Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Uçağa lazer tuttular

reyou

Öne çıkan mesajlar

Red said:

adam bıçak demiş ya :)

abi ona bakarsan kürdanla da bi insana zarar verebilirsin.hatta dunyada bir insana zarar vermicek birşey yok

kafasına lcd fırlat ölsün

geyik yapma bonec sdf

yoo hiç de geyik yapmıyorum.

niye bıçak demeseymişim?

soruyorsun madem lazer zarar verici bişi neden satışı serbest diye,
ben de cevap veriyorum.
anlamamazlıktan gelme

toggie said:

Bıçak kesici ve delici alet olarak geçiyor suç işlersen. Lazer için öyle bir geçerlilik olduğunu sanmıyorum. Konuyu anlamamış gibi yapıp başka yönlere çekmenin alemi yok.

niye alemi yok?
sonuçta aynı şey, tamamen farklı bir şeyden bahsediyorsak anlardım dediğini ama olmamış.

bıçak ete saplandığında zarar veriyorsa,
laser de göze tutulduğunda zarar veriyor.

http://i.imgur.com/YWPel.png
Sosyal ağlarda paylaş

BabacumMostors said:

Cons said:

ne var abi sanki gözüne kitleniyo adamın lazer. 1 saniye gözüne geldi diye körmü olcak

şuna cevap verin, ben de merak ettim

windshield yapısı gerisi karşıdan gelen yüksek hüzmeli ışıklarda mercek görevi görüyor maalesef buda kokpit içinde disko ortamı yaratmanın yanı sıra ışığın renk tonu yüzünden kokpit ekibinde geçici renk algılayamama ve illüzyonik durumlar oluşturuyor sebep bu. o lazer ışığı normal camdan geçtiği kadar dandik olmuyor
Sosyal ağlarda paylaş

Havadaki uçaklar sizin gözünüze mesafeye bağlı olarak daha yavaş gidiyor gözükür. Aynı zamanda sizin minicik bir el hareketiniz ışığın o ucunun çok daha uzun bi mesafe kat etmesini sağlar. Yani siz uçağın hızına ufak bi el hareketinin hızıyla yetişebilirsiniz.

Biraz pratik yaptıkran sonra çok rahat tutturulur gece karanlığında uçak.
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

Cons said:

ne var abi sanki gözüne kitleniyo adamın lazer. 1 saniye gözüne geldi diye körmü olcak

aynen ben de çok merak ediyorum şunu. o kadar mesafeden o hızla hareket eden bir araçtaki birini lazerle nasıl taciz edebilirsin

OFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF

Abi adam zaten 10bin metredeki uçağa tutmuyor, tutamaz da. DOlayısı ile hızdan bahsetmeniz yersiz. Hayır trollüyorsanız söyleyin, cidden artık sahneyi canlandırmadığınızı ya da düşünemediğinizi düşünmeye başladım. Gördük diyoruz, kokpitteydik diyoruz, yansıyo diyoruz, olmadı video koyuyoruz.

Kaldı ki, adam inişteki, yani saatteki hızı yaklaşık 200-300 KM olan bi objeye GENİŞ AÇIDAN, yani olduğu yerden otobandaki bir araca tutar gibi değil, takip edebileceği açıdan ve ışığı seçebileceği gece ortamında tutuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

Aynı zamanda sizin minicik bir el hareketiniz ışığın o ucunun çok daha uzun bi mesafe kat etmesini sağlar.

Yahu gerçekten çok zekisiniz arkadaş hakkaten bunu düşünememiştim. Aynı şekilde elindeki ufak bir titreme bile mesafeye göre lazaerin 1 metre oynamasına neden olacak. dolayısıyla aralıksız bir şekilde göz gibi ufak bir alana onu sabitleyebilmen imkansız duruyor anlatmaya çalıştığım bu.

Rotweiler said:

Gördük diyoruz, kokpitteydik diyoruz, yansıyo diyoruz, olmadı video koyuyoruz.

önceki arkadaş da söyledi görmedim dedim link istedim neyin triplerine girdiniz 2 dakkada liseli misiniz arkadaş
Sosyal ağlarda paylaş

Ya abicim, onu eline fener amış herkes ya da kamerasında uzağa zoom çekmiş herkes deneyimliyor. Ona zaten kimse itiraz etmedi sana, kaldı ki böyle bir açıklaman biz atarlanmadan önce hiç gelmedi. Açık konuşacaksın dsfg

Olay, anlık dahi olsa, ÇOK YÜSEK FREKANSDA OLAN BU YEŞİL LAZER GÖZE DEYDİĞİ AN RETİNADA İZ BIRAKIYOR. İsterse milisaniye dursun, adam ışık hüzmesi, ışık hızında yani. Deneyleri de var, 1.5 saniyede balon felan patlatıyor. Göze ne yapmasın...
Sosyal ağlarda paylaş

bak retinada iz bırakıyormuş falan bunlar ayrı konular. zamanında 4-5 kişi para toplayıp ebayden yeşil lazer almıştık az çok biliyorum neler yaptığını.

ben en başta o kadar mesafeden o kadar küçük alana kilitlenmek imkansız dedim koyduğun videoyu izliyoruz dediğim gibi odağa geldiği süre 1 saniyeden az.

Şuan aklımdaki tek soru işareti camdan yansıyıp tüm yüzü kaplama olayı. simulasyonda öyle bir şey yapmışlar gerçekte de tam öyle mi oluyormuş onu merak ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Kokpit camı senin de tahmin edebilceğin gibi normal bir camdan çok farklı. Birçok katmandan oluşuyor ve genellikle, hatta %99 uçakların kokpit camları kardan, rüzgardan, havadaki parçacıklardan, tozdan, uçuşan buz parçalarından kısacası bulutlarda gezen her partikülden dolayı çizilir. Bunun yanısıra da, çift katlı bir cam olduğu için o ışığın kırılması kaçınılmaz. Cam üzerindeki harelenmeler + 2 kere kırılma geçirmesi + uzak mesafe olduğu için ışığın spektrumunun genişlemesi adamın suratını kaplamasına yetiyor. Bu spektrm olayını da zaten uzağa fener felan yada lazer tuttuysan görmüşsündür. Çük kadar lazer 100 metre sonra bir evin penceresi kadar oluveriyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...