Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ankara'da nerede oturulur ?

sharky

Öne çıkan mesajlar

Rotweiler said:

Gene elitler basış topiği. Bilkentte hangi sitede çoluk çocuk oynayabiliyor yeşilde lan?
Bilip bilmeden sallamışsınız gene.
En güzeli ümitköy tarafı ve birlik mahallesi abi.
Sana tavsiyem.

bilim bilmeden sallamışsınız diyorsun da, bilkent 1 ve 2'yi oldukça iyi bilirim, birlik mahallesi dediğin şu yıldız/sancak mahallesinin orasıysa, orda da evimiz vardı, orayı da bilirim.
sancak/birlik mahallesinde yüksek binalar var hep, pahalı lüks evler bulabiliyorsun, ama eski gecekondu mahallesi olduğundan ortamı çok kötü. deli hırsızlık vardı bi de o civarda. güvenlik felan hak getire.

bilkentte hangi sitede çoluk çocuk oynayabiliyor yeşilde diyorsun da, hiç gidip gördün mü orayı bilmiyorum, 1'de de 2'de de yeşillik var, park var. hatta 2'nin adı direk "park sitesi" çünkü ortasında kocaman bir park mevcut, gayet de güzel bi yer. 1'de de küçük küçük parklar var, salıncak felan var, çocuklar oynuyor, köpek sahibi olanlar köpeklerini dolaştırıyor, yaşlılar yürüyüş yapıyor felan.
onu geçtim iki sitenin ortasına gelen plazalar bölgesi var, güneşli havalarda ordaki çimlerin üstünde millet oturup güneşleniyor, piknik felan yapıyor yahu.
Sosyal ağlarda paylaş

Abicim yapay yeşilliği ebem de yapıyor site içerisinde. Her sitede park yeşil çim, yürüyüş alanı vs vs var zaten. Yok mu?( tutup bana 3 apartmanlı siteleri örnek vermeyin)

Bilkenti gördüm de, oturdumda vsde vsde.
Sosyal imkanı 0a yakın, real var, avm var üniversite var bu yani. Popüler sosyallik anlayışı.
Çocuk dediğin, komşulukların iyi olduğu, doğal yeşilliğin olduğu yerde büyür, büyümeli.
Bu da en uygun ümitköyde olur ankarada, beysukent de olur aslında.

Birliğe gelince, orda haklı olabilirsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Öyle deme ama ben çok seviyorum şehrimi. Gerçi bunu dyince Angara'lı arkadaşlar bile garip garip bakıyor.

Seviyorum ama ben. Ormandan, deniz kenarındansa Ankara'nın bozkırlarını tercih ederim. Bozkırın kokusunu, duruşunu, her şeyini seviyorum. Aralarında büyüdüm zaten.

Ormana filan girince aşırı tedirgin oluyorum. Deniz de boş zaten, yüzemiyorum.

Ankara kötü demeyin =)
Sosyal ağlarda paylaş

Rotweiler said:

Abicim yapay yeşilliği ebem de yapıyor site içerisinde. Her sitede park yeşil çim, yürüyüş alanı vs vs var zaten. Yok mu?( tutup bana 3 apartmanlı siteleri örnek vermeyin)

bilkentte yapay çim var da, birlikte çayır çimen otlak ormanlık arazi felan mı var sanki de bilkent'e karşılık birlik'i örnek gösteriyorsun?

said:
Bilkenti gördüm de, oturdumda vsde vsde.
Sosyal imkanı 0a yakın, real var, avm var üniversite var bu yani. Popüler sosyallik anlayışı.
Çocuk dediğin, komşulukların iyi olduğu, doğal yeşilliğin olduğu yerde büyür, büyümeli.

e tamam bilkent'te de var bu. valla biz gayet komşuluk yapıyoruz, oturmamışsan bilmiyorsundur tabi, ehu.
Sosyal ağlarda paylaş

Çukurambar, Bilkent, Ümitköy ve Or-An i gezdik bugün şöyle bir.

(td) Bilkent 'i hiç sevmedik. Süper yapay geldi bize. Insanlari da biraz gulunc geldi acikcasi. Ek olarak bizim bekledigimiz site ile, Bilkent'teki ortam arasinda baya bir fark var. :) Bilkent isteklerimizi karsilayamadi.

(td) Ümitköy 'ü de sevemedik. İstanbul'un Halkalısı sanki. Toplu konut evleri gibi, site anlamından uzak, ama sitemsi bir oluşum. Benim aradığım site bu tarz bir modda değil. Buradaki siteler sanki daha mahallemsi.. Anlayamadık. Ankara dedik geçtik.

(tu) Çukurambar'ı sevdik. Bizim Ankara ofisinin orada Hayat Sebla diye bir yere baktık, fena değil. Ama satış ofisini bulamadık. Yolları kazmışlar, uçuruma falan düşüoduk, saçma sapan yerlerden geçtik. Ama güzel, sevdik. Hayat Sebla'yı araştıracağız.

