Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

P.A.T.I. - S.A.T.I. SGlerimiz...

sirplayA

Öne çıkan mesajlar

Oncelikle Pyhenn level 14 mu neydin seni 2 gunde 22 hatta daha sonra yeniden sana vakit ayirdim 24 filan oldun,sonra da gelmissin takim mantalitesi 0 filan..

Tum uyelerin cikarilmasini belli bir level'e gelince yeniden alinmasini talep ediyorum en az L30..Bu sartlar altinda olmaz ise bende birakiyorum bole kasip'ta sonra mantalite diyen adamlarla isim olmaz ariza cikaririm.[signature][hline]inanilmaz olana inan....
Sosyal ağlarda paylaş

Cok guzel yazmissin...

Durmadan PL dilenen adamlari gormek insanlarin sinirini bozuyor..

Hos goru bi yere kadar..

Insanlarin iyi niyetini afedersiniz pic eden insanlar var..

Konusunca kotu adam oluyosun susunca sinirlerin bozuluyor..

Ya bi care yada hic..

Pyhenn'le alakasi yok bu yazdigimin..Kendi gorduklerimle alakasi vardir..

[Bu mesaj Revenant tarafından 14 Ekim 2004 20:10 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
sirplaya-, 14 Ekim 2004 19:48 tarihinde demiş ki:
Oncelikle Pyhenn level 14 mu neydin seni 2 gunde 22 hatta daha sonra yeniden sana vakit ayirdim 24 filan oldun,sonra da gelmissin takim mantalitesi 0 filan..

Tum uyelerin cikarilmasini belli bir level'e gelince yeniden alinmasini talep ediyorum en az L30..Bu sartlar altinda olmaz ise bende birakiyorum bole kasip'ta sonra mantalite diyen adamlarla isim olmaz ariza cikaririm.

Takım mantalitesi 0 demek içinde 50 den fazla insanın olduğu takımın beraber hareket etme potansiyeli yok veya bir takım ruhu yok demektir . Sen takım değilsin takım mantalitesi 0 diyorsa bu sana edilmiş bir laf değildir . Belki yardımlarından dolayı sana minnettardır daha önce ama bu yazından sonra ne der bilemiyorum .[signature][hline]Xaenin d-r-a-c-o-n-i-a-c

CoH : Cursus Novatron
Xaenin Aurion
Alexi_Septimus, 30 Eylül 2004 17:10 tarihinde demiş ki:
O kadın öksürdüğünde portal açılıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
sirplaya-, 14 Ekim 2004 19:48 tarihinde demiş ki:

Tum uyelerin cikarilmasini belli bir level'e gelince yeniden alinmasini talep ediyorum en az L30..Bu sartlar altinda olmaz ise bende birakiyorum bole kasip'ta sonra mantalite diyen adamlarla isim olmaz ariza cikaririm.

hmm pyhenn ile ilgili yargin garip geldi, ben ne zaman yardima ihtiyaç duysam kostura kostura gelmistir. Evet bizden (en azından benden) daha sosyal ve daha sıkı ilişkiler istiyor ama, ben takım arkadaşı olarak çok severim kendisini.

SG için de bişeyler yapma çabasında - pek iyi tanımıyorum kendisini aslında, zamanla tanışırız.

SG'nin L30 üstüne açık olması da bence oluşum amaçlarına aykırı. PATI'nin asıl amaçlarından birisi oyuna yeni başlayanları bilgilendirmek, onlara yardım etmek diğil midir? Burada yardımdan kastım PL ile taşımak değil ama. Gerçekten ben de SG chatten düşük level'lı arkadaşların beni alın level atlatın çağrılarından HİÇ hoşlanmıyorum. Ama yardım edin şu nasıl olur diyene elimden geldiğince yardım ettim, etmeye de devam edecegim.

