Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

TT yapmak nedir?

raptak

Öne çıkan mesajlar

tt yapmak denmez aslında da tt olur genelde bişey. çünkü bişeyin tt olması çok fazla insanın ortak olmasıyla olacak bişey.

açılımı trending topic.
şimdi twitterde başına # koyup bişeyler yazıyosun mesela. o sözü etiketlemiş oluyorsun sen. link gibi oluyor o etiketlersen basarsan kimler aynı etiketi kullanmış o an görebiliyorsun falan işte. hashtag deniyor bu olaya da.

neyse işte bişeyi dünya çapında kim çok hashtaglerse twitterın sağında ilk 10 hashtag çıkıyor işte. bu liste de trending topic listesi yani TT. bu 10lu listeyi de istersen değiştirebiliyosun sırf türkiyeden en popüler hashtagleri göster falan diye. mesela o akşam mevzu çıkarıyor nihat doğan bi kanalda oo herkes abanıyor #nihatdogan diye listenin birincisi nihatdogan oluyor. böylece nihat dogan TT olmuş oluyor.

tabi orda birinci olmak için binlerce insanın nihatı hashtaglemesi gerekir o yüzden bişeyi TT yaptım demek saçma yani. neyse lafın kısası çok bahsedilen olmak demek işte TT olmak. böyle.
sabah sabah üşenmedim açık kafayla süper açıkladım.
Sosyal ağlarda paylaş

genelde gerizekalıca ortak bir düşünceyi dile getirmek ve kimlerin bu düşünceyi paylaştığını bir ibare koyarak belirtmek, böylece bu fikri paylaşanları görmeye yarıyor.

#ipnegalatasaray
#serefsizfener
#gerizekalıhilalcebeci

sonra aratıyorsun o TT'yi twit içinde kullananlar kimler, senin tuttuğun takıma hakaret mi etmiş, hemen sövüyorsun falan, Fikirtepe, Esenler havalarda uçuşuyor.

ha bazen düzgün şeyler de oluyor tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

twitter dünyanın en saçma buluşu herhalde. Şimdi birileri gelecek ama sosyal medya, arap baharı hedehödö diyecek ama I am @Reinaaa :DDDD tarzı twitlerden gına geldi artık.

Kardeşim de kullanıyor izlediği filmi, maçı falan yazıyor bir gün zıvanadan çıkacağım
Sosyal ağlarda paylaş

twitter internetin televizyonu oldu

oysa ne olmalıydı? #beniağlatanşey #eşşeklerteptiçünkü #allahkahretsinalahvarsaamaolmayadabilirçünkü #çokaptalımanketbileolmayananketyapıyorum100şey

olmamalıydı. peki ne olmalıydı?

bilmiyorum.

twitter için efektif haberleşme deniyor ancak arayüz bildiğin "ben x yapıyorum bütün y ler egomu şişirsin bu arada z ler de bana bakıp hmm ne kadar entelektüel hmm ne kadar bilgili diyerek takdir etsin" arayüzü.
Sosyal ağlarda paylaş

Wispy said:

twitter dünyanın en saçma buluşu herhalde. Şimdi birileri gelecek ama sosyal medya, arap baharı hedehödö diyecek ama I am @Reinaaa :DDDD tarzı twitlerden gına geldi artık.

Kardeşim de kullanıyor izlediği filmi, maçı falan yazıyor bir gün zıvanadan çıkacağım

reina'dan çıkmayan insanları takip eden sende kabahat. benim hiç bir takipçim öyle şeyler yazmıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

hesabım bile yok o yüzden followladıkların çok kalitesiz diye atlamayalım hemen.

"twitter için efektif haberleşme deniyor ancak arayüz bildiğin "ben x yapıyorum bütün y ler egomu şişirsin bu arada z ler de bana bakıp hmm ne kadar entelektüel hmm ne kadar bilgili diyerek takdir etsin" arayüzü."

Bu da gayet doğru bir tespit.
Sosyal ağlarda paylaş

doğru adamları followlarsan bayağı güzel bir icat.

