Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ancient Aliens (2010) - History

BramStoker

Öne çıkan mesajlar

bilmiyorsanız konuşmayın bence pek mısır hakkında :)

mısırın son zamanlarında çok fazla piramit vb soygunu var ülke zayıfladığı için ve bunlar altın dolu olduğu için, hepsini koruyamadıkları için cesetleri piramitlerden alıp toplu olarak gizli yerlere gömüyor rahipler, o yüzden alakasız yerlerde dağın başında işaretsiz yerlerde içinde 30-40 mumya bulunan mezarlar çıkıyor, 2009'da,10da,11de hep bulundu bir sürü bunlardan, içine rütbeli askerinden firavuna kadar herşey var, hepsinin kayıtları var.
Sosyal ağlarda paylaş

millet izledigine inandigi surece zor insanoglunun isi :D

There are 138 pyramids discovered in Egypt as of 2008..

sorsan 3 der cogu kisi. cindeki piramitler guney amerikadaki piramitler avrupadakiler... it gibi piramit sicmis millet zamaninda.

nasil para basiyorlar ama helal olsun yani.

herif yumurta cizimi goruyor, kapsulle uzayli goren magara adami cizmis diyor, ne olacak salla kendi fikrini dogruladigi surece ne sorun olacak. e inanmak isteyen ya da gercekten inananlarda yapisacak tabii o yumurtanin kapsullugune.
Sosyal ağlarda paylaş

norak bu bilgi nerden allah askina :)

hangi rahipler koruyor ? ne zaman olmus bunlar ? mummy filminimi izledin :D

abicim misirda piramitten once elini kolunu sallayip herhangi bir tapinaga veya muzeye girip calip cikarsin yani. hayatimda gordugum en boktan korunan muzeler ve tapinaklar orada. piramitteki altini maltini aha! korumuslar , anca yabancilar onlara ne verdi ise o, altin ve mezar hirsizlarindan cok cekmis misir, en kotu darbeyi muslumanlardan ve osmanlidan yemis zaten, agzina sicmis okuz muslumanlar heykel yasagh diye kirmislar guzelim seyleri, neymis misir fakirledi hadi piramit soyalim.

oldu guzelim oldu.

hani desen bu rahipler gecmiste yapti su isi anlarimda zamanimizda hangi rahip acilmamis piramit bulacakta onu koruyacak..

hayir arastirip okumasam merakimdan gidip gezmesem saf saf inanacagim o derece guvenli yaziyor millet.
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.youtube.com/watch?v=ooy2LTJoMVM

bu da güzel izlemek isteyenler için

ancient aliens'ın da bütün bölümlerini izledim. ancient aliensı izleyenlerin çoğu ergen kafasında değil, çünkü henüz popüler bişey değil, kimse o adamların müritliğini de yapmıyo, adamlar doğru diyo lan kesin böyle bu da demiyo ki adamlar kendileri de hiç bi zaman aha bak işte kesin uzaylı demedi hiç bi zaman. jenerik sorularla başlıyo, bölüm sonunda anlatılan konu ile ilgili soru soruluyo. soru sormaktan başka bişey yapmıyolar aslında programda. aklına yatmayan yerlere ya bi git dersin, yatan yerlerde araştırırsın. debunked videosunun da akademik olduğu söylüyosun mesela ama o videoda da işte bunlar kesin böyle olmuş, işte akademik kanıtlar ancient aliensçılar yalan söylüyolar para tuzağı bunlar demiyo. ancient aliensçılar abartmış biraz böyle olabilir diyor. ancient aliensı yapan adam erik von daniken ve ekibi amerikada şehir şehir dolaşıp seminer verip orda ürün satıp gelir elde ediyolar doğrudur. amerikalıların bu adamlara para kazandırması ve amerikan kültürünün bir öğesi olan illa ki bişeylerin müridi olmak olgusu var maalesef ama bu bizi bağlmaz. bu bizi bağlamadığı gibi burda ancient aliens izleyenlere, binlerce yıl öncesiyle ilgili soru soranlara haahah aptal demek gerizekalı amerikanların yaptığı bişey, orda prim yapar burda yapmaz. bi de bu kadar yazmışken niye geçen sayfalarda gerge'nin yazdığı insanları küçümsemeyin ne güzel şeyler yapmışız akıllıyız demek, türkler çok iyi savaşçı lan, keşke herkes türk olsa demenin bir level üstü. en nihayetinde hayvanız.