Bir zamanlar SG ikiye ayrılsın tartışmaları vardı, sanırım gene ayni döneme giriyoruz - ben yenilerin dışlanacağı bir oluşumdan yana değilim açıkçası.

Daha yazacağım diğer arkadaşları da bir dinleyelim de.[signature][hline]COH:
AdaSu Science Balster AR/Elec.Manup.
Usta Science Dark Melee/Regen
Baloncu Natural Defender Force Field/Radiation
Sosyal ağlarda paylaş

Dinliycek bişey yok yani örnek keyzar bu vakte kadar pl olayına girmeden tee nerelere kadar alın teriyle kendi çabasıyla kasmış kastığı her tür karakteri ve sanırım SG deki en yüksek levellı karakter de onunki . O yapabildiyse biz niye yapamayalım yada kendi çıkarlarımıza niye başkalarını alet edelim ki ? Herkes mishini alsın street hunt yapcak grubunu toplasın paşa paşa kassın . PL yapıcaksa eski bi arkadaşına gidip de bana yardım eder misin desin kabul ederse eyvallah yani takıma yeni girip de öylesine birine PL yaparmısın diye sormak 1 saat önce tanıştığın birine ''gidip bana bakkaldan bi sigara alırmısın'' demek gibi birşey yani . Benim sorunum PL diye söylenenlere değil Silezyaya . Açıklamalarını bekliyorum[signature][hline]Xaenin d-r-a-c-o-n-i-a-c

CoH : Cursus Novatron
Xaenin Aurion
Alexi_Septimus, 30 Eylül 2004 17:10 tarihinde demiş ki:
O kadın öksürdüğünde portal açılıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Şahsen hiç beklemediğim ve saldırı olarak nitelendirdiğim bu sözlere gerekli cevabımı vermek isterim.
Arkadaşım benim yerime kendisi kasmış gibi konuşsa da kimin kiminle kastığı beni hiç ilgilendirmediği gibi benim de kimlerle kastığım kimseyi ilgilendirmez olsa gerek.
Algus arkadaşım şahsen forumdaki nickini bilmiyorum benim atladığım 4 level'da yanımda olmuştur ki hala minnet duyarım.
Nedense sanki ben bir köşede oturuyormuşum ve aldığım Xp'leri çayımı yudumlayarak zevkle izliyormuşum gibi bir hava yaratmanın karalamadan öte gidemeyeceğini gerek ben, gerekse arkadaş olarak nitelendirdiğim her insan bilir.
Bu her yerde böyledir. İster bütün bir ülke olsun ister ise bir forum. Doğrular her zaman can acıtır. Bu gerçeği kendi kafamda birkez daha doğrulamış oldum.
Ben armut toplamıyorum. Ve benim buraya gelmeme yardım etmeye sanırım kimsenin vakti ve sabrı dayanmaz.
4 level'i alırken armut toplamadığımı daha öncede belirtmiştim. Level'imin ve skilllerimin yettiği kadar heal için kasmak vb...
Cidden hiç beklemediğim bir tepkiyle karşılaştım ve cidden bu yazıyı yazarkenki ruh halimi klavyemin tuşları daha iyi anlıyordur.
Grup hakkındaki yorumlarımın doğru olduğunu düşünüyorum. Benim SG anlayışıma gelince sanırım bu örnek daha açıklayıcı olacaktır.
Level 15,5 Pyhenn. Çarşamba günü. Forumlarda da Cuma günü Sg'nin iki gruba (lvl 20 üstü ve altı) olarak ayrılabileceği hakkında bir yazı okudum. Ve sırf bunun için iki günde Lvl 21 oldum. Bunu Cray Totem bilir ve kendisi canlı şahidimdir.
Bilmiyorum bunlar benim doğrularım. Ama yaptığım hiçbir yorum yapay ya da başka negatif niteliklere sahip olmaz. Ben yorumumu adam gibi yaparım.
Günün birinde kendimi savunma durumuna düşeceğimi düşünmezdim ki buna çok üzüldüm. Ama haklı olduğuma gönülden inandığım bu konuda da karşıma çıkıp bana egzantirili laflar eden insanların bir kez daha düşünmesini ve en sonunda yine haksız durumuna düşeceklerini bilmesini isterim. Hatalı ya da yersiz davrandığımı düşünsem ben şimdiye kadar özür dilerdim. Keşke diğer insanlar da bunu bilebilse.
Herkes yerini ve haddini bilsin. Biri bana yardım eder ben başkasına yardım ederim. Ve şu ana kadar da buna hayır dediğimi hatırlamıyorum.
Kendimi savunmayacağım zaten bu cümleler bana yeter.
Sosyal ağlarda paylaş

