Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

mesailer değişiyorr

Katibim

Öne çıkan mesajlar

lemuria said:

Absolut said:

Erken başlanırda erken çıkılmaz özel sektörde :P

Ben de bundan korkuyorum..
Zaten "iş varsa o iş yapılmadan gidilmez" mantığı yüzünden günlerce ofiste kaldığımı biliyorum.
Mesaiyi 7 de başlatırlarsa biz yine 7den önce çıkamayız. Olan bize olur.

Erken getirtmek olmuyor ama geç bırakmak oluyor özel sektörde. Bu kanunlaşırsa harika olur erken gelip eski saatte çıkan çalışanlar = more profit :)-D
Sosyal ağlarda paylaş

Yine yanlış bone. Laubalilik değil canım benim. Bilgi işlemde ne kadar çok çalışırsak o kadar iş yaparız değil mesele. Mantığını bilmediğin bir meslek üzerinde ahkam kesmek yanlış. Yeri geliyor ben de format atıyorum ama paramı sorunsuz tıkır tıkır işleyen, bir aydır belki iki üç kez el sürdüğüm birkaç rack server için alıyorum. Kilit nokta bozulmaması. Ya da bir sorun olsa bile işin devam edebilmesi.

Bilgi işlemcinin çok çalışanı değil, az çalışanı önemlidir. Sistemi saat gibidir çünkü...
Sosyal ağlarda paylaş

normal hayatta yaptığınız her şeyi 2 saat daha öne almak hayatınızda ne kadar sorun yaratır?

aklıma ilk gelen mmo oyuncularının yurt dışındaki oyuncularla birlikte oyun oynamasında sıkıntı olacağı

yoksa sabah uykusu yine sabah uykusu, gece eğlencesi yine gece eğlencesi olacak faydalanılacak gün aydınlığı daha fazla olacak

yaptığınız her şeyi 2 saat daha önce yapıp 2 saat daha erken bitirecek olmanızdan başka ne sorun var, ki o da sorun sayılırsa?
Sosyal ağlarda paylaş

BabacumMostors said:

normal hayatta yaptığınız her şeyi 2 saat daha öne almak hayatınızda ne kadar sorun yaratır?

aklıma ilk gelen mmo oyuncularının yurt dışındaki oyuncularla birlikte oyun oynamasında sıkıntı olacağı

yoksa sabah uykusu yine sabah uykusu, gece eğlencesi yine gece eğlencesi olacak faydalanılacak gün aydınlığı daha fazla olacak

yaptığınız her şeyi 2 saat daha önce yapıp 2 saat daha erken bitirecek olmanızdan başka ne sorun var, ki o da sorun sayılırsa?

sen galiba bizlerin ne demek istediğini tam olarak anlamıyorsun herşeye 2 saat daha erken bitirilecek gözü ile bakıyorsun

Burda insanlar herşeyin 2 saat erken bitmesinin nasıl bir sarsıntı yaratacağını özel sektörü kötü etkileyeceğinden bahsediyor
Sosyal ağlarda paylaş

ne bakımdan kötü etkileyecek özel sektörü ?

Özel sektör de kendini buna adapte edecek işte. Toplam çalışma süresi azalmıyorsa yapılacak işin bitirilmesi konusunda bi fark oluşmayacak. Devlet dairelerinde işini halletmek istiyorsan 4'e kadar zamanın var. İstanbul gibi büyük şehirlerde özellikle bu yeni mesai saatleri trafiğin eşit dağılmasına ve yoğunluğun azalmasına yol açacak ve gün ışığından daha fazla yararlanılması ciddi miktarda enerji tasarrufu sağlayacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

Katibim said:

Laorx said:

sabahın köründe metrobus'te millet birbirini kesin keser ya

abi bayanların hali ne olur ben onu düşünüyorum sabah metrobüslerde

Daha geçen bir barzo ile değdirdin değdirmedin tartışmasına şahit oldum

kim neyi neye kime degdirmis anlamadim.
Sosyal ağlarda paylaş

Katibim said:

