Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

STSL | Fenerbahçe vs Galatasaray | 17 Mart - 20.00

EmenikeNiangSow

Öne çıkan mesajlar

http://cdn.galatasaray.org/images/gsalinlik_son.jpg
http://cdn.galatasaray.org/images/haberler/2/B_12893_B_12667_B_12330_B_11346_B_11058_B_10609_b.jpg
Gerginlik yaratmamak için tekrar tekrar yanıt vermek istemediğini söyleyen Galatasay başkanı, "Ben Ali Koç'un açıklamalarına gençliğine ve çocukluğuna veriyorum. Galatasaray ile Fenerbahçe arasında gerginlikler değil dostluk olmalı" diyerek açıklamlarını noktaladı.
Sosyal ağlarda paylaş

çok anlamsız konuşuyor başkanınız çoook. Sanki ilk defa derbi maçı görmüş gibi.

yani her sene olaylar oluyor, olacak işte durdurulamıyor. mal insan çok, onlar o statlara girdikçe devam edecek bunlar. ama çıkıp da bunlarla ilgili dırdır etmenin anlamı yok. polamik yaratmaktan başka bir şey değil.
Sosyal ağlarda paylaş

BiTcH_oFBaT said:

çok anlamsız konuşuyor başkanınız çoook. Sanki ilk defa derbi maçı görmüş gibi.

yani her sene olaylar oluyor, olacak işte durdurulamıyor. mal insan çok, onlar o statlara girdikçe devam edecek bunlar. ama çıkıp da bunlarla ilgili dırdır etmenin anlamı yok. polamik yaratmaktan başka bir şey değil.

abi anlamadığınız nokta şu heralde:
olaydan olaya fark var. onu anlatmaya çalışıyoruz. derdimiz sahaya birşey atılması değil. sizin stadınızda kaldığımız durum. başka stadlarla başımıza gelmeyen durum. trabzon maçında da sahaya birşey atılmıştır fakat şikayet etmedik hiç çünkü

her maçta kötü birkaç olay olur.bir iki maganda çıkar birşey yapar.suçu onlara atarsın.maçın gidişatı etkilenmez çünkü rakipte magandayı suçlar.yönetim planlı veya ortak yapılan girişimleri engellemiştir.

ancak sizin stadda

yönetim maçı kazanmak istediği için hiçbir engelleyici önlem almaz.(aldıysa bile sonradan çıkıp ya biz önlem almıştık ama engelleyemedik kusura bakmayın, bundan sonra olmayacak demek yerine, sizde de şişe atmışlardı der).planlı ve anlaşılmış şekilde rakip ve hakem üzerinde baskı kurulur. rakibe korner kullandırmazsın. aynı rakip oyuncuyu maç boyu yuhlarsın. olmadı teknik ekibi tahrik edersin. sonuçta rakip her açıdan rahatsız edilmiş ve oyununu oynayamamış şekilde gider.

daha önce aynısını biz yaptık mı bilmiyorum. fakat önemli olan bu maç ve cezayı siz alacaksınız. önceki maçlara sığınamazsınız.yapılan şey kabul edilemez bir şey yakışmıyor artık. kabul edin işte oynatmadınız, futbol dışındaki unsurlarda çare aradınız ama ayıp.herkesin kafasını yardınız. daha ne konuşuyosunuz.
iki sene sonra aynı durumu biz yaşatırsak gelip daha önce siz de yaptınız demem. lanet olsun bu taraftara rezil ettiler bi oyun oynatmadılar derim. gizli gizli rakip oyuncuların kafası yarılınca mutlu olup savunma yapmam. herkes durumun farkındayken ve bizi şikayet ederken utanırım, abi haklısınız çok kötü yaptık derim. bu kadar basit daha önce de demişliğim var.

ha bu dediklerim gibi düşünen fb liler de var ve derbi muhabbeti sayesinde kurduğum dostluklar da var. illa kavga ettirecek bir durum yok. eğleniyoruz biz birbirimize laf sokarken çünkü herkes biliyor kimin ne yaptığını ve atar yapmıyor burda. o genç fb li oyunculara saldırmamıza laf sokuyor ben utanıyorum.ne var abi siz de yapmıştınız diye atara girmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Khelben said:

Kendi stadını yakan taraftar hakkında açıklama yapmaya gerek mi var allasen ya bırakın.