bkz. Ben 26 ya kadar yardımsız kastım..Adasu beni 27 yaptı..Şu anda 28im we yanlız kasıyorum...

Ayrıca 30 çok en fazla 20 olmalı bence...
Pyhenn i ben gerçekten çok severim...

Baskada dicek biseyim yok...[signature][hline]Haksızlıgın Önünde Eğilmeyin ;
Eğer Haksızlığın Önünde Eğilirseniz....
Hakkınızla Birlikte Şerefinizide Kaybedersiniz.!!
Cray Totem/sNaKe
www.sanaldizin.com
Sosyal ağlarda paylaş

Çözümü ben bulamam, beraber bulacağız. Konuyu bireysellikten çıkarıp, SGyi nasıl daha iyi hale getirebiliriz ona getiriyorum. Kişisel atışmalar devam ederse kitleyeceğim.[signature][hline]"You have no cause to bar me, brothers. I wish to take nothing from the tower that you have been sworn to guard, but I will destroy you if you delay me."

Lord Soth, Knight of the Black Rose
Sosyal ağlarda paylaş

Sırplaya ben Pyhenn'in takım mantalitesinden kastının sen veya senin gibi yardımlaşma içerisinde olan arkadaşlar için söylediğini düşünmüyorum.

İlk başta PATI'yi bu şekilde yargılayıp SG'den ayrılmasına açıkça bende kızmıştım ve kendisiyle görüşmemde de bunu dile getirdim zaten. Konumuz gerçi bu değil tekrardan Pyhenn geri döndü ve ayrılma ile geri dönme nedenlerini de bir başka başlık altında açıklamış. Sonuçta tonlarca eksiklerimiz var takım olarak ama bu eksikleri birbirimizle çekişip, sen varsan ben yokum düşüncesiyle çözmeye kalkarsak bir yere varamayız ve kısa zamanda da PATI'de kimsecikler kalmaz.

Yeni bir oluşumun eskiden olduğu gibi, herkese açık olması taraftarıyım. Bir level sınır koymamız aşşağı seviyede olanların yalnızca hırslarını körükler. Bu da takım ruhunu iyice öldürür, çünkü herşey exp. haline gelir.

Yeni sg ile birlikte herkesten bazı taleplerim olacak. Oyuna girdiğim zaman genelde ortalama 3 ila 4 kişi online oluyor benim dışımda fakat herkes ayrı telden çalıyor. Madem bir SG'yiz team yapılacaksa beraber yapılır, respec yapılacaksa keza öyle yada tf. Ben karakterlerimin seviyesine yakın olanlar ile mümkün olduğunca birlik içinde olmaya çalışıyorum. Eğer SG'den bir arkadaşınızın team'e veya herhangi bir şekilde yardıma ihtiyacı varsa önce o kişi gelir 3. 4. şahıs yabancılar değil. O yüzden Pyhenn exp. kastığın kişiler önemlidir, eğer takım mantalitesini oturtmak istiyorsan. "Benim kiminle ne yaptığım kimeyi ilgilendirmez" diye söze başlarsan söylediklerin ve istediklerin birbiriyle çelişmiş olmaz mı?

