Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dünya Petrol Fiyatları (Mart 2012)

alperozg

Öne çıkan mesajlar

Plaka said:

Toplu tasimayi sen oyle goruyorsun. Ehliyetim yok, gitmem gereken yerler icin bu yolu kullaniyorum, durum senin abarttigin kadar icler acisi degil. Aslinda senin ne demek istedigin belli, ben rahata alistim, bu rahatimi da bozamam. Parasini verir giderim.

Bak Türkçe konuşuyorum ne yazdığım da yukarıda duruyor. Ayrıca kendime ait bir arabam yok, kısıtlı süreler kullanabiliyorum. Liseden beri de okula otobüsle gidip geliyorum, şuan üniversitedeyim çok büyük çoğunlukla yine otobüs. Anlayacağın haftada en az 4 kere sırf 1 saatlik okul yolunu çekiyorum otobüsle.

Vergiler toplanıyor falan orada yazdıların ise baştan sona saçmalıktan ibaret. Devlet dolaylı yoldan toplayacağına adam gibi doğrudan alsın ne vergisi alacaksa adil bir şekilde dağılım olsun o zaman. Başkasından toplayamadığı vergiyi benden toplamaya kalkmasın. Şu kafalar yüzünden işte güneydoğuda adamlar sanayi şehrinden fazla elektrik tüketiyor biz de enayi gibi kayıp kaçak diye o kayıp elektriğin parasını ödüyoruz.

Yok ya vallahi AKP de bir sorun yok vallahi yok. Bu halka az bile, daha beter yapmazlarsa adam değiller.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Ben ev şeçerken toplutaşım birinci ölçütüm oluyor. İstanbul'da sırf o yüzden Cihangir'de oturmuştum, tramvaya binip okula gidiyordum rahatça, ya da Taksim'deki duraklar ve metro ayağımın altındaydı.

Bir 4 ay kadar Şişli'de kaldım sonra, İstanbul'un arabasız nasıl cehennem olabileceğini öğrendim.

Memleketim Ankara ise çok rahat bu konuda. Epey geç gelen duraklarda oturmadığın sürece ayakta bile kalmıyorsun - ki o duraklar da genelde gidilen yere 10 dakika filan uzakta oluyor, dert değil yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Plaka said:

Toplu tasimayi sen oyle goruyorsun. Ehliyetim yok, gitmem gereken yerler icin bu yolu kullaniyorum, durum senin abarttigin kadar icler acisi degil. Aslinda senin ne demek istedigin belli, ben rahata alistim, bu rahatimi da bozamam. Parasini verir giderim. Sonucta yilda milyonlarca yolcu kullaniyor bu toplu tasimayi. Daha da iyi olabilir tabii ama bence su hali ile zirlamanin bir anlami yok. İstanbul icin konusuyorum bu arada..

146b her aksam bekliyoruz seni
Istanbul sanayisinin yarısını tek otobüs hattı ile taşıyor bu ıett orta yoldan binmeye kalk bakalım binebiliyormusun her gün 2,5km yol yürüyorum 7 ceddine küfür savurarak buna sebep olanlara sen hayvan gibi taşımaktan gocunmuyorsan o senin sorunun ben gayet şikayetçiyim
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Esat'ta oturuyorum abi. Kızılay'a epey yakın duraklarında hem de. Dedim işte, ayakta gidiyorum ama 10 dakika içinde Kızılay'dayım. Ama genelde dolmuşa biniyorum, rahatça Kolej'e varıyorum, 5 dakika yürüyorum Yüksel'e.

Okul için ise servis zaten 4 Yol'un oradan geçiyor; dedim ya, ilk ölçüt ev ararken benim için ulaşım oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

istanbulda rush hour'da herkez arabayla tek başına işine gidiyorsa bence lükstür arkadaş. londra'nın nüfus'u istanbulun yarısı benzinde ucuz ama burdaki trafiğin yarısı kadar yok. hatta belediyecilikte yolları ele alırsak yolları bu kadar mundar etmesine rağmen(bisiklet yolu hedeh hödö) burdaki trafiği göremezsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

ahah şu adama oturup ciddi ciddi cevap vermişsiniz bi de. diyordunuz ya işte benzin zamlarına tepki verilmiyor diye bunun gibi adamlar işte.

batan yunanistan bile geçememiş bizi lol.

utanmadan iskadinav ülkeleriyle kıyaslamış bi de vergi oranlarını komedi ya.
Sosyal ağlarda paylaş

Sizi boyle sinirlendirmek cok zevkli, boyle zirlamalarinizi okumak. Yoksa bir tarafta oldugum yok. O benzinin litresi 10 tl olsa da siz yine arabaya bineceksiniz ama yine zirlayacaksiniz. Madem bu kadar sikayetcisiniz, organize olun 2-3 gun araba kullanmayin cok hayati ihtiyaclariniz olmadigi surece, o zaman devleti birsey yapmaya itebilersiniz ama 50.000 tl fiyati olan arabaya binip 5 tl park parasi vermeyen insanlarsiniz. O yuzden aglamaya devam ama para vermeye de devam. Ben de burada zevkle izlerim :)
Sosyal ağlarda paylaş

Plaka said:

Sizi boyle sinirlendirmek cok zevkli, boyle zirlamalarinizi okumak. Yoksa bir tarafta oldugum yok. O benzinin litresi 10 tl olsa da siz yine arabaya bineceksiniz ama yine zirlayacaksiniz. Madem bu kadar sikayetcisiniz, organize olun 2-3 gun araba kullanmayin cok hayati ihtiyaclariniz olmadigi surece, o zaman devleti birsey yapmaya itebilersiniz ama 50.000 tl fiyati olan arabaya binip 5 tl park parasi vermeyen insanlarsiniz. O yuzden aglamaya devam ama para vermeye de devam. Ben de burada zevkle izlerim :)

üzüldüm ya şimdi bu postu okuyunca.

naaptılar arabayla çamur falan mı sıçrattılar üzerine? özel üni'de okuyorsun da sınıfta bi tek senin araban mı yok? beğendiğin hatunu arabalı zengin piçin biri mi tavladı bmwsiyle?

kredi çekip alırsın ikinci el bi düldül en kötü, üzülme kanka beni de üzüyorsun burda :/
Sosyal ağlarda paylaş

Plaka said:

Marty said:

plaka, sen "ben bu adamlar ne yaparsa yapsin desteklerim" adami misin yoksa "benim arabam yok bu iskenceyi ben cekiyorum. herkes ceksin" adami misin?
..

2. secenekmis.
Sosyal ağlarda paylaş

araba daha büyük işkence toplu taşımadan, tamam istanbulun bir ucundan öbür ucuna gidecekseniz bilemem, marmaray bitsin rahat olur o da.

bana gayet medeni geliyo metro, deniz otobusu falan.

cevizlibağ fındıkzade tarzı yerlerde oturuyosanız da yapacak bişi yok, mahalle baskısının getirdiği kalitede yaşamak zorundasınız, bu bir turkiye gerçeği.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...