Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sokak köpeği saldırısı / Bir turist öldü

GERGE

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
Abi, köpekler adamı YEMİŞLER! Ülkeye gezmeye gelen yabancı adamı!

Hâlâ sevin onları, zararsızlar diyorsunuz. Hasta mısınız?

Yıllarca kedi besledim ben de, sokakta kedi görünce bir okşamadan geçmiyorum ama sokak kedisinden korkan insanlar, sokak kedisi saldırısı sonucu ölen insanlar, sokak kedisinin kovaladığı çocuklar duydunuz mu hiç? İnsanım ben ve eğer şehrimde yaşayan bir yaratık insanlara zarar vermeye başladıysa orada yaşaması engellensin. Kimse sokakta kedi olmasın demiyor! Sorun insanda değil, köpekte. Onun tarzı öyleymiş, bana ne onun tarzından; şehirler insan habitatıdır, uyum gösteremiyorsa defolsun gitsin.

Kendinize gelin bir, ne dediğinizi düşünün. Hayvan sevmek demek ne olursa olsun hayvan üstündür tarzı saplatılı düşüncelere kapılmak demek değildir.
Sosyal ağlarda paylaş

beni 23 (saymıştım evet) köpek resmen çember içine almıştı uyurken bölgelerine (saha) girdiğim için. arada çemberden biri yaklaşıp saldırmaya çalıştığında atar yaptım, hiç biri cesaret edemedi saldırmaya o yüzden. eğer bir tanesi dalsa hepsi dalardı.

soğukkanlı olup duruşunuzu koruduğunuz zaman birşey yapamıyorlar. ne kadar ironik ki, tinerciler serserilerle de baş etmenin yöntemi aynı.
Sosyal ağlarda paylaş

bir hayvansever olarak ben de köpeklerin şehirde başıboş dolaşmasına karşıyım. hiçbir aklı selim insan da bunu desteklemez zaten. saldırmaz falan demeyin, size mantıklı gelmeyebilir ama o hayvanlar o an için orada bulunarak onlara tehdit oluşturduğunuzu düşünebilir, bu da size saldırmaları için yeterli bir sebep. ama çözüm onları toplayıp itlaf etmek değil, şu anda sokakta olanları alıp düzgün barınaklarda bakmak, ve köpek sahiplenmesini de kontrol altına almak. o köpeklerin yarısı alınıp bakılmayıp salınmış hayvanlar. bu felaketin sebebi köpekler değilz , biziz.
Sosyal ağlarda paylaş

Oce4n said:

bugün bizim bi iş arkadaşı da şikayet halindeydi. ankarada yüksek miktarda çevresi iyi olması nedeniyle pahalı bir yere taşınmıştı fakat çocuğu köpekler yüzünden kendi sokaklarında bisikletle gezememesi sebebiyle çözümü fare zehiri siparişi ederek aramaya yöneldi.

tamam evet hayvanlara eziyet çektirmeyelim de neden her sabah 5-6 tane köpek grubu her sabah evimin önünde üstüme üstüme koşup bana eziyet çektiriyorlar...
yanlış anlama da o arkadaşına okkalı bir küfür ettim şu anda. kendisi geri dönüş yapabilme serbestine sahip.

kuzenimin çok sevdiği köpeği, sokakta gezdirirken kaşla göz arasında dallamanın birinin koyduğu zehir yüzünden öldü geçen sene.
Sosyal ağlarda paylaş

sokakta hayvanların başıboş gezmesine karşıyım yollarda eziliyorlar açlıktan susuzluktan ölüyorlar bazı gerizekalılar yüzünden işkence görüp öldürülüyor hastalanıyor belediyeler barınaklara tıktıklarında ise 1-2metre karelik alanda tıkış tıkış bir yığın kedi köpek oluyor. Bunun çözülmesi için petshoplarda hayvan satısı çok ciddi biçimde gözden geçirilmeli gözümün önünde şahit oldum kadın 2 tane tavşan aldı 2ay sonra sıkılır sokaga atarım bunları dedi. Böyle insanlar oldukça hem köpeklere hem insanlara yazık olur. Sanayi sitesinde çin köpeğine bile rastlamışlıgım var. Eğer köpeklerden şikayetçiyseniz zehirlemeyin belediyeyi arayın onlar geliyor alıp götürüyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben şeyi merak ediyorum. Bu hayvansever topluluklar ya da bireysel takılan insanlar, ellerinde mamalarla falan her köşe başında bi köpeği beslemek için zaman ve para hartcayacaklarına, barınakların iyileştirilmesi için belediye ile ortak çalışsalar ya? Gerek maddi, gerek iş gücü olarak çok fazla yardımcı olabilirler, böylece hem belediyenin yaptığı gibi kötü ortam olmaz, hem insanlar rahat eder sokakta.

Her insan hayvan sevmeyebilir, korkuyor olabilir. Benim bir sorunum yok küçük yaştan beri iç içe olduğum için hayvanlarla ama diğer insanlar için geçerli olacak diye birşey yok bu durumun. Kaldı ki ne kadar iç içe bile olsan, gece vakti sokak ortasında 2-3 köpeğin yattığı tenha bi caddeden geçmeyi çok insan göze almaz, sonuçta risk bu.

Panter emel gibi ablaları abileri ana haber bültenlerinde görüyoruz ara sıra ama, icraat göremiyoruz kendilerinden?
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

şehirdışında, ormanda isterse hipopotam olsun.

Bunu yıllardır yapıyorlar yani tutup tutup şehir dışına atıyorlar ve sonuç daha beter oluyor, 20li 30lu köpek çeteleri oluşuyor, toplu konutlara veya yakın köylere adeta baskın veriyorlar bunlar

En mantıklısı ve çıkar yolu sokak köpeklerinin uyutulmasıdır, sokak çocuklarına bile doğrudüzgün bakacak durumu olmayan bir ülkeyiz, barınak falan yetmiyor artık zaten heryerde de yok
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...