Madem birşeyleri düzene sokmak istiyoruz, o zaman kurallar koymadan bu iş yürümez. Benim kurallarım son derece açık yukarda belirttiğim gibi "Dayanışma".

Önerilerinizi bekliyorum...[signature][hline]Keyzar: Spine,Regeneration-Scrapper/ Kagari: Energy,Device-Blaster/ Toxygen: Dark Miasma,Radiation Blast-Defender
Sosyal ağlarda paylaş

Keyzar'cim böyle dile getirmektense ben şahsen ya hiç konuşmam ya da mantıklı konular çerçevesinde dile getiririm. Doğal olarak tepkim de ağır oldu kusuruma bakmayın artık.
Tavsiyelerimizin forumda yer alan cümlelerden öteye gitmesinin zamanı geldi de geçiyor.
Benim görüşüm de Keyzar'ınki ile orantılı. Ancak tek farklılık artık çoğu kişinin ana karakterini oturtması gerektiği yönünde. Ben ana karakterler için bir Sg'yi daha uygun görüyorum. Level farkı sorun yaratmaz. Ben her türlü yardıma açığım.
Ayrıca bu fikirler için örneğin Msn'de toplu bir conversation'da ve en kısa zamanda tartışılmasını öneriyorum.

[Bu mesaj Pyhenn tarafından 14 Ekim 2004 22:33 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj Pyhenn tarafından 14 Ekim 2004 22:36 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Pyhenn, 14 Ekim 2004 22:28 tarihinde demiş ki:
Keyzar'cim böyle dile getirmektense ben şahsen ya hiç konuşmam ya da mantıklı konular çerçevesinde dile getiririm. Doğal olarak tepkim de ağır oldu kusuruma bakmayın artık.
Tavsiyelerimizin forumda yer alan cümlelerden öteye gitmesinin zamanı geldi de geçiyor.
Benim görüşüm de Keyzar'ınki ile orantılı. Ancak tek farklılık artık çoğu kişinin ana karakterini oturtması gerektiği yönünde. Ben ana karakterler için bir Sg'yi daha uygun görüyorum. Level farkı sorun yaratmaz. Ben her türlü yardıma açığım.
Ayrıca bu fikirler için örneğin Msn'de toplu bir conversation'da ve en kısa zamanda tartışılmasını öneriyorum.

Ayıklamalardan sonra SG'nin limiti şu an hepimizi 2. karakterleriyle birlikte kaldıracak kapasitede. İkinci bir SG iletişimi koparır diye düşünüyorum.

Msn conversation mantıklı bencede. Bunun içinde önceden bir tarih, saat belirlemeliyiz. Pazar akşamı herkes müsait olur bence. Malum cuma, cumartesi çoğu kişi akşam dışarda oluyor. En azından ben dışardayım:).[signature][hline]Keyzar: Spine,Regeneration-Scrapper/ Kagari: Energy,Device-Blaster/ Toxygen: Dark Miasma,Radiation Blast-Defender
Sosyal ağlarda paylaş

selam millet benim diyecegim o ki ben PL felan istemiyorum sadece bu oyunu daha rahat nasıl oynarım bi de bir kaç sorum var onu oyunda hemen sorup yanıt almak istiyorum foruma yazıyorum ertesi gun felan bakıyorum...mesela power almam lasım hangisi iyi olur diye sorcam foruma sorsam saçma olcak bi gun onu mu beklicem ya da oyunda side kick? diyolar ben de ok diyom ne yapayım :) boyle şeyleri sormak lazım şimdi ben 30 lvle kadar bilgileri nerden edinicem??
bi de daha oyunda hiç bir turkle konuşmadım yuh yanii bu kadar azmıyız yaaa...
her ne kadar mecbur olmazsanızda biraz yardım biraz destek istiyorum saygılar...
Sosyal ağlarda paylaş

Olayı çözmenin bir tek yolu var, 2. SGyi kurmak. P.A.T.I. level 25+ olacak, 2. SG 2. 3. karakterler ve 25 altı oyuncular için olacak. Zaten Şu an 25 altı çok oyuncu yok ve alt. karakterleriyle bir çoğumuz oynuyor. İkinci SGnin isminin de S.AT.I. olmasını öneriyorum: Superpowered Affairs Termination & Investigation şeklinde.[signature][hline]"You have no cause to bar me, brothers. I wish to take nothing from the tower that you have been sworn to guard, but I will destroy you if you delay me."

