Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kumar konusu

Nivea

Öne çıkan mesajlar

kumarın serbest birakılması emin olun hayatlarınızda hiç bir şeyi değiştirmez, işte özgürlük kavramının bug'ı burda, kumar yasak özgürlüğüm kısıtlanıyo benim iştedğim şeyi yapamıyorum rörörö diyen arkadaşlar hayatta kumar oyunlarının hiç keşfedilmemiş olduğunu hayal edip bide o şekilde yaşadıklarını bi kere hayal etmeye çalışsınlar aradaki farki düşünsünler lütfen ayrıca kumarhaneye ayak basmamış insanlarda yorum yapmasın lütfen ortamı neler yapıldığını bilmeden...
Sosyal ağlarda paylaş

İnsanlar yetebilse serbest olsun derdim bende. Ama bugün kıbrıs'a bile bakınca ada da iki tane kumar mafyası var. Otel bilmemne, işletme falan açıyorsan avantalarını alıyorlar ya da yakıyorlar. Parasını gömmek, ailesini dağıtmak isteyen herkes için at yarışı falan zaten var.

Her tarafı haraççı mafyalar saracağına, taksicilerin bile sırf avanta aldığı için şansını denemek isteyenleri apaçık biçimde soyacak mekanlara götüreceğine vs. falan emin olmasam serbest olsun derdim. Biz yetemeyiz öyle şeylere.
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:

Serbest olmamalı çünkü devlet kontrol edemez ve gene mafyanın kontrolünde olur. Ayrıca cidden birçok ailenin sonu olur serbest kumar.

Şimdide edemiyor, yer altına iniyor böylece. Oynayan yine netden bir şekilde oynuyor. Serbest yapsın hayvani vergi koysun kumar oynatandan, asıl böylece kontrol eder.

Aslında yine edemez çünkü devlet, devlet değil
Sosyal ağlarda paylaş

Law said:

Absolut said:

Serbest olmamalı çünkü devlet kontrol edemez ve gene mafyanın kontrolünde olur. Ayrıca cidden birçok ailenin sonu olur serbest kumar.

Şimdide edemiyor, yer altına iniyor böylece. Oynayan yine netden bir şekilde oynuyor. Serbest yapsın hayvani vergi koysun kumar oynatandan, asıl böylece kontrol eder.

istediğin vergiyi koy min. iki ay sonra o devleti satın alıcak hasılata sahip olur o kumarhane merak etme üstüne istiyosanız vergileri biraz daha arttırabilirsiniz der
Sosyal ağlarda paylaş

@cambazct

O zaman daha farklı bir vergilendirme sistemi koysunlar, mesela şu kadar yıllık kazaçndan daha çok alınsın gibi, zor değil bunları yapmak.

Kumara bulaşıp kafayı yiyen ve masada sıfırı tüketen adam, yolunu bulur yine kendini bir yerde tüketir. Sonuçda kumara saran adam aslıdğı asgari ücret ile 10tl sine 50 tl sine yine, batak, yanık gibi oyunları kahvehanede oynar diye düşünüyorum.

Dolayısı ile kumarın serbest olması bence eğer doğru vergilendirme ile çözülebilirse ülke menfaatine olur diye düşünüyorum, hem turist çeker daha cazibe merkezi haline gelir ülke, bunun oteli var, eğlencesi var, yepyeni bir istihdam da sağlar insanlara. O bokunu çıkaracak adam her zaman olacak, dediğim gibi gider iddiaya sarar, netden oynar yani yine kendini tüketir.
Sosyal ağlarda paylaş

ayrıca en kolay kara para aklanan, para transferi vergisiz, kayıtsız yapılan yerlerdir kumarhaneler en azından kıbrıstakilerin açılma sebebi o, birde çoğu kişinin dediği gibi mafya faktörü var bu kadar kolay ve kayıtsız korkunç miktarda dönen sıcak paradan bu tür insanları uzak tutamazsınız
Sosyal ağlarda paylaş

Law said:

@cambazct

O zaman daha farklı bir vergilendirme sistemi koysunlar, mesela şu kadar yıllık kazaçndan daha çok alınsın gibi, zor değil bunları yapmak.