(tu) Or-An 'ı sevdik. Saçma sapan bir yerden geldik, acayip uzak falan dedik ki Konya yolundan dönerken, ana bura mıymış dedik. Parkoran'a baktık, yarın Remax ile bir gezeceğiz şöyle. Tam aradığımız özellikleri içeren bir site. Binalarda yeni gibi duruyor, hoşumuza gitti açıkcası.

Genel olarak anlayamadığım bir olay var Ankara ile ilgili. Arkadaş biz İstanbul'da, buradaki evlerin iki kati fiyata, buradaki evlerin yarısını alabiliyoruz. Sürekli 4+2, 5+2.. Bizi gören sürekli böyle evler göstermeye çalışıyor. Sıkıntıyı çözemedik henüz. 1+1 bile 100 m2, nası bir şehir anlamadım burası. Kendimi Japonya'dan gelmiş gibi hissettim.

Ha bir de Ankara şoförlerine sevgimi gönderiyorum buradan. İstanbul'da bu şekilde 15 dakika kullanan bir kişi direk kaza yapar. Bu kadar cesur olunmaz. Cesur olursun ama bazı kurallara uyarak cesur olursun. Buradakiler artık ne içiyorlarsa kafalar harika araba kullanıyor herkes. Tipik "yol vermemeliyim" modu var herkeste. Trafikte herkes yol vermezse o trafik kitleniyor zaten. Ama bunun farkına varabilmiş pek insan mevcut değil anladığım kadarıyla.

Çok enteresan bir 2 sene geçecek ...
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Oran iyidir ama bir uyarı: lisedeki sıra arkadaşım kız bazen bu karda okula gidilmez diye gelmezdi, arayınca benden "ne karı, kar mı yağdı" tepkisi alırdı.

Orası kafadan bir 5-10 derece daha soğuktur duruma göre. rüzgar da eser. 1200m oluyor bazı yerleri.
Sosyal ağlarda paylaş

Sharky, benim apartman gopta, hilton otelinin orası, tunalıya/kuğuluya 5 dakika, zaten alt sokak nenehatun/esat caddesi, 3 üncü katta bir daire kiralık, mutfak ankastremi bilmiyorumda, ev hürriyet emlakta falanda var, apartmanın kendi otoparkıda var /hatta son 2 gündür mantolama + sus boruları yenilendi) ev dedigim gibi çok merkezde etrafta parklarda var, ilgilenrisne hürriyetten emlaktan linkini bulup sana atayım.

al hatta buldum bile sharkycim. Tabi site değil ama, arkada ve ödne ufak bir bahçesi var, apartmanda senin ufaklıın yaşıtıdna 3-4 çoçuk var, etraftaki apartmanlarında hep bahçeleri var, site olmasada hoşuna gidebilir diye yolluyorum.

http://www.hurriyetemlak.com/konut-kiralik/ankara-cankaya-gaziosmanpasa-emlakcidan-apartman_dairesi/detay?sParam=sOVwJnxbb8c=&pageSize=20&list=1&new=1.
Sosyal ağlarda paylaş

Adamsın sharky, ne demek istediğimi gezerek görmüşsün zaten.
Where is your bilkent now.
Çukurambar iyidir de sharky, size 5+2 4+2 gösterenler arabanıza, konuşmanıza vs bakarlar. TOBBdan da bahsettiysen normal...

Oranda parkorana bi bak bencede evet, ideal biryer. Arkadan şehir merkezine/çankayaya vs yakın, konya tarafından da diğer yerlerde. Samsun yolu üzerinden sabahları işyerine 25 dakikada varabilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Soimyr said:

Sharky, benim apartman gopta, hilton otelinin orası, tunalıya/kuğuluya 5 dakika, zaten alt sokak nenehatun/esat caddesi, 3 üncü katta bir daire kiralık, mutfak ankastremi bilmiyorumda, ev hürriyet emlakta falanda var, apartmanın kendi otoparkıda var /hatta son 2 gündür mantolama + sus boruları yenilendi) ev dedigim gibi çok merkezde etrafta parklarda var, ilgilenrisne hürriyetten emlaktan linkini bulup sana atayım.

al hatta buldum bile sharkycim. Tabi site değil ama, arkada ve ödne ufak bir bahçesi var, apartmanda senin ufaklıın yaşıtıdna 3-4 çoçuk var, etraftaki apartmanlarında hep bahçeleri var, site olmasada hoşuna gidebilir diye yolluyorum.

http://www.hurriyetemlak.com/konut-kiralik/ankara-cankaya-gaziosmanpasa-emlakcidan-apartman_dairesi/detay?sParam=sOVwJnxbb8c=&pageSize=20&list=1&new=1.

Tesekkurler. Aramissin bir de zahmet edip :)

Mutfak cok uygun degil, ama bir ara Hilton 'da cok kalmistik, o yuzden gezinmek icin oralari seviyoruz. Yasamak icin nasildir bilemedim. Bugun bakalim bir buraya.

Tesekkurler tekrardan.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...