Lord Soth, Knight of the Black Rose
Sosyal ağlarda paylaş

said:
heavensdoors, 15 Ekim 2004 05:45 tarihinde demiş ki:
selam millet benim diyecegim o ki ben PL felan istemiyorum sadece bu oyunu daha rahat nasıl oynarım bi de bir kaç sorum var onu oyunda hemen sorup yanıt almak istiyorum foruma yazıyorum ertesi gun felan bakıyorum...mesela power almam lasım hangisi iyi olur diye sorcam foruma sorsam saçma olcak bi gun onu mu beklicem ya da oyunda side kick? diyolar ben de ok diyom ne yapayım :) boyle şeyleri sormak lazım şimdi ben 30 lvle kadar bilgileri nerden edinicem??
bi de daha oyunda hiç bir turkle konuşmadım yuh yanii bu kadar azmıyız yaaa...
her ne kadar mecbur olmazsanızda biraz yardım biraz destek istiyorum saygılar...

http://coh.warcry.com/

bu sayfada çok yararlı bilgiler ile karşılaşırsın.

Son zamanlarda maalesef okul yüzünden giremez oldum oyuna (yatılıyız nede olsa :P)
herneyse bence çözümü sadece yetkili kişiler yada üst level arkadaşlardan beklemek yanlıştır, eğer takım ruhu oluşturmak istiyorsanız bu kesinlikle sizin elinizdedir, ve siz de var olan isteğe bağlıdır.
Ben oyuna başlamadan önce devvo nun başının eti yedim, başladıktan sonra da neredeyse her akşam birileri ile birlikte oynadım, güldüm... maksadım kesinlikle hızlı level atlamak değildi, eğer hızlı level atlamak isterseniz inanın bu çok zor bir olay değil sadece sabır istiyor, zaman alıyor ve oyuna yeni iseniz kesinlikle sizi oyundan soğutmaya bire bir bir olay, çünkü hiç bir faydasını göremezsiniz pl nin, kendinizden +5 6 7 8 level büyük birine kimsenin gözle görülür bir faydası olamaz.
Benim mesela sürü bu serverda 8 karakterim var biri hariç hepsi level 10 üstü, deneyin görün hepsini, her zaman bir karakterle girip biri ile takılmuışımdır, hatta hatırlarım bir ara baya kişi birden yeni karakterler açmıştı onları dengelemek için baya bir uğraşıp eğelnmiştik... hepimizin öldüğü huntlar olmuştur, noyanın debtleri, silezin sigortası, keyzarın terminatörlüğü, eagle eye ın rüzgarı, adasu nun o iri silahı, razeanın arada bir gelen çılgınlığı (adam level 20+ iken 15 k debt topladı 10 dakikada :))(birini unuttuysam özür dilerim ama özellikle bu kişiler sg de büyük faydaları olmuştur hala da var) .... var da var
sg mizde bazı eksikler var ama bu kesinlikle sadece bir kaç kişi ile düzelecek bir olay değildir... gördüğünüz eksikleri dile getirin ama uygun bir dil ile, eğer gerekli görülürse mutlaka önlem yada değişiklik yapılacaktır şüpheniz olsun, ama insanlar emek verip te bazen bir takım davranışlar sonucunda üzülebilir ve tepki verebilir bu gayet doğaldır, eğer memnun değilseniz sg den sadece ayrılırsınız.. inanın bana bunu kimse büyütmez yada kötülemez sizi bu kararınızdan dolayı...
amacım kimseyi iğnelemek yada laf sokuşturmak değil di, eğer böyle düşünenler olduysa şimdiden onlardan özür dilerim.... beyler biz iyi bir sg yiz inanın bana amacımız sadece oyun içinde kasmak değil, fotolar falanda çekiyoruz poz verip, diskoya da gidiyoruz :)