Eser'cim sana kalsa her hareket mantıksız Beşiktaş tarafından yapılmayan.

gayet mantıklı hareketler de var. farkındaysan orada sadece cumartesi günkü maçtan bahsetmiyorum, genelden bahsediyorum. açıklamalar saçma. bizimkilerde saçma açıklama yapınca söylüyoruz burada. Şu ana kadar son dönemde tek baba yiğit Serdar Bilgili çıktı.

thecure said:

Fenerbahçeli değilim, ben dışardan bakan biri olarak yorum yapıyorum olaya. Ama rekabet olarak düşünürsen ne yaparsak kardır mantığı ile düşünüyorlar. Her takım yapıyor bunu diyorum işte. Bazı hareketler çok küçük düşünülmüş, gereksiz şeyler ama mani olamıyoruz. Trabzon'da da Egemen yuhlandı, Bursa'da da yuhlandı. Maalsef biz böyleyiz, böyle de devam edecek. Ne zaman ki maçı kazanma garanti olsun işte o zaman sahaya bir şey atılmıyor.

GS başkanı geldiğinden beri her şeye açıklama yapma gereği duyuyor alakalı alakasız. Sakin olması lazım biraz.

Şimdi play-off da şenlik olacak asıl. kesin seyircisiz derbiler oynanacak.
Sosyal ağlarda paylaş

BiTcH_oFBaT said:

thecure said:

GS başkanı geldiğinden beri her şeye açıklama yapma gereği duyuyor alakalı alakasız. Sakin olması lazım biraz.

Şimdi play-off da şenlik olacak asıl. kesin seyircisiz derbiler oynanacak.

bence açıklama yapması anlamsız değil. sonuçta haksızlığa uğradı ve karşı taraftan bunu kabul etmesini istiyor. ev sahibi takımın sorumluluğunda maçın adil şartlar altında oynanması ama olmadı. bunun örtbas edilmesi yerine kabul edilmesi lazım. sonra avrupa maçlarında görüyoruz işte nasıl ceza aldık isviçre maçından sonra.

bence zaten seyircisiz oynansın. madem futbol konuşacağız sadece sahadakiler oynasın bakalım ne olacak. taraftarlar ne yazık ki destek moral vermek, maçtan keyif almak, seyir zevki yerine maça etki yapma peşindeler. nasıl bir kültür bu. küçük hesaplar peşindeler. maçın içine edip biz kazandırdık abi diyecekler maçtan sonra. kendi sahamızda da oynansın istemiyorum. sonuçta bizim taraftarlar da şimdi aynı mantıkla karşılık verebilir. kazansak da mutlu olmam. o yüzden yurtdışında falan yapsınlar.
Sosyal ağlarda paylaş

basket maçında kupayı aldırmayan , hersene alisamiyende rakı şişeleri biton bozuk para, a1018 atan taraftar galatasarayın değil heralde .. taraftara oynamak için napcağını şaşırdı bu ünal buşgan yada futbolla alakası yok bilmiyo bunları hiç. koymuşlar öyle başa vur saza.
Sosyal ağlarda paylaş

Basket maçını öne sürmek pek mantıklı değil çünkü biliyoruz ki daha Türkiye'de öyle bir olgunluğa erişmiş seyirci yok maalesef. Ünal Başkan'ın tek söylediği, bırakın geçmişi, suların yağdığı, rakı şişesinin atıldığı stadda bile benim başkanlığımdaki maçta özen gösterilerek olay çıkmadı. Demekki bunların önüne geçilemez, münferit, yapacak birşey yok demekten fazlası yapılabiliyormuş. Fenerbahçe stadında niye böyle olmadı, veya yönetim aynı hassasiyeti göstermedi diyor başkan ve haksız değil.
Ali Koç gibi adamların gücünü hafife indirgemeyin. Efes Pilsen maçını hatırlayın eğer o engel olmasa belki olaylar büyüyecekti. Maçtan önce yönetimler icraate geçerse çok şey engellenebilir. Arada tek tük kaçabilir, ama toplu organizasyon olmaz. Komik gelebilir ama koyarsın Rambo gibi bir adam tribüne sırf Ali Koç dedi diye madde atanların kulağını keser tribünde :)..Espri tabii ama bu adamların taraftar üzerinde gücü bence az değil.
Bunun dışında kültürsüz kelimesini de NTVSpor ve HT kaynaklarında bulamamıştım tam olarak, bulan varsa göstersin, ama o lafı savunduğumdan da değil..
Sosyal ağlarda paylaş