Kumara bulaşıp kafayı yiyen ve masada sıfırı tüketen adam, yolunu bulur yine kendini bir yerde tüketir. Sonuçda kumara saran adam aslıdğı asgari ücret ile 10tl sine 50 tl sine yine, batak, yanık gibi oyunları kahvehanede oynar diye düşünüyorum.

Dolayısı ile kumarın serbest olması bence eğer doğru vergilendirme ile çözülebilirse ülke menfaatine olur diye düşünüyorum, hem turist çeker daha cazibe merkezi haline gelir ülke, bunun oteli var, eğlencesi var, yepyeni bir istihdam da sağlar insanlara. O bokunu çıkaracak adam her zaman olacak, dediğim gibi gider iddiaya sarar, netden oynar yani yine kendini tüketir.

güzel demişsin evet öyle insanlar var ve kendini istedikten sonra gider bi şekilde tüketmeye devam eder ama görmediğin nokta şu: kumarhane faktörü o tür insanlara yenilerini katar normal insanları o bitik insanlara dönüştürebilir! mevcut miktarın üzerine yenilerini eklememin sana ne faydası olur ?
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi problem şöyle oluyor legal kumarda. Yukarda bir arkadaş demiş mesela 21 oynayan yer olsa giderim demiş. Şimdi arasa bu arkadaş bulamazmı 21 oynatan yer? Bulur ama tabiri caiz ise döt korkusundan gidip oynamıyor çünkü hepsi illegal arkasokak mekanları. Ama legal ortamlar açılırsa benzer tipte insanlar kumarhanelere tanışmaya başlayacak ve durduk yere hayatlarına kumar girecek. Belki içlerinden %10u kendini çekemeyecek bu illetten ve %5i hayatını mahvedecek kumarda.
Bizim universite zamanlarımızda serbestti kumarhaneler ve arada gidip oynardık. 2 arkadaşım ciddi kumar hastasıydı ki bu yasak birinin hayatını kurtardı ama diğerini çekemedik kumardan. Şimdi boşandı, tefeciler tarafından aranıyor ve bizlerde kendisinden son 1 yıldır haber alamıyoruz. Tahminimiz öldürüldü veya bir şekilde izini kaybettirip yeni bir hayata başladı.Kıssadan hisse kumar kötüdür ve legal olmasın.
Karea said:

kumarhaneye de gittim orda da oynadım
arkadaşlar arasında arada toplaşıp oynarız da

bırakman gereken yeri bilirsen gayet de zevkli bişiydir kumar
Sosyal ağlarda paylaş

Law said:

Absolut said:

Cezası 66 lira su anda oynamanın. Hatta mekanlar musteri memnuniyeti adına kendi oduyo cezaları. Sırf mehmet ali erbil mustafa topaloglu ve serdar ortac 150 kere yakalandı adamlar gulup geciyo artık.
Sosyal ağlarda paylaş

Kumarhane sadece bir insanın kendisini bitirebileceği sınırsız sayıdaki faktörlerden biri, yenilerini katacak evet ama bunun gibi zaten sınırsız şey var, sigara, alkol (bunlar seni yavaş yavaş bitirir) o zaman bunlarıda yasaklamak lazım. Nasılsa günde bir kadeh içende var, alkolik olacak insanda var.

Koy 21 yaş sınırını, zaten o yaşdaki insan isterse gider tefeciye senetlere imza atar kendisinide bitirir. Yani demek istediğim bu kişinin tercihleri seçimleri ile ilgili.

Adam gibi kumar oynayacak 1 milyon insanın yanında, bir kaç binde kendini bitirirse bu kumarun kötü birşey değil insanların seçimlerinin kötü olduğunu gösterir.

