Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Afganistanda Helikopter düştü 12 türk askeri şehit

DoubleW

Öne çıkan mesajlar

ulusalcı,milliyetçi mode on

' askerimizin orda ne işi var! zart zurt hebe lübe'

mode off.

boş konuşmayayım şimdi. afgan askerine halkına eğitim veriyordu türk askeri nato gücü içinde insani kısıma bakıyordu sanırım,afgan halkı ile arası en iyi birlik idik.inş tekrarı olmaz.allah rahmet eylesin.
Sosyal ağlarda paylaş

Türkiye de Amerikacılık oynuyor anlaşılan

said:
AFGANİSTAN'DA 419 MİLYON DOLAR YARDIM
Türkiye tarafından Afganistan'a TİKA tarafından yürütülen projelerle 307 milyon ABD doları, Vardak BİE tarafından yürütülen projelerle 37 milyon ABD doları ve TSK tarafından yapılan yardımlarla 75 milyon ABD doları olmak üzere toplam 419 milyon ABD doları yardım yapıldı. Cevizcan BİE tarafından 24.8 ABD doları değerinde 54 faaliyet ve proje planlanmış, bunun 21'i tamamlandı.
Sosyal ağlarda paylaş

TD)Pentagram said:

ulusalcı,milliyetçi mode on

' askerimizin orda ne işi var! zart zurt hebe lübe'

mode off.

boş konuşmayayım şimdi. afgan askerine halkına eğitim veriyordu türk askeri nato gücü içinde insani kısıma bakıyordu sanırım,afgan halkı ile arası en iyi birlik idik.inş tekrarı olmaz.allah rahmet eylesin.

milliyetçilerin üzüldüğünü sanmıyorum ülke dışında asker gitmesine ve amerikanın maşası olunmasına.
Sosyal ağlarda paylaş

Başımız sağolsun :(

Yanlış hatırlamıyorsam cumhuriyetin kuruluş yıllarında Afganistan krallıkken çok yakın ilişkiler içindeydik. Baya geçmişten gelen bir dostluk var aslında ama işte sonra krallık gitti taliban geldi işler sarpa sardı. yanlış bilmiyorsam Afganistan'da Türkiye ve Atatürk'e karşı çok büyük bir saygı ve sevgi var. Hatta kaçırılan bir mühendis kurtulduktan sonra kendisini kaçıran teröristlerin başının kaçıranlara "Atatürk'ün çocuklarına neden dokundunuz" diye bağırdığını söylemişti röportajında. Ne işimiz var orada demek yanlış biraz.
Sosyal ağlarda paylaş

liberal said:

asker yollayacağınıza iş adamı yollayın da pazarı sömürüp zengin olsunlar, büyüsünler. ama devlet ahmak olup stratejiden zerre anlamadığı için...

neyse huzur içinde yatsınlar askerler.

aaaaaaaaaaaaa ole deme

http://4.bp.blogspot.com/-RMCY3BDaWyM/T0tDcpfsc9I/AAAAAAAAA7I/JSyBwEt94Ho/s400/2317056.jpg

ha bu derinlik yagmur goleti deirnligi kadar olsada genede strateji var iste :p
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...