sonuç olarak,
eğer ancient aliensta uzaylıların yaptığı iddia edilen yapıları insanlar yaptıysa, o bilgiyi nasıl kaybettik? şuanki medeniyetten daha üstün bir medeniyet olduğunu kabul ettik madem neden o medeniyet üzerine araştırma yapmıyoruz, onun yerine yazıyı sümerler buldu ilk anlaşma kadeş anlaşması ehehehe diyip duruyoruz? e
eğer ancient aliensta uzaylıların yaptığı iddia edilen yapıları uzaylılar yaptıysa, o zaman zaten dicek bişey yok.
Sosyal ağlarda paylaş

sorun ancient aliens tarzi seyleri oldugu gibi kabul etmede.. burada en azindan benim tartistigim bu , isteyen istedigine inanir ve sonrasinda o yonde arastirma yapar haklidir haksizdir fikri sonrasinda degisir bu cok normal bir sey.

gecmiste gelismis bir insan turu vardi nerede diyor soruyorsun, e gecmiste uzaylilar yapti nerde bu uzaylilar diye sordugumuzda gene cevap yok.

kanit nereden basliyorsa gecmis ona gore kayit altina aliniyor abi. sumerlerde yazi basladi ise oradan yazili kanit cikiyor.

bilmem nereden bir magara duvar yazisi veya herhangi bir kanit cikiyorsa onun uzerine insaa ediliyor bir seyler.

okkuz gibi tum degerleri yerle bir eden gobekli tepemiz var , simdi oradan tarih tekrar yazilmaya calisiliyor.. bu sekilde gecmisi ancak tahmin edebiliyorsun. kimbilir daha neler var kesif edilmemis.
Sosyal ağlarda paylaş

Norak said:

kanuni abi zaten ben geçmişte yapmışlar bunu diyorum sfsdf mısırın yıkılmadan önceki son dönemleri falan :P

ahaha abi oyle bir yazmissin ki son ekonomik buhranda millet calmasin diye yerleri degistirdi rahipler gibi anlasiliyor ya da ben anladim oyle :D

pardon
Sosyal ağlarda paylaş

Bazen anlattıkları mantığa uygun gelebiliyor, ancak mantığa her uygun gelen şey doğru anlamına gelmez. Bazen o kadar saçmalıyorlar ki, yuh be diyorum. En komiği, sürekli yaptıkları antik astronot ve antik uçak vs.. benzetmeleri. Canavar kabartmasına, astronot işte, şu da başlığı dediklerine şahidim. Tamam benzeyenleri var da, insan her gördüğü kabartmayı bir şeye benzetmek zorunda değil. Kuranda yazıyordu zaten bu zorlamalarına benziyor bazen. neyse, yine de zevkle seyrediyorum, özellikle Giorgio A. Tsoukalos her çıktığında bir gülümseme yaratıyor bende tipiyle, hareketleriyle :)

Yine de Michio Kaku abimizi tek geçerim. Çoğu zaman kafam tam olarak basmasa da uzayı eğip bükmesine, ilgiyle takip ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

hatta bak sen piramit diyince aklıma geldi, böle programlar gize piramidi işte en büyük 3 piramit falan hep oha uzaylılar kesin derler hep, göstersene programında dsojer'i yiyorsa, desene bunuda uzaylılar yapmış diye, dimi, halbuki biliniyor piramitler adım adım gelişiyor binlerce yıl boyunca, mısırdaki en eski piramitlerden kendisi:

http://famouswonders.com/wp-content/uploads/2009/11/Step-Pyramid.jpg

hatta galiba daha eskileride bulunmuştu ama yıkıntıdan hallice ufak şeyler onlar
Sosyal ağlarda paylaş

misirdaki tapinaklari gormeden en muhtesem sey piramitlermis gibi geliyor insana, ama o tas isciligi o heykelleri yazitlari vs gorunce piramit osuruktan bir tas yigini olarak kaliyor.

bIr boka benzemeyen tas yigini diyorsun heriflerin o senelerdeki tas isciligini gorunce.

birde piramitleri sadece misira ozgu gibi gormek yanlis zaten heryerde varlar ama heryerde, zamaninin yuksek bina yapilabilmesi icin bir cozummus gibi geliyor bana. anca taslari ust uste koyarak yapabildigini dusunursen baska sansin yok zaten kup mup yapsan yikilir gider ki birde tasi uste tasimak icin gerekli merdivensel bir yapi otomatikman ortaya cikiyor.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/3e/Comparison_of_pyramids.svg