Kumarhane sınırsız faktörden sadece biri. Onu yasaklayarak elde edilen ahlaki yarar, diğerleri yanında hiçbirşey ifade etmemekde. Şu zarar verir bu zarar verir gibi bir düşünce ile yola çıkarsak neredeyse eylemde bulunmayacak hale geliriz.
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:

Şimdi problem şöyle oluyor legal kumarda. Yukarda bir arkadaş demiş mesela 21 oynayan yer olsa giderim demiş. Şimdi arasa bu arkadaş bulamazmı 21 oynatan yer? Bulur ama tabiri caiz ise döt korkusundan gidip oynamıyor çünkü hepsi illegal arkasokak mekanları. Ama legal ortamlar açılırsa benzer tipte insanlar kumarhanelere tanışmaya başlayacak ve durduk yere hayatlarına kumar girecek. Belki içlerinden %10u kendini çekemeyecek bu illetten ve %5i hayatını mahvedecek kumarda.
Bizim universite zamanlarımızda serbestti kumarhaneler ve arada gidip oynardık. 2 arkadaşım ciddi kumar hastasıydı ki bu yasak birinin hayatını kurtardı ama diğerini çekemedik kumardan. Şimdi boşandı, tefeciler tarafından aranıyor ve bizlerde kendisinden son 1 yıldır haber alamıyoruz. Tahminimiz öldürüldü veya bir şekilde izini kaybettirip yeni bir hayata başladı.Kıssadan hisse kumar kötüdür ve legal olmasın.
Karea said:

kumarhaneye de gittim orda da oynadım
arkadaşlar arasında arada toplaşıp oynarız da

bırakman gereken yeri bilirsen gayet de zevkli bişiydir kumar

o arkadaşının dangalaklığıymış ama, 21 + yaşında kocaman adamın biraz aklı başında olması nerede duracağını biliyor olması lazımdı
toplumun %1 i kendini kaptırıcak diye birşeyi yasaklayamazsın
aynı şekilde alkolik olup geberip giden vs de birsürü genç var alkölü yasaklayalım zihniyeti ile aynı bu

yada bak çocuklar internet oyun müptelası oldular yemek yemeyi unutup öldüler oyunu interneti yasaklayalım ?

ne farkı var
Sosyal ağlarda paylaş

Marty said:

kumar bagimlisi olmayin diye yasak. devlet sizi dusunuyo.

icki de yasak olmali aslinda, alkolik oluyosunuz sonra. saga sola satasiyosunuz icip icip.

sigara da yasak olsun hatta. icip icip kanser oluyosunuz.

bilmem anlatabildim mi

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/428221_10150545876147695_627102694_9193531_48241933_n.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

21 yaşından büyük veya 50 yaşından büyük farketmiyor. Burda bahsettğimiz kumara zaafı olan insanlar. Adam maaşını alır almaz koşarak kumarhaneye dalıp bir önceki aydan biriken borçlarını da kurtaracağına inanarak elinde avucunda ne varsa bırakıyor en basitinden. Yani bu tip kişilerde kaybetme diye bir mevhum yok zaten olsa bu duruma düşmez. Her seferinde bir önceki kaybettiğini kazanacakmış düşüncesi ile oynayıp en sonunda canını dahi ortaya koyabiliyor. Açıkcası sigara ve alkol konusuyla karşılaştırmak ne derece doğru bilemiyorum yani onların 2si de zaten legal şeyler olduğundan karşılaştırmak yanlış ve çevrenize verebileceğiniz zarar kumara kıyasladığınızda daha düşük.
Sosyal ağlarda paylaş

evet secme özgürlüğü var peki kötü bir şeyi secip hayatı tepe takla olan bir insana da seçme özgürlüğü mü yardım edicek düzlüğe çıkıp kurtulmasına ? yani bana ne ya kendi seçimi her koyun kendi bacağından asılır, herkes kendi yaptığından sorumludur diyip işin içinden sıyrılmak bencilce sen kumarhane açılmasını kendi seçim özgürlüğün için savunup kumarhanelerin acılıp serbest birakıldığı an gidip orda kumar oynayıp elinde avcunda ne var ne yok hepsini kaybeden bir insana karşı herhangi bir sorumluluğun olmadığını düşünmek etik değil ve bencilce cünki dolaylı da olsa sorumlusu sensin
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...