Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Şimdi çok Değişik bir konu (vatandaşlıkla ilgili olabilir)

Spiegel

Öne çıkan mesajlar

Absolut said:

Baştan uyarıyorum Türkiye Cumhuriyetini aşağılayan veya hakaret eden yazarlar ceza alacak postları silinecek.
Adam gibi sorulan soruya cevap verin sadece.

sana göre zaten her şey aşağılama. gerçi elindeki yetkileri keyfi yere adamına göre kullanman ilk defa değil bunu hep yapıyorsun.
kendi kendine savcı oluyorsun, hakim oluyorsun her şey oluyorsun abi.
Sosyal ağlarda paylaş

kanada vatandaşlık konusunda rahat olabilir. insanlar da sakin rahat rahat yaşarsın soğukla bir derdin yoksa. Ha önemli olan şeyi söylemeyi unuttum kanada vatandaşlığı alırsan (sanırım 4-5 sene çalışman yetiyor) baya bir yere vizesiz girebiliyorsun.

edit: baya bir yer değil de sadece amerika olabilir. ama amerikanın hepsini gezene kadar zaten 50 yaşına gelirsin
Sosyal ağlarda paylaş

Spiegel said:

iyi güzel dediniz de kanadada nasıl iş bulcaz da çalışcaz 4 sene daha burda zorken iş bulmak =)

valla iki seçeneğin var.

ya iş ya da evlilik. seç bir tane.

bence iş bulmak daha kolay gibi. yıldırım aşkıyla nikahı basacak birini bulurum diyorsan bir anda her şey daha da kolay olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

öyle bir ülkede ucuza MBAde bulunabilir ama işsizliğin yüksek olduğu bi ülke seçme sakın. fekat kalma izni/vatandaşlık kolaylığını da araştır çünkü hiç bir zaman işini on sene devam ettirebileceğin garanti değil. bam diye atarlar işten sonra gg o kadar sene ve çaba heh.
Sosyal ağlarda paylaş

mba yaptım amerikada işte orda iş bulamadık ama ekonomi vesaire sıkıntı vardı işe almıyorlardı 2 sene öncesinden bahsediyorum, şimdi tekrar mba saçma olur =)

en mantıklısı evlenme gibi duruyor sahiden en kötü biraz parayı denkleştirip biriyle paralı evlenme gerçekleştirmek. eu üyesi ama dha ekonomik olarak darda bir ülkede bulunabilir bence de
Sosyal ağlarda paylaş

Evlenince direk veriyorlar mı amerika, kanada veya EU birliği vatandaşlığını? Yanılmıyorsam gene belli bir süre deneme süresi falan vardı. Ayrıca evlendin ama bir gelir olmadan nasıl yaşayacaksın o ülkelerde onu da düşünmek lazım. Yani, paran varsa mantıklı olabilir evlenme metodu ama para yoksa iyice kepazelik olabilir. Bİrde herlade az para değildir yalandan evlenmek falan.
Sosyal ağlarda paylaş

selam,
çalışma izni alabilirsin usa için bunu sağlayan firmalar var. Avrupya için ama kastırman gerekiyor sanırım.

en temizi evlenmek,
ama geçimini nasıl sağlıcaksın esas soru o. Yani şu anda ne yaparak sağlıyorsun geçimini? orda neler yapabilirsin? aileden destek alabilir misin uzunca bir süre?

eğer para durumları iyiyse okumayı zorlayabilirsin, isveç burs veriyor bölümleri açılınca, kanada falan var.

ya da vize istemeyen ülkeler var,
güney amerika istemiyor mesela, kafana yatıyorsa o taraflar atlayıp gidebilirsin.

Vatandaşlık reddi nasıl bir durum bilmiyorum, ülkeden nefret ettiğim bir zaman diliminde yurt dışına çıktığım bir vakit ( hiç te pasaport sorulmayan aşırı nazik bir ülkede ) 3 günlüğüne pasaportumu kaybettim. belkide yaşadığım en kötü histi hayatımda, direk milliyetçi bi adam oldum çıktım o süre zarfında heh.
Gerçi yurt dışı görmüş adamsın, bunları bilio olman lazım ama eğer bir yerin vatandaşı değilsen bir sürü hakkın elinden alınıyor.
Sokakta free dolaşamıyorsun misal, ya da güvenlik hakların falan olmaz. Öldürseler seni savunacak bi aihm olur o da haberi olursa yani. Ki her gün ölen afrikalıları nasıl savunuyorlarsa öyle savunurlar anca.

Kimliksiz olmak her türlü kötü, eğer ki bir ülke sınırlarındaysan tabi.

