Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sentinel kötü mü ?

inyourmind

Öne çıkan mesajlar

Herkese merhaba.Yaklaşık 5 gün önce oyunu aldım ve sentinel olarak başladım.Bugün 36 level oldum ama ben mi çok hızlı level atladım da görevlerin içerikleri zor gelmeye başladı yoksa sentinel beş para etmez bir karakter mi ?

Her şeyi en başa alarak başlayacak olursam ilk levellarım ve bosslarım kolaydı çünkü companion tanklardı ben dalardım falan güzel giderdi. 10-25 arası su gibi questleri tamamlıyor ve level atlıyordum buraya kadar sıkıntı yoktu.Bir ara dedim biraz warzone'a da bakayım pvp'de ne kadar iyi kullanabiliyorum çünkü oynadığım server pvp ve amacım pvp karakteri oluşturmak.Bir girdim gelen çaktı giden çaktı.Ortalık malı oldum resmen.10 warzone oynadıktan sonra karakteri yerine oturttum elime alıştırdım ve bir kaç adam tokatlamaya başladım fakat yetmiyordu çünkü score board geldiğinde 100k max. damage yapıyor kill'im 35'e çıkıyordu.Hadi dedim ilerki levellarda belki yeni gelecek skiller ile daha iyi olacaktır.Bazıları 40 level'dan sonra imba olduğunu söyledi gerçi pek inanmadım...Neyse class questlere kaptırmışken kendimi bir anda kendimi Fate of Jedi görevinde buldum.Başlarda normal bir görev gibi gelirken bir baktım boss.Level 33 sorcerer tarzı bir boss ama böyle bir damage vuramaz.3k'ya yakın damage yiyorum kendisinin 15k hp'si var ben 36 level olmama rağmen 6k hp'ye sahibim ve daha canını yarıya getiremeden companion ve ben ölmüş oluyoruz.Allem ettim kallem ettim yok arkadaş nuh dedi peygamber demedi.Dedim biraz level atlayım öyle geleyim.Balmoraa'ya kadar olan bütün şehirleri bonuslarına kadar bitirmiştim geldim buraya.İlk quest'te Colicoid Stingers adında elite öldürmem lazım ama bunu da öldüremediğimi fark ettim.Elimden geldiğince iyi kullandığımı düşünüyorum ki daha fazlası imkansız gibi ama olmuyor.Resmen tıkandım ne quest var adam akıllı ne de heroic....

Siz pati halkının yardımlarına güveniyorum bu saatten sonra yoksa olmayacak bu iş....
Sosyal ağlarda paylaş

hacı öncelikle jedi knight ve sith warrior kime sorarsan sor oynaması en zor classtır ama cok cok zevklidir. Bazı class questlerini tek yapamaman doğal hemen hemen tüm classlarda belirli class questleri yapmak için 1 adam daha lazım oluyor.ben juggernaut karakteri tank kastım o halde bile tatooine deki son class questini tek yapamamıştım. jaesanın jedi masterini kestigim class questinde de cok zorlandım bildigin bi yarım saat ugraşmıştım ki tek orda healer companion kullanmışımdır.

hacı endgame pve de sentinel ile marauder icin sniper ve rep. deki miror classından sonraki en iyi dps diyorlar arkdaslar ama combat text olmadıgı için ne kadar doğru ne kadar yanlış belli değil.ayrıca %15dmg buffı varken vazgecilmez eleman raidlerde.

endgame pvp de meleelerin ability delay yüzünden bası agırıyor ama yinede iyidirler.bi guardian veya juggernaut olamazlar bence ama neyse. ayrıca o levelde warzone dpslere felan takılma asıl pvp dmg felan en azından champion seti tamamlayınca ortaya cıkar.
Sosyal ağlarda paylaş

Heroic görevler dışında sıkıntı yaşamaman lazım. Eğer yaşıyorsan bunlardan birinde hata yapmışsındır.