BabacumMostors said:

sen galiba bizlerin ne demek istediğini tam olarak anlamıyorsun herşeye 2 saat daha erken bitirilecek gözü ile bakıyorsun

Burda insanlar herşeyin 2 saat erken bitmesinin nasıl bir sarsıntı yaratacağını özel sektörü kötü etkileyeceğinden bahsediyor

ben sadece şikayet görüyorum

benim için derlersen daha iyi olur zaten sorum orada, hayatın gidişatı iki saat erkene kayarsa ne olur eğer kimse derlenemiyorsa neden şikayet ediliyor, benim kaçırdığım nokta ne hani anlatın ben de bileyim

2 saat daha erken eğlenceye gideceksin, 2 saat daha erken döneceksin 2 saat daha erken yatıp 2 saat daha erken kalkacaksın

mevcut hayatını al 2 saat öne çek ne kadar büyük bir sıkıntı olabilir

bakkal 2 saat daha erken açacak 2 saat daha erken kapatacak

metrobüs 2 saat daha erken yoğunlaşacak

hayatını 2 saat daha erken yaşamak ne kadar etkileyebilir, aynı rutin, ayı iş aynı yol bana bunu gerizekalıya anlatır gibi anlat anlayayım hani atla deve bir şey istemiyorum nerede neyi kaçırdığımı anlamaya uğraşıyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:

Seele said:

benim mesaim cok igrenc hep 9-17 :(

Dünyanın %80niyle ortak bir mesai saati :P

Dunyanin en güzel mesai saati aslinda. Ben 8.00da ofiste oluyorum normal zamanda, ve 18.30'dan önce arabama binemiyorum genelde. İş olursa zaten 11 bucukta cıktığımız da oluyor.
o sebeple lütfen susunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

Kendi işinde çalışınca böyle belli saatiniz hiç olmuyor yani sabah herkesten evvel gelmeniz lazım öncelikle ve akşamda herkesten sonra çıkmanız lazım işyerinden.
Malum para saymak bitmiyor erkenden hahahahahahaha kızım dolar getirrr puro mu yakıcammm.
Sosyal ağlarda paylaş

BabacumMostors said:

Katibim said:

BabacumMostors said:

ben sadece şikayet görüyorum

benim için derlersen daha iyi olur zaten sorum orada, hayatın gidişatı iki saat erkene kayarsa ne olur eğer kimse derlenemiyorsa neden şikayet ediliyor, benim kaçırdığım nokta ne hani anlatın ben de bileyim

2 saat daha erken eğlenceye gideceksin, 2 saat daha erken döneceksin 2 saat daha erken yatıp 2 saat daha erken kalkacaksın

mevcut hayatını al 2 saat öne çek ne kadar büyük bir sıkıntı olabilir

bakkal 2 saat daha erken açacak 2 saat daha erken kapatacak

metrobüs 2 saat daha erken yoğunlaşacak

hayatını 2 saat daha erken yaşamak ne kadar etkileyebilir, aynı rutin, ayı iş aynı yol bana bunu gerizekalıya anlatır gibi anlat anlayayım hani atla deve bir şey istemiyorum nerede neyi kaçırdığımı anlamaya uğraşıyorum

Bak şimdi bizim UYAP diye bir sistemimiz var...

Sen mesainin geriye alınmasının UYAP'ta yaratacağı problemleri düşünebiliyormusun ? Duruşma günleri değişecek takvimler değişecek tutuklama sorgulama değişecek kısaca bir çok şey değişecek ve zaten yavaş çalışan sistem iyice kitlenecek....

Onu geçtim peki ya otobüslerin metrobüslerin sefer adaptasyonları ?

Herkesin vücudunun bir biyolojik saati var buna ne diyorsun

Gerizekalıya anlatır gibi anlat demişsin ben öyle yapmıyorum gayet mantıklı anlatıyorum.. Böyle bir şeyin uygulanma sürecinde ciddi sıkıntılar yaşayacaksın...
Yani olaya sadece her güzel şeye 2 saat erken başliyacaz mantığıyla başlama , o zaman senin mantığınla gidersek kötü şeyleride 2 saat erkenden başliyacaz yaşamaya ??
Saygılar
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...