Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Evrim kesinlikle yoktur

Sparkcaster

Öne çıkan mesajlar

copry said:

Peşinden de 18 yaşındayım dedi=(( 95 lilerin 18 olduğu bir dünyada ben misyonumu tamamladım .

hmmmppfffsssss

95'liler seneye legal oluyor

hmppppfsssss oh
[işte maymun kalmış adam. evrimin olduğuna kanıt sayılır. kimisi evrilmiş, kimisi evrilememiş]

çıtır çıtırrrr..
Sosyal ağlarda paylaş

Şunada hastatım Evrim kesinlike yoktur. Cano evrim bir teori zaten, aynen sizin yaratıcı fikriniz gibi.

Kaldı ki, sen zaten inançlı biriysen sana ne desek boş, şüphe etmeme üstüne kurulu ve ne olursa olsun "inan" emri üzerine kurulu bir öğreti var elinde.

Ortaya ne atılsa muhakkak bir kulp bulmak zorundasın inancını pekiştirmek için. Evrim gerçekden kanıtlansa, bu seferde hmmm tanrının bir bildiği vardır derler ve işin içinden yine çıkılır. Ama hiç bir surette Tanrı fikrinden, yaratıcı fikrinden veya bütün bu olayların arkasında muhakkak başka yüce bir canlı var fikri devam eder.

Sonuçda insan kendisin iyi hissetdirdiği için, belli bir manevi güç verdiği içinde yaratıcı ve ölüm sonrası ona gitme fikrine sarılıyor, buna ihtiyacı var.
Sosyal ağlarda paylaş

-_- baydım bu araform muhabbetinden. ulan hücredeki her organel evrime kanıt. daha neyi tartışıyoruz :D ama gel de bu öküzlere anlat. ben endoplazmik retikulumun zarındaki glikoproteinin işleyişini anlatsam ANAA FARKLI Bİ CANLIYMIŞ LAN O. der bu öküzler. evet bundan zibilyar yıl önce de belki tek başına yaşayan bi canlıydı. sonra gitti o onu yedi bu bunu içti birleştiler bişiler oldu daha iyisine geliştiler EVRİMLEŞTİLER
dağılın şimdi
Sosyal ağlarda paylaş

Cystein said:

-_- baydım bu araform muhabbetinden. ulan hücredeki her organel evrime kanıt. daha neyi tartışıyoruz :D ama gel de bu öküzlere anlat. ben endoplazmik retikulumun zarındaki glikoproteinin işleyişini anlatsam ANAA FARKLI Bİ CANLIYMIŞ LAN O. der bu öküzler. evet bundan zibilyar yıl önce de belki tek başına yaşayan bi canlıydı. sonra gitti o onu yedi bu bunu içti birleştiler bişiler oldu daha iyisine geliştiler EVRİMLEŞTİLER
dağılın şimdi

sende biyokimya 2 dersi alip ricirdavkins olmussun
Sosyal ağlarda paylaş

copry said:

Artık insanlarda oluşmamaya başlayan 20 yaş dişleri de en basit örneklerden . 32 dişden 28 dişe geçiyor insanoğlu . Evrim var demiycem çünküüüüüü

cpt. obv.

yalnız bu tarz örnekleri bir türlü çözemedim hahah. buna da ne bileyim bir apandiste de evrim deniyor da, evrimle bir özelliğin seçilmesi için onun ya baya faydalı ya da baya faydasız olması lazım, öyle ki o özelliğe sahip insanların üreme prosesini etkilemesi lazım. ha bir de tıp alanının bu kadar gelişmesi ile birlikte artık çok ciddi olmayan hastalıklar dışındaki hastalıkların toplumun gen havuzunda seçilim yoluyla azalması da zor geliyor bana.
Sosyal ağlarda paylaş

Vücutta artık gerek olmayan bir organın , dokunun gün geçtikçe oluşmamaya başlaması evrim değil mi ? O zaman kıllarımızın düşmesi daha az evrim olur. Bu değişimin illa inanılmaz yararlı veya zararlı olmasına gerek yok bence mikro düzeyde de gerçekleyebilir. Zira evrim bir anda meydana çıkan birşey değil.
Şimdi 20 yaş dişleri oluşmuyor belki bundan 1000 yıl sonra 7 ve 6 numaralı dişler oluşmayacak .

@ardeth

Bir de kil olayini tam anlatamadim da zeki adamsin anlamissindir ne demek istedigimi :p
Sosyal ağlarda paylaş

"Evrim, biyolojide canlı türlerinin nesilden nesile kalıtsal değişime uğrayarak ilk halinden farklı özellikler kazanma sürecidir."

Diye tanımlanmış, bahsi geçen dişlerin artık çıkmamaya başlamış olması Lamarck'ın teorisine daha çok uyuyor bence...

"Lamarck’ın evrim ile ilgili iki görüşü vardır
a- Canlıların çevre şartları nedeniyle kazandıkları özellikler yeni nesillere aktarılır .
b- Canlılar uzun süreler içinde bazı organlarını kullanma yada kullanmama sonucu yeni karakterler kazanırlar."
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...