Ya da şunu yapabilirsin,
daha gençsin bizde genciz, bi master plan çıkartırsın kendine.
Evet ben bu ülkede şunlardan bunlardan bunlardan rahatsızım
bunları değiştirmek için ne yapabilirim diyip uğraşmaya başlarsın, 40-50 lerine geldiğinde muhtelemen hedefe varmış olursun zaten. Bu da bi tercih, ben böyle yapıyorum en azından.

konuya dönelim,
1- yaşamak istediğin yerin kriterleri neler? ona göre yardımcı olalım. Belki vize istemeyen ülkeler sana uygundur
2- geçimini nasıl sağlıyorsun?
Sosyal ağlarda paylaş

Spiegel said:

mba yaptım amerikada işte orda iş bulamadık ama ekonomi vesaire sıkıntı vardı işe almıyorlardı 2 sene öncesinden bahsediyorum, şimdi tekrar mba saçma olur =)

öyle aman aman iş deneyimin olmadıysa yabancı biri olarak mba ile iş bulman zor her yerde. mühendislik gibi teknik alanlarda şansın fazla olurdu deneyimin olmasa bile.
Sosyal ağlarda paylaş

Spiegel said:
ben yaşamak istemiyorum kardeşim bu ülkede demek istiyorum ama biliyorum ki gitmek istiyceğim ülkeler öyle kolay kolay almıyorlar seni aralarına, iş bulmak desen oralarda da çok zor. neyse sorucağım soru şudur, ben ne yapabilirim sadece beyin fırtınası yapıyorum şu an sizden kalıcı bir çözüm üretmenizi beklemiyorum. seçenekler ne olabilir onları merak ediyorum.

patide çok net bir cevap verilceğini sanmıyorum, genelde varsayımlar üstüne olmuş zaten.

nedanko'nun bi topiği vardı, hangi ülke kaç paraya vatandaşlık veriyor gibisinden bişiydi.

bi arkadaş kanadaya başvurmuş bir süre önce. 1 milyon dolar mı ne veriyorsun, bi de mülakata alıyorlar, sonra vatandaşlığın oluyor.
kanada vatandaşlığı aynı zamanda amerika, isveç gibi yerlerde de yaşamaya izin veriyormuymuş neymiş.

elimde o kadar para yok, olsa hiç düşünmeden başvururdum ben de.
Sosyal ağlarda paylaş

1 milyon dolar da buyuk para, ama olsa ben de verirdim net vatandaslik veriyorlarsa hemen, ama 1 milyon dolari hibe mi ediyorsun adamlara acaba yoksa yatirim mi yapiyorsun kendin de yararlanabilecegin ulkede. misal sirket kurmak gibi.

benim ark amerika icin arastirmisti aynisini 1 milyon dolar muhabbeti geciyordu gene yuzde 30 kusurunu vergi olarak aliyor devlet senden gerisiyle yatirim yapiyorsun ve once green card sonra vatandaslik 2-3 sene sonra garanti seklinde avukati soylemisti cocuga bunlari. ne kadar dogrudur bilmiyorum tabi. ama zaten su anda 1 milyon dolarim olmadigi icin oyle bi secenek yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:

Evlenince direk veriyorlar mı amerika, kanada veya EU birliği vatandaşlığını? Yanılmıyorsam gene belli bir süre deneme süresi falan vardı. Ayrıca evlendin ama bir gelir olmadan nasıl yaşayacaksın o ülkelerde onu da düşünmek lazım. Yani, paran varsa mantıklı olabilir evlenme metodu ama para yoksa iyice kepazelik olabilir. Bİrde herlade az para değildir yalandan evlenmek falan.

kesin kuzey ülkelerinde veriyolardır he. orda kız arkadaşın bile olsa vatandaşlık vereceklerini düşünüyorum nerdeyse sdf
Sosyal ağlarda paylaş

benzer şekilde düşünen birisi olarak yaptığım araştırmaların sonucunu sana söyliyim;

ne okursan oku, iş tecrübesi olmadan göçmen olarak kabul edilmiyosun. belki sen de görmüşsün birçok ülkenin göçmenlik kabulünde bir puanlama sistemi var, okuluna, iş tecrübene, dil bilgine, eşin varsa onun puanlarına da bakılıyor, hepsi toplanılıyor ve toplam puan yeterse göçmenlik başvurun kabul ediliyor. evli değilsen o puanı toplaman çok zor. yani göçmen olarak kabul olman için ya tecrübeli olman, ya da üniversite mezunu biriyle evli olman ŞART o testlerde.

ikinci bir yöntem, ki bu da mantıksız değil, bulgaristan'dan bir bulgar kızla anlaşıyorsun, 5-10 bin tl arasında bi ücrete evlenip orada yaşamaya başlıyosun, çalışıyosun, 3 sene sonra vatandaşlığını alıyorsun, istersen boşanıyorsun, sonra senin de bir eu pasaportun oluyor ve işlerin avrupa için baya kolaylaşıyor.

ben bu hafta işe başladım, biraz para biriktiriyorum, biraz da iş tecrübesi, birisine baş koyucam ilerde bakalım. çünkü burada bir gelecek kaldığını düşünmüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...