Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

TTnet'in interneti kestikten sonra fatura yollamasının yasal zemini

calimero

Öne çıkan mesajlar

Selam

net kesildikten sonra bunlar sözleşmeye dayanarak bizi almadığımız hizmetten dolayı faturalandırabilirler mi yahu?

hayır yani bu kadar kolay mı bu iş? faturaya yaz istediğini, imza atıldıktan sonra gg mi?

http://www.ttnet.com.tr/i/Assets/docs/TTNET_ADSL_SOZLESMESI.pdf

ahanda sözleşme, hukukçu patiler bakmak isterse fln.
Sosyal ağlarda paylaş

başıma geldi ya.eski evden çıkarken 3 faturadan kesilmişti net bırakmıştım öyle.

neyse her ay 20 lira 20 lira geçirmişler fatura gibi sdfs

200 liraydı 500 lira ödedim

sordugumda da net kesilse bile sözleşme gereği her ay belli bir ücret kitliyorlarmış yine
Sosyal ağlarda paylaş

şöyle de bir şey var, borcunuzu ödemeden sözleşme iptali gerçekleştirilemez diyorlar. adamlar loopa bağlıyor bildiğin. bence saçma yani, sözleşmenin tarafları her şekilde tek taraflı feshedebilmesi lazım. en kötü sözleşmenin yaptırımı olur, onu öderler (diye düşünüyorum, hukukçuşar daha iyi bilir tabi).
Sosyal ağlarda paylaş

borcun varken sözleşme iptal olmaz özel bir şart yoksa. sadece telekom değil diğer sözleşmeler için de geçerli bi durum.

onun dışında hizmet kesildiyse kesildikten sonraki dönem için hizmet bedeli talep edemezler borcunu kapatıp yeniden hizmet almaya başlayana kadar. ama sabit bir takım ücretler, bakım ıvır zıvır bedelleri varsa onları alabilirler bilemiyorum. sözleşmeyi açıp okuman lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

tüketici derneklerine başvurup sormak lazım. aynı durumlardan muzdarip kişiler vardır örnek birkaç dava veya olay çıkarırlar duruma göre çözümü bulursunuz.

Ama ilk 3 ay indirimli 12 ay paket gibi bir taahhütname imzaladıysan veya telefon üzerinden "onaylıyorum" diye kabul ettiysen o 12 aylık süre için fatura kesip yollayabilirler hizmet verildi diye.

böyle olsa bile bazı sözleşmelerin maddeleri kötü niyetli olduğu gerekçesiyle iptal edilip tüketici lehine kararlar çıkartılabiliyor tabi. İlla altına imza attığınız sözleşmenin her maddesi ölene kadar mokoko gibi uygulanacak değil.
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

iyide abi
16 msayfa yazıya imza atarken isyan etmiyosunuz
ordan bi sey cıkarıp onunuze koyunca neden isyan ediyosunuz ki
okuyun sozlesmeyi once

"ttnet'in sahibi bu sözleşmeyi imzalayana dilediği zaman sürttürecektir"

gibi bir ibare olunca da sürttürtelim o zaman, ne de olsa imzaladık. hayır, aldığımız her bir hizmetin vs. sözleşmesi 10 sayfa üstü isyan etsen ne yapacaksın. hayır ne diyeceksin yani, diyelim ki okudun saçma geldi bazı yerler. imzalama kardeşim diyecek adamlar ve neredeyse tekeller.

ha 3 kişi çalıştıran kobi'nin senedini imzalamadan okurum, ama ttnet gibi bir firma böyle sikko işler peşinde koşuyorsa let them bring it on yani. sıkıcı hayatımızda bir heyecan olur, iki adliye yüzü görmüş oluruz, çok da kötü değil hani...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...