa...
Sosyal ağlarda paylaş

cetoritto said:

kafalar sabah sabah güzel olmuş. insanların intihar etmek üzere olan bir adamı çıkartıp cep telefonlarıyla kaydetmeleri sizi bu kadar gülümsetiyorsa, geyiğin dibine sabah sabah bu kadar vurduruyorsa ve bu kadar seviyesiz, birbirinden iğrenç espiriler yaptırabiliyorsa...
ben tam olarak ne yapmalarını beklediğini anlamadım, hala da anlamıyorum.

arkalarını mı dönsün herkes? hep bir ağızdan "atlama" mı desin?
Sosyal ağlarda paylaş

Arkalarını dönüp hayır demesinler tabi de orada bir insanın ölme ihtimali var. Adam atlayıp ölse millet çekirdek çitleyerek buna tanık olmuş olacak. Bir cezaneyi izlerken birileri çekirdek çitlese bu nasıl iş demez misiniz ama yaşayan bir insanın ölümü konu olduğunda kimse umursamıyor bu nasıl mantıksızlık. Burda yanlış olan bir şey var ama adı konamıyor tam, mesele bu.
Sosyal ağlarda paylaş

çok saçma bi haber ya
CEP TELEFONLARIYLA KAYDEDİYORLAR diyorsun e senin kameraman da omzunda eşşek kadar kamerayla onları çekiyor
insanlar oturmuş bi çay içip stres atacak orda, ORONZBUÇOCUKLARI ÇAY İÇİYORLAR İNSANLIK ÖLMÜŞ diye parmakla gösteriyosun ayıptır
atlamak için oraya çıkmış herif de hebürü hübürü diye cep telefonuyla konuşuyor yukarda, hiç de atlayacak gibi bi havası yok yani

hepsini geçtim, tamam cep telefonuyla kaydetmesinler tamam içmesinler çaylarını, napacak ki onca insan o adamı aşağı indirmek için

abartılı habercilik her zamanki gibi
Sosyal ağlarda paylaş

Bunun tersi daha fena ya. Otobanda karşı ters şeritte kaza oluyor. Millet film oynuyor gibi kazanın yanına gelip araban izlemeye başlıyor. Kaza olan taraf değil ters taraf tıkanıyor bu sefer. İşte o anlarda kazanın olduğu yere gidip orda trenin geçmesini bekleyen ürünler gibi izleyen insanları tek tek dövesim geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Holy said:

cetoritto said:

ben tam olarak ne yapmalarını beklediğini anlamadım, hala da anlamıyorum.

arkalarını mı dönsün herkes? hep bir ağızdan "atlama" mı desin?

az sonra atlama ihtimali olan bir adamın görüntülerini cep telefonlarına kaydetmek seni ve başkalarını rahatsız etmiyor demek ki bu soruyu sorabiliyorsun. ve harbiden de o kadar adamın mal mal toplanıp aşağıdan herifin görüntülerini çekmeleri ya da boş boş izlemeleri yerine, "kardeşim, ne yapıyorsun, ne atlaması? yapma, in aşağı, kıyma canına" diye bağırmaları, can kurtarmak için çırpınmaları daha bir insani olurdu tabi. Ama zaten toplumumuzun insanlığını yitirdiğinden çoktandır haberdarız, bir de sizlerden aldığım tepki ne güzel de şu konu başlığının <> diye oturduğunu gösteriyor.
biriniz yazmışsınız, "kameraman da çekiyor, ne var yani?" gibilerinden...kameraman görevini yapıyor, tıpkı oraya gitmiş olan polislerin ve itfaiyenin görevini yaptığı gibi. vatandaşın görevi "ulan intihar etmek isteyen adam var, çekelim mi?" midir?
12 eylül sonrası eğitim sisteminin yarattığı bencil, vurdumduymaz, boş kafalı toplum belli ki her yere homojen yayılmış.
Sosyal ağlarda paylaş

Saeros said:

atlamak için oraya çıkmış herif de hebürü hübürü diye cep telefonuyla konuşuyor yukarda, hiç de atlayacak gibi bi havası yok yani

Nasıl anlaşılıyor peki birinin atlayacak gibi olup olmaması?

Adam eğer atlayıp ölseydi burda farklı yorum mu yapılacaktı peki?

Bu ülke köprüye atlamak için çıkan adama atlamazsan adam değilsin diyenleri de gördü, sonuçta o kişi atlayıp öldü. Bunu da hatırlatayım tekrardan.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...