Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

#gençliğehitabekaldırılamaz twitter hashtagi

Aket-Atum

Öne çıkan mesajlar

gençliğe hitabenin militarist ideolojiyle falan alakası yok direk devletin kuruluş ideolojisi. Sen onu kaldırarak devleti değiştirdiğini kabul edersin işte, Atatürk ilke ve inkılaplarının artık bir şey ifade etmediğini açık açık söylüyor olursun.

andımız falan ayrı bir hikaye. her gün bütün öğrencilerin hazır olda onu okuması bildiğin militarist ideoloji işte daha ne olacak. Kışın soğuğunda dışarı çıkıp andı okumak istemiyor diye ilkokul 2ye giden bacak kadar çocuğu tokat atan müdür yardımcısı insan müsveddesi gördüm ben. niyeyse hep de erkek beden eğitimi öğretmenlerinden seçilir bunlar lol
Sosyal ağlarda paylaş

Peki beden eğitimi adı altında askere gidildiğinde görülecek olan rahat hazırollar parmak hizaları duruşlar dönüşler yürüyüşler sadece yılda 2-3 kere oda her sınıftan max 2-3 kişinin katılcağı gösteriler için mi?

Cidden buna inanıyor olamazsınız.

Bir başka olay varki ona hiç inmek istemiyorum aslında 'her türk asker doğar'
yok kardeş ben asker değil tembel doğdum bilginize.
Sosyal ağlarda paylaş

Dregoth said:

Osie16 said:

Bone said:

throine said:

iyi olurdu valla. arınsın artık şu okullar militarist nutuklardan.

katılıyorum.

+1

İlkokulda tüm defterlerinin ilk sayfasına istiklal marşı ve gençliğe hitabeyi yazdıran gerizekali öğretmenler tanıyorum.Buda ayrı bişi tabi

ginaly said:

bi de istiklal marşında rahat hazır ol olayı nedir lan.
orta3ten beri kafama takılan bi soru.

This and this.

+1
Sosyal ağlarda paylaş

saplashaman said:

abi pardonda neyi tartışıyorsunuz siz,ütopik bir alice harikalar diyarında arıyorsunuz ama yok kusura bakmayın,her güzelin bir kusuru olacak illa

1 aylık üyesin kimin altısın bi yol al,adriana limadan bahsetmiyoruz burda güzel kusur blablası çok eskidi.

edik: 2 dir sayfa başı.
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

Myshkin said:

gençliğe hitabenin militarist ideolojiyle falan alakası yok direk devletin kuruluş ideolojisi.

devleti kuranlar zaten militer nasıl alakası olmasın?

Ayrıca Atatürk milli mücadeleyi başlattığında ilk yaptığı işlerden biri askerlikten ayrılmak oldu. DAha sonra asker olanların siyasetle uğraşmasına engel oldu vs. Bağımsızlık savaşı vererek kurulmuş bir devlet, militarist özellikleri var OMG
Sosyal ağlarda paylaş

Dregoth said:

Osie16 said:

Bone said:

throine said:

iyi olurdu valla. arınsın artık şu okullar militarist nutuklardan.

katılıyorum.

+1

İlkokulda tüm defterlerinin ilk sayfasına istiklal marşı ve gençliğe hitabeyi yazdıran gerizekali öğretmenler tanıyorum.Buda ayrı bişi tabi

ginaly said:

bi de istiklal marşında rahat hazır ol olayı nedir lan.
orta3ten beri kafama takılan bi soru.

This and this.

İyide bu hocanın retardlıgı. İlk okulda yasadıgın burokrasi hiç bi donem yok zaten. Defterde kaplatıyolardı. ben gidip kırtasiyeciler birliği kalksın demedim ama.

Ayrıca Istiklal marşında hazır her ülkede olan bişi. Spor olaylarında felanda mı görmedin
Sosyal ağlarda paylaş

:D abi çok komiksin ya,asker olanların siyasetle uğraşmasına engel oldu derken kazım karabekiri kastettiğininde farkındasın demi? resmen beni alt edecek diye 50 tane katakulli çevirdiler herife,oysaki erzurum ordu komutanıyken yanına 10-15 tane adamla geldiği halde ve padişahın emrine karşı gelerek onu tutuklamamıştı,ama tabii bu ülke hep iyiniyetli olarak kuruldu v.s işte
Sosyal ağlarda paylaş

saplashaman said:

:D abi çok komiksin ya,asker olanların siyasetle uğraşmasına engel oldu derken kazım karabekiri kastettiğininde farkındasın demi? resmen beni alt edecek diye 50 tane katakulli çevirdiler herife,oysaki erzurum ordu komutanıyken yanına 10-15 tane adamla geldiği halde ve padişahın emrine karşı gelerek onu tutuklamamıştı,ama tabii bu ülke hep iyiniyetli olarak kuruldu v.s işte