1. Comp olarak eğer Doc'u (Healer) açtıysan Doc, yoksa Astromech companion kullan.
2. Comp skiller'ini açtığından emin ol, özellikle Astromech'i tank formatında kullanmak DPS sentinel için önemli, yoksa aggro'yu yiyip ölürsün.
3. Kendi ve kullandığın comp item'larını güncelle. Mavi giyiyorsan lvl'ına yakın olması önemli, turuncu giysilerin mod'larının seviyene uygun olması lazım. Çoook zorda kalmadıkça yeşil item giyme.
4. 10. seviyeden itibaren skill ağacına skill dağıttığına emin ol. Örnek build'ları forumlarda incele, özellikle başlarda tek tree odaklan, multi build yapmadıkça odağını başka tree'lere yöneltme.
5. Her seviye atladığında Class Trainer'a gidip yeni skill'lerini öğrendiğine emin ol.
6. Oyun videolarını izle, neleri yanlış yaptığında yardımcı olabilir, doğru rotation'ı bulup efektif olarak uygulamak önemli.

Açıkçası bu yazdıklarımın bazıları çok basit şeyler gibi görünebilir ama senden düşük hiç bir görevde zorlanmaman lazım. Elite ve Champ amcalar özellikle yanlarında başka mob'lar varsa zaten tek başına kendi seviyende solo'lanmaz. Ama Strong ve normal mob'larda kesinlikle sorun yaşamaman lazım. Umarım yardımcı olur.

NOT: Item için yapabileceğin en iyi şey commendation grind'lamaktır. Çoğu gezegen commendation kolayca kazanılabiliyor. Onlarla mod ve item alırsan, item sıkıntısı çekmezsin.
Sosyal ağlarda paylaş

DeviantSun said:

3. Kendi ve kullandığın comp item'larını güncelle. Mavi giyiyorsan lvl'ına yakın olması önemli, turuncu giysilerin mod'larının seviyene uygun olması lazım. Çoook zorda kalmadıkça yeşil item giyme.

NOT: Item için yapabileceğin en iyi şey commendation grind'lamaktır. Çoğu gezegen commendation kolayca kazanılabiliyor. Onlarla mod ve item alırsan, item sıkıntısı çekmezsin.

Yardımcı olduğun için çok teşekkür ederim.Olay benim itemlardan kaynaklanıyormuş.Hoş her ne kadar şu an üstümdekilerin özellikleri kendi levelımdaki itemlardan daha yüksek olsa da bugüne kadar commendation almadığımdan şimdi zorluyor demek ki :D
Sosyal ağlarda paylaş

Valla bugün class quest yaparken 39 level iken 33 level bir operative tarafından çok rahat öldürüldüm.Arkadaş o nasıl bir class'tır combatta görünmez olur companion'u şak diye kitler anında yere düşürebilir combatta benden hızlı koşabilir g.tü sıkışınca gene görünmez olur adamın companionı 1k 1k healler.Yanlış yapmışız republic'i seçerek.
Sosyal ağlarda paylaş

Dark_Soul said:

tam tersi sentinellerin total dmgi artırıldı son patch ile.
Özellikle sentinel ile pvp yaparken rotasyon çok önemli,kullanılması gereken baya skill var.Doğru zamanda doğru skilli kullanmak gerekiyor bu yüzden kısayollar iyi ayarlanmalı.

http://www.swtor.com/community/showthread.php?t=261550

Şu konuda gördüm total damage'ın azaldığını. Zaten oynamadığım için bir yorumda bulunamam.
Sosyal ağlarda paylaş

inyourmind said:

Valla bugün class quest yaparken 39 level iken 33 level bir operative tarafından çok rahat öldürüldüm.Arkadaş o nasıl bir class'tır combatta görünmez olur companion'u şak diye kitler anında yere düşürebilir combatta benden hızlı koşabilir g.tü sıkışınca gene görünmez olur adamın companionı 1k 1k healler.Yanlış yapmışız republic'i seçerek.

republicle ne alakası var ki scoundrel de yapıyo onları :)
Sosyal ağlarda paylaş

Sentinel'in Watchman spec ile ilgili son patch ve Sentinel ile ilgili başka bir değişiklik yok.

Watchman

Plasma Blades: Now increases damage dealt by burn effects by 5% per point.
Searing Saber: Now correctly modifies the critical damage dealt by burn effects.
Changes to Searing Saber and Plasma Blades result in an overall increase in Damage Per Second.

Bu mu nerf ?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...