Kuzey koreye uzaylilar gelmis ibneler paylasmiyor tabii.. internet yok yayin yok :(
Sosyal ağlarda paylaş

Red said:

bu programı ilk defa demin izledim

adamlar beni ikna etti.muhteşem kolpalamıyorlarsa tabi

1 program sonunda benim düşüncem kesinlike battlestar galactica tarzı bir yaratılış.diğer bir ihtimal ise timetravel ile eski uygarlıkları ziyaret eden uzaylıların aslında biz oluşumuz .böyle bir döngü.

ama ilki daha mantıklı geldi haha.

buldum la kitabı

Buluttaki Tanrı

Sosyal ağlarda paylaş

Kanuni said:

omer celakil abi herkes izlesin, bunlardan daha gelismis bir fikre ve beyne sahip.

cilginligin otesinde adam. herseyi yikip yerine bambaska seylere inandirabilir :D

eğer bu ise :

http://www.celakil.com/

adamın harbi cok çılgın fikirleri var , direk hastanelik.

Yaw bu ancient aliens ten farkı yok , hatta bu herif daha da aşmış salliyor.
Farklı kulvarlarda koşuyorlar ama.
Sosyal ağlarda paylaş

ya bu adamlar bildiğiniz dolandırıcı, yalancı insanlar. hani o iddialarının çürütüldüğü youtube videosunu izleyin bunların yerine anlayacaksınız, dedikleri herşey yalan. her iddiayı adam tek tek çürütmüş. uzayda yaşam vardır veya yoktur ama bu adamlar soytarı.
Sosyal ağlarda paylaş

Quo-Vadis said:

Kanuni said:

omer celakil abi herkes izlesin, bunlardan daha gelismis bir fikre ve beyne sahip.

cilginligin otesinde adam. herseyi yikip yerine bambaska seylere inandirabilir :D

eğer bu ise :

http://www.celakil.com/

adamın harbi cok çılgın fikirleri var , direk hastanelik.

Yaw bu ancient aliens ten farkı yok , hatta bu herif daha da aşmış salliyor.
Farklı kulvarlarda koşuyorlar ama.

Bu adam i bir ara tebessumle okuyordum, hatta bir ara tv programida yapti sanirim. Adam kendini astikca bebekken kafa ustu dusmus olduguna iyice inanir oldum, yuzumdeki tebessum siritmaya donustu.

Ancient aliens daki abilere de laf edilmesini anlamiyorum, insanin temel ihtiyaci;

Yaradilisa, yaratildigina ve tumden geldigine inanma olgusu yani jenerik dindarliklarini, anlattiklari teorem uzerinden tatmin eden insanlar. Hic kimseyi inanclari uzerinden yargilamak, "hic kimseye" dusmez. Ellerinde bilimsel kanitlar yok, adamlar resmen dindar, tabii ki her din de oldugu gibi onlarda belli noktada dogmatik.

Super herifler, onlari buyuk bir siritisla izliyorum.

P.S: Solaryumu abartmasa bizim bonus kafa daha iyi olacak tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada , yanlış anlaşılmasın , ancient aliensin ilk sezonu gayet iyidi, gayet zevkle izledim.
Ama sonradan çok tekrarlamaya başladırlar kendilerini, her köşede uzaylı görmeye başladılar işin zevki kaçtı.

Eğer bilimsel olarak düşünürsek.
Evrim ,Yaratılış ve Ancient Aliens de birer Teori dir.
Herkes İstediğine inanır.Ama diğerlerini de gözardı etmeden.

Kendi içinde Mantıklıdır.Ha Çürütürler Çürütmezler, onu artık zaman gösterecek, Biz belki görürüz belki göremeyiz.

Arada da Hep aklıma takılan soru olmuştur.

Peki diyelim ki gerçekten uzaylılar çıktı geldi.
Bunların şekli bize benzer mi benzemezmi ?

Benzemiyor diyelim,uzaylılar 3 kollu 5 bacaklı filan.
Kutsal kitapalarda, biz insanı kendi suretimize göre yarattık diye belirtilir. Bunları kim ve hangi surete göre yarattı ?

Bir de aklıma bildiğin korku filmi misali başka bir şey geliyor.
Bir yerlerde okumuştum, İnsandan sonra karada en yaygın memeli inekler miş. Başka bir değişle bizim yemeğimiz.
Uzaylılar gelip oo tamam bizim sürü iyi coğalmış, haydin bunlar hamburgere derlerse , o zaman sıçtık.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...