Fakat di li geçmiş zaman kullanmak?
Sosyal ağlarda paylaş

söylenenler çok mantıksız değil aslında, sonuçta benim atam bana öğütte bulunmuş, aklının bi köşesine yazmadıktan sonra kişi deftere 10 tur yazsa ne, her sabah bağırsa ne. sıkıntı bunu eleştiren adamlarda, eleştirenlerin ikiyüzlülüğünde (hypocrisy çok daha güzel bi kelime, yanlış kelime karşılığı seçmişiz), sanırsınız hergün 5 kere aynı cümleleri ezberden bülbül gibi şakıyanlar değil kendileri. gerçi onlar mecbur oldukları için söylüyorlar onu, yaşarken yapmayın, yaptırmayız dedikleri şeyleri ölünce doya doya yapma hakkı elde etmek için.
Sosyal ağlarda paylaş

hazır ol esas duruşla alakalı bir şey. Bişeye hazırsın, fiziksel olarak yeterlisin. Bide bi duruş olmak zorunda, çünkü topluca yapılan bi aksiyon var orda, amuda kalkanı yerde yatanı toplayamazsın yoksa.

bide uzun süre hazırolda durmak zordur, herkes duramaz. Dikkati dağılır vs, hem zihnen hazır olmak zorundasın hem fiziken yeterli olmak zorundasın.
zaten bu ikisi yoksa, bırak istiklali korumayı, marşı bile söleyemezsin.

insanlar konseptleri karıştırıyorlar.
1- Faşizm kötü bir şey değil. Kötü bişey yok zaten. Eğer hitler savaşı kaybetmeseydi, ya da hiç olmasaydı bugün sende faşisttin. Nede olsa mainstream ne varsa ona kapılıp gidiosn

2- Geriye dönüp 100 sene önceki konsepte tü kaka demen anlamsız. Bunu bugüne modifiye edebilirsin, bunda sorun yok. Ama takıldığınız şeyler buradan bakınca çok çocukça. Ha desen ki, işte istiklal marşını neden okumak zorundayız her hafta. bak bu değişebilir. Bence değişmemeli, ama değişebilir tartışılır. Ama içinde ülkeyi korumak, bişileri savunmak ve birlik olma mesajı veren bi marşa bireysel endişeleri ve keyfi öğeleri katmak saçma

3- Gençliğe hitabe mecburen okutulan bişi deil. Ezberlemeside zor bişi deil zaten, ha ezberleten hocaya kızmak lazım, ama bu sadece bununla ilgili deil periodik cetveli ezberleten adamada kızmak lazım yani. Gerçi bu daha faydalı bişi.
Okuyup tek tek anlatıcaksın, bak şunu şunun için demiş bak bunu bundan demiş. Tarihten örnekler vericeksin, sonra 100 senelik tarihimize bakıp oha bu yazı hala güncelmişin farkına vardıracaksın. Ezber yanlış.
Sosyal ağlarda paylaş

Raze said:

söylenenler çok mantıksız değil aslında, sonuçta benim atam bana öğütte bulunmuş, aklının bi köşesine yazmadıktan sonra kişi deftere 10 tur yazsa ne, her sabah bağırsa ne. sıkıntı bunu eleştiren adamlarda, eleştirenlerin ikiyüzlülüğünde (hypocrisy çok daha güzel bi kelime, yanlış kelime karşılığı seçmişiz), sanırsınız hergün 5 kere aynı cümleleri ezberden bülbül gibi şakıyanlar değil kendileri. gerçi onlar mecbur oldukları için söylüyorlar onu, yaşarken yapmayın, yaptırmayız dedikleri şeyleri ölünce doya doya yapma hakkı elde etmek için.

valla bundan ben alınmıyorum onu git fethullahçılara söle bence,ergenekon muhabbetiyle cübbeliyi bile içeri attıran heriflere:)

edit:valla daha açık konuşursam bazıları rhaatsız olur forumu gererim diye konuşmuyorum aslında
Sosyal ağlarda paylaş

Abi sözde "antimilitarist" adamlar insanı militarist edecek kadar itici ve cahil geliyor bazen. Alakalı alakasız herşeyi militarizme bağlamalarını geçtim böyle sürekli alakasız örnekler, işine geldiğinde daldan dala atlamalar falan. Taktik midir nedir bu insanı zorla militarist yapmak?

edit: Konuş saplashaman konuş, neler gördük biz zamanında buralarda :D
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

hazır ol esas duruşla alakalı bir şey. Bişeye hazırsın, fiziksel olarak yeterlisin. Bide bi duruş olmak zorunda, çünkü topluca yapılan bi aksiyon var orda, amuda kalkanı yerde yatanı toplayamazsın yoksa.

bide uzun süre hazırolda durmak zordur, herkes duramaz. Dikkati dağılır vs, hem zihnen hazır olmak zorundasın hem fiziken yeterli olmak zorundasın.
zaten bu ikisi yoksa, bırak istiklali korumayı, marşı bile söleyemezsin.

hazırolu savunurken amuda kalkma örneği vermekte yetersizliğe iyi bir örnek aslında.

Ha trollsen o ayrı
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...