Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Evrim kesinlikle yoktur

Sparkcaster

Öne çıkan mesajlar

copry said:

Vücutta artık gerek olmayan bir organın , dokunun gün geçtikçe oluşmamaya başlaması evrim değil mi ? O zaman kıllarımızın düşmesi daha az evrim olur. Bu değişimin illa inanılmaz yararlı veya zararlı olmasına gerek yok bence mikro düzeyde de gerçekleyebilir.

bu değişimin olması için bir seçilim mekanizması lazım ama. Tamamen istatistiksel bir olay. Gen havuzunda bazı genler var, doğa koşulları A genini, B genine göre "favor" ediyor. Bu "favor" etme eylemi de aslında canlının hayatta kalabilme ve çoğalma olasılığını arttırmak en temek ve basit haliyle. Buna A genin çoğalması için istatistiksel bir "itici kuvvet" diyebilirsin. Bu itici kuvvet olmadan neden zamanla yok olsun? Anlamadığım şey bu.

Eğer evrim modeli tamamen bildiğimiz haliyle iyi bir modelse, belki hiç bir işlevi olmadığı için zamanla genlerdeki homojen değişikliklerle (illa mutasyon olmasına gerek yok) gen havuzu içersinde yok oluyordur bilmiyorum. Ama bildiğimiz anlamda bir seçilim olmadığı kesin.

Yani diyelim ki bu özelliği belirleyen gen 1001000110 gibi bir dizi olsun (diziyi salladım tamamen). Eğer önemli bir işlevi olsaydı bu dizi formunu korumak zorunda kalırdı. Ama önemli bir işlevi olmadığı için zamanla bu dizide olan değişiklikler dizinin yapısının bozulmasına sebep oluyordur. Buna başka bir bakış açısı da biyolojik sistemler bir itici kuvvet olmadığı zaman biyolojik sistemler genelde "disorder" ve "randomness"a doğru gider. Mesela canlılar fiziksel yapısını koruyabilmek için dışardan enerji sağlayacak besinler almalıdır gibi.

Bu diziyi olduğu gibi tutacak bir itici kuvvet olmayınca dizinin yapısı da gelişi güzel şekilde değişebiliyor gibi düşünebiliriz. Eğer bu doğruysa tabi, apandistin zamanla körelme hızı, diş yapısının zamanla değişme hızı gibi şeylerden de insanların gen havuzunun değişme hızıyla ilgili bilgiler edilebilir. Tabi bu durumda bu özellikleri veren genlerin diğer önemli işlevlere de bir bağlantısı olmamalı.
Sosyal ağlarda paylaş

Pewpew said:

Cystein said:

-_- baydım bu araform muhabbetinden. ulan hücredeki her organel evrime kanıt. daha neyi tartışıyoruz :D ama gel de bu öküzlere anlat. ben endoplazmik retikulumun zarındaki glikoproteinin işleyişini anlatsam ANAA FARKLI Bİ CANLIYMIŞ LAN O. der bu öküzler. evet bundan zibilyar yıl önce de belki tek başına yaşayan bi canlıydı. sonra gitti o onu yedi bu bunu içti birleştiler bişiler oldu daha iyisine geliştiler EVRİMLEŞTİLER
dağılın şimdi

sende biyokimya 2 dersi alip ricirdavkins olmussun
yok tosun yanlışın var. ben almanya'da biyokimya bitirdim :I
Sosyal ağlarda paylaş

Cystein said:

Pewpew said:

Cystein said:

-_- baydım bu araform muhabbetinden. ulan hücredeki her organel evrime kanıt. daha neyi tartışıyoruz :D ama gel de bu öküzlere anlat. ben endoplazmik retikulumun zarındaki glikoproteinin işleyişini anlatsam ANAA FARKLI Bİ CANLIYMIŞ LAN O. der bu öküzler. evet bundan zibilyar yıl önce de belki tek başına yaşayan bi canlıydı. sonra gitti o onu yedi bu bunu içti birleştiler bişiler oldu daha iyisine geliştiler EVRİMLEŞTİLER
dağılın şimdi

sende biyokimya 2 dersi alip ricirdavkins olmussun
yok tosun yanlışın var. ben almanya'da biyokimya bitirdim :I

tosun sensin kolay gelsin
almanciolup üniversiteye gitmissin orda
Sosyal ağlarda paylaş

abi şeyde kopuyodum, küçük kız anlatıyo ya;

-timsah mesela, doğuruyo ama o balık çıkıyo
-olur mu öyle şey peki?
-olmaz
-demek ki neymiş?

orada adam demek ki neymiş, evrim yokmuş demek üzereydi, demedi. deseydi;

http://4.bp.blogspot.com/-ParpNGnvIUo/T0aAyPB_mlI/AAAAAAAAEb0/lerbAyOwV6I/s400/flip-table-meme.png
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...