Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Wasteland 2

Norak

Öne çıkan mesajlar

Esh said:

Leadership o kadar onemli ki; %14 accuracy falan veriyo komple takima lol

abi 8. seviyeye getirecek olduktan sonra toaster repair ile bile wasteland'in donald trump'ı olursun...

dabıl olmasın editliyim. toaster repair ile başka yerde olmayan trinket slot itemları falan varmış doğru mu? computer ile robot hackleyebiliyormuşuz bunu combat esnasında yapabiliyor muyuz? bir de kırılan kilitleri mechanical repair fixleyebiliyormuş. vay anasını 5 dakika oyunun forumlarına baktım dünyam değişti sdf.
Sosyal ağlarda paylaş

silaha, stata göre değişiyor o

şöyle düşün, statları ve silah modlu bir karakterin 78% hit chance'ı oluyor diyelim. 3% chance'in bir kombatta 5 kere procladığı bir oyunda 12% ile misslemek çok olağan bir şey. hit chance'i de belli bir noktaya kadar yükseltiyorsun. leadership varsa 100% oluyor rng'i ortadan kaldırıyorsun, attığını vuruyorsun.

overall major dps artışı oluyor. ayrıca companionların rogue olayını 0'lıyorsun. köpeğin oluyorlar.

onun dışında beginner karakteri 40%'lardan başlayan (energy weapon mesela) 60% lara çekiyorsun neredeyse.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

3% chance'in bir kombatta 5 kere procladığı bir oyunda

6 kişilik grubun olsa bi combatın 25 round falan sürmesi lazım şunun için =/

%60tan %80e %20 hit chance incrase = +~ %33 damage. Kötü değil tabi de, bilemiyorum ya leadershipe single most important skill dedirtecek kadar değil sanki.
Sosyal ağlarda paylaş

abi grupta herkes bi kere ateş ettiğinde 6 silah ateşleniyor. herkes 3 kere ateş etse ortalama bir kombatta 18 kere silah ateşleniyor. bunlardan 5 i jamlenebiliyor. zaten abartma sanatı kullandım ama ÇOK FAZLA jamleniyor silahlar, belirtmek istediğim nokta o.

çok fazla jamlenme olayı 3% luk chance ile oluyor.

12% nin missleyeceğini oradan çıkarım yap diye dedim.

leadership direkt o şansı negate ediyor.

atıyorsun, vuruyor.
Sosyal ağlarda paylaş

hit chance positioningle çözülebilecek bir mevzu. optimal rangede değilsen positioning yanlıştır. weapon skill level 5-6 olunca kalmıyor öyle dertler. veya oyunda benim henüz karşılaşmadığım 30% base hit chanceli silahlar var o da bir ihtimal sdf.

en önemli skill bence field medic. yeterliyse geri vites yok :D
Sosyal ağlarda paylaş

arcane said:

dabıl olmasın editliyim. toaster repair ile başka yerde olmayan trinket slot itemları falan varmış doğru mu? computer ile robot hackleyebiliyormuşuz bunu combat esnasında yapabiliyor muyuz? bir de kırılan kilitleri mechanical repair fixleyebiliyormuş. vay anasını 5 dakika oyunun forumlarına baktım dünyam değişti sdf.

robotlari combatta hackleyebiliyosun 5ap istiyor ama.

toaster da fena diil ya guzel trinketlar var evet; bir de quest itemlar cikiyor toasterdan da.
Sosyal ağlarda paylaş

abii ne kadar iyiymiş. peki critical fail yemiş kilidi repair edince XP veriyor mu? veriyordur tabii ki. abuse edeceğimden değil de en azından quick save / quick load abuse'u yapmam hakkıyla oynarım sdfds.

robot tamir edince ne oluyor? bir de o büyük, zıplayan, örümcek küre robotları hackleyebiliyor muyuz?

bunların bir kısmını kendim de keşfederdim belki ama oyun ısrarla actionbar'a koyduğum şeyleri siliyor, bazen skilllerin varlığını unutuyorum. :(
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

her kombatta her düşmanı optimum range'ine sokamazsın

imkansız yani

herif cover'ın arkasına sniper veya assault ile yatmış, optimum range'e girdiğinde saklanabileceğin cover yok, ne yapacaksın?

ortada mal gibi duracak karakter, atılan herşeyi yiyecek mi?

arkaya bir healer, heal spam?

asdadas

nerde abi o encounter? hem cover yok hem de adam sana gelmeyecek. ben bulurum o AI'ı alt etmenin bir yolunu. kuleden sniper indirmişliğim var, sopası olsa onu çekip gelecekti sdfds.

tank & spank'i küçümseme bu kadar abi. çift surgeon var şu an takımımda, gerekse double healer oynayacağım da bir tane bile yetiyor sdfsd.
Sosyal ağlarda paylaş

Redeagle said:

Hangar kapısını diyorsan main questte ilerlediğinde açılacak.

yok kilise gibi bir oda var . orada hava trafik bilgisayarının yanında bir kapı bulunmakta. anladığım kadarı ile matt office orası. key yanımda ama kapı açılmıyor.

bunu yazarken bilgisayarın üzerinde anahtar kullanmadım. akaşam eve gidince denerim bakalım oluyormu.
Sosyal ağlarda paylaş

elinde range silahı olanlar cover'dan çıkıp gelmiyor abi bende.

hatta denedim yani bunu. highpool'da kasaya girmeye çalışan thuglar var ya.

oraya sighta girip çıkıyorum, gelsinler melee'ye diye. eğer elinde range silah varsa yere oturup, ambush bekliyor bende.

zorluk seviyesiyle alakalı olabilir mi?

aynı şekilde skorpionlar elinde silah varsa ve cover'a girdiyse kesinlikle cover'dan çıkıp üzerine koşmuyor. hangun, shotgun, melee'ler dışında en azından. assault ve sniper pusuyor bildiğin.
Sosyal ağlarda paylaş

O kapıyı bilmiyorum ya. Ben de ranger center bayağı dolandım ama kilise kapısı gibi bir yere geçiş yapmışlığım yok. Matt koridorda takılıyor genelde.

arcane said:

abii ne kadar iyiymiş. peki critical fail yemiş kilidi repair edince XP veriyor mu? veriyordur tabii ki. abuse edeceğimden değil de en azından quick save / quick load abuse'u yapmam hakkıyla oynarım sdfds.

robot tamir edince ne oluyor? bir de o büyük, zıplayan, örümcek küre robotları hackleyebiliyor muyuz?

bunların bir kısmını kendim de keşfederdim belki ama oyun ısrarla actionbar'a koyduğum şeyleri siliyor, bazen skilllerin varlığını unutuyorum. :(

Sanırım xp veriyor. Bütün skill kullanımları üç beş bir şey veriyor galiba. Robotları dövüşte hacklemek aklıma hiç gelmedi. Dövüş dışında nötr robotları hackleyince zarar görmüş olanların canı artıyor. Biraz xp geliyor. Robot ölülerine skilleri kullanınca ne olduğunu bir işe yarayıp yaramadığını hatırlamıyorum. Denemem lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...