Ağır bisiklet fanı olduğumdan, sağolsun bisikletçiler de twitterı çok sevdiğinden bayağı yararlanıyorum ben.
bir de eurosport tayfası çok güzel kullanıyor berkem ceylan olsun caner eler, orkun colak vs vs

bir de kerem gorsev ve ekibi followlu, onlar da harika paylaşımlarda bulunuyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

aynen abi gereksiz diye bir şey yok.

misal dün assasins' creed revelations için %50 indirim yaptı bir yer ve sadece twitter'dan duyurdu, limitli sayıda satış vardı vs.

doğru kişileri takip edersen süper. ben haberleri bile ordan takip ediyorum seçtiğim beğendiğim insanların belli bir süzgeçten geçen bilgi ve paylaşımlarına ulaşıyorsun sonuçta.

hatta gerçekten komikli bir iki vatandaşı da takip edince keyifli oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

tt yapmak da şey. bu hilal cebeci erol köse gibi tiplerden sonra başladı. kıçlarından bi slogan uyduruyorlar, hadi tt yapalım diye gazı veriyor takipçilerine, bir kere listeye girdi mi zaten normal sıradan vatandaş da "bu ne ya ne kadar gerizekalısınız bu tt mi yapılır #gerizekalihilalcebeci" yazıp daha da üst sıralara çıkartıyor mevzuyu.

böylece ego tatmin ediyorlar vs.
Sosyal ağlarda paylaş

Black-ice said:

tt yapmak denmez aslında da tt olur genelde bişey. çünkü bişeyin tt olması çok fazla insanın ortak olmasıyla olacak bişey.

açılımı trending topic.
şimdi twitterde başına # koyup bişeyler yazıyosun mesela. o sözü etiketlemiş oluyorsun sen. link gibi oluyor o etiketlersen basarsan kimler aynı etiketi kullanmış o an görebiliyorsun falan işte. hashtag deniyor bu olaya da.

neyse işte bişeyi dünya çapında kim çok hashtaglerse twitterın sağında ilk 10 hashtag çıkıyor işte. bu liste de trending topic listesi yani TT. bu 10lu listeyi de istersen değiştirebiliyosun sırf türkiyeden en popüler hashtagleri göster falan diye. mesela o akşam mevzu çıkarıyor nihat doğan bi kanalda oo herkes abanıyor #nihatdogan diye listenin birincisi nihatdogan oluyor. böylece nihat dogan TT olmuş oluyor.

tabi orda birinci olmak için binlerce insanın nihatı hashtaglemesi gerekir o yüzden bişeyi TT yaptım demek saçma yani. neyse lafın kısası çok bahsedilen olmak demek işte TT olmak. böyle.
sabah sabah üşenmedim açık kafayla süper açıkladım.

yoo TT yapmak deniyor. yani en azından benim duyduğum şekli bu. dünya çapında olayı WWT imiş sanırım. aslında o kadar da saçma değil bu. çünkü adam TT olan şeyin TT olmasına katkı sağlıyor. tabi sadece senin katkınla olmuyor bu ama katkı sağladığın için TT yaptım demek, TT yapılmasına yardımcı oldum anlamıyla algılanırsa bunu söylemek yanlış değil.
Sosyal ağlarda paylaş

aente said:

genelde gerizekalıca ortak bir düşünceyi dile getirmek ve kimlerin bu düşünceyi paylaştığını bir ibare koyarak belirtmek, böylece bu fikri paylaşanları görmeye yarıyor.

#ipnegalatasaray
#serefsizfener
#gerizekalıhilalcebeci

sonra aratıyorsun o TT'yi twit içinde kullananlar kimler, senin tuttuğun takıma hakaret mi etmiş, hemen sövüyorsun falan, Fikirtepe, Esenler havalarda uçuşuyor.

ha bazen düzgün şeyler de oluyor tabi.

ahuaha iyiymiş.
Sosyal ağlarda paylaş

Wispy said:

beni hiç sarmadı twitter şimdiye kadar. ne bileyim, hiçbir amacı yokmuş gibime geliyor. onun yerine facebook kullanıyorum. hem twitter gibi karakter kısıtlaması da yok, istediğiniz gibi uzun uzun yazıyorsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

Ren said:

twitter internetin televizyonu oldu

oysa ne olmalıydı? #beniağlatanşey #eşşeklerteptiçünkü #allahkahretsinalahvarsaamaolmayadabilirçünkü #çokaptalımanketbileolmayananketyapıyorum100şey

olmamalıydı. peki ne olmalıydı?

bilmiyorum.

twitter için efektif haberleşme deniyor ancak arayüz bildiğin "ben x yapıyorum bütün y ler egomu şişirsin bu arada z ler de bana bakıp hmm ne kadar entelektüel hmm ne kadar bilgili diyerek takdir etsin" arayüzü.

ahaha. aynen katılıyorum. yok followers falan. followersın olsa ne olmasa ne. facebook kadar geniş değil bu twitter. gerçi facebook da amele doldu ama en azından sadece arkadaş listenizde ekli olanlarla iletişime geçiyorsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...