bu hafta sonu hatta bu gün sanırım online olabileceğim

bu arada sg deki bayanlar ile dikkatli olun male hero lar gerekli bilgiler yerine ulaşıyor :P[signature][hline]try not.
do.
or do not.
there is no try.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben zebris adına yazıyım kendisi lvl 27 yani PATI'ye dahil olacak.

Bilgisayarım sizlere ömür yine. Bir süre ayrı kalacam sanırım. Arkadaşların bilgisine...
[signature][hline]Keyzar: Spine,Regeneration-Scrapper/ Kagari: Energy,Device-Blaster/ Toxygen: Dark Miasma,Radiation Blast-Defender

[Bu mesaj Keyzar tarafından 15 Ekim 2004 15:49 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Mert kusura bakmada boş olan birşey varsa senin şuraya attığın bu tarz mesajlardır.

Yapılan birşey varsa bu şekilde laf sokuşturup eleştirmek yerine geçerli nedenlerin varsa bunlara bağlayaraktan mesaj at lütfen...

Bu arada buraya atılan mesajların çoğu PATI reunited'ı ilgilendiriyor. Fikirleri paylaşmaya orda devam etmemiz daha doğru diye düşünüyorum.[signature][hline]Keyzar: Spine,Regeneration-Scrapper/ Kagari: Energy,Device-Blaster/ Toxygen: Dark Miasma,Radiation Blast-Defender

[Bu mesaj Keyzar tarafından 15 Ekim 2004 16:05 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj DA2019 tarafından 15 Ekim 2004 17:24 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

oynuyorsun sana ne kazandiriyor ?

hadi diyelim abi L50 oldun sonra ne olucak ?

Bosuna zaman vaktinden baska hic bir sey deil.

bide yawsak'lar dadandi SG'ye [signature][hline]inanilmaz olana inan....

[Bu mesaj sirplaya- tarafından 15 Ekim 2004 16:05 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Sen niye oynuyorsun o zaman?

Eğer bana sorarsan bu soruyu yanıtım çok basit. Arkadaşlarımla hoş beş vakit geçirmek. Eğer her yaptığın şeyde özelliklede bilgisayar oyunlarında bir amaç, hedef ararsan hiç birini oynama. Çünkü yaptığın şeyler tamamiyle boş.[signature][hline]Keyzar: Spine,Regeneration-Scrapper/ Kagari: Energy,Device-Blaster/ Toxygen: Dark Miasma,Radiation Blast-Defender

[Bu mesaj Keyzar tarafından 15 Ekim 2004 16:16 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Oynamıyosun çünkü baydın...
Çünkü biz günde 1-2-3 saat saadece arklarla eğlenmek için girerken sen günde 14 saat girip robot gibi kastın...
Sonra cok gereksiz bir is yaptığını fark edip bıktın...

Ama biz bıkmıyoruz cunku günde 3-5 bar en fazla 1 level alıp eğlenip hafif bayınca çıkıp ertesi gün tekrar eğlenebiliyoruz...
8-9 saat girip sıkıldığımız halde robot gibi kasmıyoruz...

Haksızmıyım?[signature][hline]Haksızlıgın Önünde Eğilmeyin ;
Eğer Haksızlığın Önünde Eğilirseniz....
Hakkınızla Birlikte Şerefinizide Kaybedersiniz.!!
Cray Totem/sNaKe
www.sanaldizin.com
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...