Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Öğrenim Kredisi Borcu Olanlar Dikkat

fede

Öne çıkan mesajlar

http://www.kpsscafe.com/haber/ogrenim-kredisi-borcu-olanlar-dikkat-e-haciz-devrede-3012.html

Gelir İdaresi Başkanlığı, elektronik haczi borçların tahsilinde etkili bir yöntem olarak kullanıyor. Devlete ve kurumlara borcu olan herkese öncelikle uyarı mektubu gönderiliyor.

Mektubun ardından verilen süre içinde yapılandırma ya da taksitlendirme yapmayan vatandaşların banka hesabı olup olmadığı Bankalararası Kurul'a soruluyor.

Devlet veya özel bir bankada maaş, mevduat hesabı bulunanlar için online olarak elektronik tahsilat tebliği yapılıyor. Tebliğin ardından borçlu vatandaşın hesabının bulunduğu banka parayı bloke edip, alacaklı olan vergi dairesine EFT yapıyor.

Öğrenim kredisi borcu bulunanlarda ise süreç şu şekilde ilerliyor; Kredi Yurtlar Kurumu'ndan çıkan borç alacak işlemi için daha önce getirilen affa müracaat etmeyenlere uyarı yapıldığı dikkate alınarak Maliye Bakanlığı aracılığıyla vergi daireleri takip yaptı.

Ardından binlerce borçlunun banka hesaplarından elektronik yöntemle paralar tahsil ediliyor. Vatandaşlar elektronik haczi banka hesaplarındaki azalmadan fark ediyor.
Sosyal ağlarda paylaş

oh oh güzel.

saçma sapan benzine elektriğe doğalgaza zam yapacaklarına borçların peşine düşsünler.

millet enayi yerine koyuyodu, alırım krediyi daha da ödemem diye ne paralar kaçırdı yıllarca.

Bi de her sene vergi affı indirimi çıkardıkları kodamanlardan adam gibi vergi alsalar da 3 kuruş kazanan garibanlara zammı bindirmeseler adam olacaklar da işte...
Sosyal ağlarda paylaş

zeka kıtlığında öncülüğümüzü hiç kimselere kaptırmıyoruz

almanyadaki gibi bir sistem yapamadık arkadaş, öğrenci okurken kredisini alır, işe girdiğinde oransal olarak ödemeye başlar, işsiz kaldığında ödeme de askıya alınır

bu kadar, dünyanın en hızlı gelişen ikinci ekonomisiyiz ama sadece akıllılar görüyor
Sosyal ağlarda paylaş

Okurken burs çıktığını bilmiyordum. Sonra geri ödeme kağıdı geldi, alla alla dedim bir yanlışlık var. Bankaya gittim paranın hepsini yatırmışlar öylece bekliyor. 1.200 liraydı yıl 2005

Dedim dayı sen ver parayı.... Sonra gittim gitar aldım o parayla.

Geçen sene taksitle ödemeye başladım :D 2.600 TL
Sosyal ağlarda paylaş

31/12/2010---------- 491.00---------- 104.26
31/03/2011---------- 491.00---------- 83.63
30/06/2011---------- 491.00---------- 63.01
30/09/2011---------- 491.00---------- 42.39
31/12/2011---------- 491.00---------- 21.77
31/03/2012---------- 491.00---------- 1.15

En sağdaki faiz
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...