Sotto söyleyiş amacı dediğin gibi olabilir ama söyleyiş tarzı çok yanlış. Ben fenerli olmadığım halde rahatsız oldum çünkü açık bi şekilde kendini övme ve karşıyı küçük görme var. ha bi de bunun tersine dönme şansı da var, futbolu az çok takip eden biri arena da bunun olmayacağının garantisini veremez.
Sosyal ağlarda paylaş

Zaten şimdi daha da zor bence engellemek. Bu işler maalesef sen yaptın ben yaptım'a geliyor. Bunun dışında benim gördüğüm açıklamalar, NTVSpor ve HT kaynaklı konuşuyorum, bana rakibi küçük düşürücü gelmedi ki kopyalımıştım yukarı. İşin ilginç olanı kültürsüz dediği açıklama ile benim koyduğum arasında uslüp farkı var, ya biri çarpıtılmış, ya da ikincisi ile ilkini söyledikten sonra hafif toparlanmaya çalışılmış..

Benim koyduğum şu yazıda, NTV ve HT'de geçen haliyle

"F.Bahçe seyircisinin de, G.Saray taraftarının standartına ulaşması gerekir. Yakışsa ‘Yakıştı’ derim. Ama yakışmıyor. İlk maçta Arena’da tükürük bile yoktu. Fenerbahçe yönetiminin de bu konuya kesinlikle el atması lazım. Bir stada korkarak gitmek ne demek? Nerede yaşıyoruz? Kafalar gözler yarılıyor. Kazanmak tek hedef olmamalı. Saygı da lazım. Ülke olarak bunlardan kurtulmamız gerekiyor. İte kaka da olsa yapmalıyız.”

pek fazla rakibi küçük düşürecek birşey yok. Kültür lafı geçmiyor. Standart kelimesine belki takılabilir.
Ama kültür kelimesi geçen daha çarpıcı. Ama ben onu sağlam kaynaklarda göremedim en azından, dememiştir demiyorum, muhtemelen sonra düzeltmeye çalışmış...
Sosyal ağlarda paylaş

poopla said:

basket maçında kupayı aldırmayan , hersene alisamiyende rakı şişeleri biton bozuk para, a1018 atan taraftar galatasarayın değil heralde .. taraftara oynamak için napcağını şaşırdı bu ünal buşgan yada futbolla alakası yok bilmiyo bunları hiç. koymuşlar öyle başa vur saza.
her sene değil işte alın üç ay onceki maç tertemizdi adam olun siz de böyle.maçlar cikartabilin diyor işte
Sosyal ağlarda paylaş

Masquerade said:

Gerginlik yaratmamak için tekrar tekrar yanıt vermek istemediğini söyleyen Galatasay başkanı, "Ben Ali Koç'un açıklamalarına gençliğine ve çocukluğuna veriyorum. Galatasaray ile Fenerbahçe arasında gerginlikler değil dostluk olmalı" diyerek açıklamlarını noktaladı.

gençliğine ve çocukluğuna mı vermiş... :p

şimdi ali koç çıkıp "akıl yaşta değil baştadır" desin tam olsun :)
Sosyal ağlarda paylaş

Sotto said:

"F.Bahçe seyircisinin de, G.Saray taraftarının standartına ulaşması gerekir. Yakışsa ‘Yakıştı’ derim. Ama yakışmıyor.

Belli ki şu cümle sinirlendirmiş fenerlileri. Aynı anlama gelecek şeyleri çok daha düzgün cümlelerle söyleyebilirdi ama belli ki tercih etmemiş. Bence kendi takımına da zarar, çünkü fenerliler daha da hırs yapıcak gs karşısında.

Zaten cümlenin kendisi de çözüme yönelik değil. Geçmişte böyle durumlarda "takımların veya başkanların birlik olup bu tip durumları engellemesi gerekir" gibi cümleler kurulurdu. böyle cümlelerde karşıyı kırmadan çözüme davet vardır.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...