Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

20 lira daha fazla para veren sıra beklemeden geçecek

UrsusMaritimus

Öne çıkan mesajlar

Absolut said:

Parası olan diğer konularda da resmi olarak avantajlı olabilecek mi? Yani hukuk gelecekte paran varsa davanı erkene aldırmaya veya cezanı düşürmene izin verecek mi daha fazla paran var diye?

aslında bi dereceden sonra olmalı. milyon $ lık davalar 4-5 yıl sürüyor komşunun kimin tavuğu bizim bahçeye girdi davaları yüzünden
Sosyal ağlarda paylaş

@victor

(tu)

bu fiyatın artması tartışması gereken şey değil. Devlet kontrolünden çıkmış artık, durum aa 20 tl arttırmışlar diye eleştirmek gereksiz. Adam para kazanmak için elinde tutuyor o şirketi.

Liberal Market Policies 101

p.s.: özelleştirmeleri eleştirin diyorum ^^
Sosyal ağlarda paylaş

yalnız bir dakika ben şunu düşünemedim,

bu sıradan bi parayı verip hizmet alma olayı deil ki. başkasının hakkını gasp ediosun paranla

mesela para verip mercedes alınca, kimsenin mercedes alma hakkına engel olmuosun, ama bunda insanların önüne geçiosun onlar haklarını kaybediyorlar.

Özel şirket dahi olsa, "temel hak" olan ulaşımın önüne bu şekilde geçemez, muhtemelen bi kanuna terstir bu durum.

ha ne yapar ido, parayı veren için ekstra vapur kaldırır, o zaman durum deişir.
Sosyal ağlarda paylaş

Muhtemelen her seferde belirlenmiş bir kontenjan olur, o sayıya kadar 20ytl fazla veren araçlar alınır.
Bence mantıklı, genel zammı engeller, 20 ytl vermeyen binemiyor diye bir şey yok, 20 ytl veren erken binme hakkını satın alıyor gibi düşünüyorum ben.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...