Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

HALKI ASKERLİKTEN SOĞUTMA BAŞLIĞI (goldbären-akit ortak yazı dizisi)

goldbären

Öne çıkan mesajlar

axedice said:

Tanıdığım iyi asker yok değil, bi iki tane de olsa oldu. Hatta bi tane albay vardı hayret etmiştim adamın bu kadar çok çalışmasına, türk ordusunun çalışan tek subayı olabilir adam ahaha. Bide bunun üstüne uzun dönemlere "bok parçası" gibi davranmıyordu falan cidden takdirimi kazanmıştı bütün hareketleriyle.

De işte azınlık bunlar, çoğunluk farinal gibi adamlar. Ama neyseki onları da içeriye alıyorlar HAHAHAHAHAHAHA

he canım he askerlerin canını tehlikeye atanları alıyorlar içeri aynen güzel kafan varmış bi ara gel beraber kutlayalım bunu
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi askerde çok yavşak adam da var. Bir o kadar da askeri düşünen kral adam var. Bizim eğitimimizden sorumlu Jöh taburundaki her rütbeliye hürmet ederim, adamlar bizim için çok şey yaptı. Öteki yandan yattığımız komando bölüğünün binbaşısına bildiğim tüm küfürleri 1-2 saniyede saydırabilirim. Bi standart yok yani. Ha bazı manyak adamlarada denk geliyorsun. Bizim yüzbaşı gibi. Adam gece yarısı terör geçiş noktasında aracı durdurup, alarm lambalarını yakıp son ses mehter marşı çalabiliyor. Manyak çok.
Sosyal ağlarda paylaş

bende uzun dönem yaptım üni yarıda kaldı diye mesela,ve geç gittim,ama acemi birliğinde anamdan emdiğim süt burnumdan gelmişti,usta birliğide felaket derecede rahat bitmişti,zırhlı araç şöförüydüm şorland :S,yani herkesin askerliği aynı değil,Allah yardımcısı olsun zor askerlik yapanların çekilecek çile değil rahatken,zorluklarla düşünemiyorum :S
Sosyal ağlarda paylaş

yani küfredicem sonra siteyi kapatacaklar ondan korkuyorum.

45 gün hava değişimi almıştım kilodan bu hafta bitiyor. haydarpaşa gataya gittim kontrol için, baktılar verememişsin dediler. evet dedim olmadı vs. sen itekrar ankara' ya (ilk kontrol ettikleri yer) oraya sevk ediyoruz dediler. dedim buranın neyi eksik burda olmuyor mu bu işler. çok konuşma dediler tamma abi deidm. şubeye gittim böyle böyle dediler evrakları size getiricekmişim dedim. kadın baktı, seni önce zonguldak' daki birliğine oradan beytepe sevk etmişler dedi.

anlamıyorum koskoca istanbul gata ne yapamadı da tekrar beytepe gidiyorum. ulan hastalık değil bir şey değil, ankarada gene kiloma bakıcaklar. ya diyorum istemez ben beytepede gene 1 hafta kalamam diyorum (leş gibi misafirhane koğuşları yanında yattığın adam ruhsal dengesi bozuk façacının teki. deli çoğu zaten). dinleyen yok. ha suçumuz ne yani.

komutanların modu aynı, doktor olucak itlerin modu aynı. sanki ben istedim oraya gitmek. zorunlu lan bu. kısa dönemim bi de, bitirip kurtulucam yok. ankarada hasta olmuştum 4 gün içinde 3 haftada geçti o grip. bu sefer kesin ölürüm. sokacam çok sinirliyim. intihar gözümde kurtuluş gibi gelio şmdi. kalk burdan zonguldak a git. ordan ankaraya, ankarada sürün 1 hafta itlerin yanında. sonra nolucak kim bilir. hiç gözüm almıyo ya. psikolojim bozuldu abi.
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.taraf.com.tr/haber/makarna-soguk-diye-askerin-dizini-kirdi.htm

Bir albaya asla soğuk makarna ikram etmeyin.

Edit: Aman sakın TSK böle böle diye bir kötüleme oalrak algılanmasın, bu hareket o albayın şahsı ile ilgili ve o albay bu ordunun adını lekeliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Law said:

Edit: Aman sakın TSK böle böle diye bir kötüleme oalrak algılanmasın, bu hareket o albayın şahsı ile ilgili ve o albay bu ordunun adını lekeliyor.

Hatırlıyorum bikaç ay önce kedisini kaybetti diye bi eri komalık edene kadar(lafın gelişi değil gerçekten komalık etmişti) demir sopayla döven bi komutan için "eee o da kediye sahip çıksaydı." "orası ana kucağı değil asker ocağı!" diyenler buna nası bişey dememiş hayret ettim doğrusu.
Sosyal ağlarda paylaş

mahmud_mahmudov said:

Law said:

Hatırlıyorum bikaç ay önce kedisini kaybetti diye bi eri komalık edene kadar(lafın gelişi değil gerçekten komalık etmişti) demir sopayla döven bi komutan için "eee o da kediye sahip çıksaydı." "orası ana kucağı değil asker ocağı!" diyenler buna nası bişey dememiş hayret ettim doğrusu.

O tip insanlar, doğru ile yanlışı tam olarak ayırt edemiyor. Sanıyorlar ki bir albay veya komutan astını her türlü darp eder, hor muamele eder, nede olsa o er oraya onun uşaklığını etmek için gidiyor.

Halbuki edemez, bu ordu rütbelilerin değil halkın ordusu, o rütbeliye o rütbe yasalar ile veriliyor ve yasalar dahilinde hareket ederek görevini ifa eder. Demir sopalı subayda ve bu askerin dzini kıran subayda TSK yı temsil etmeye yetkin insanlar değil, çürük elmalar her zaman çıkar bunları dışlamak lazım. Bu tip hareketler subayın şahsı ile ilgili TSK ile ilgisi yok. Dolayısı ile yapılması gereken bu tip adamları ayıklamak, ha buna rağmen orası asker ocağı mantığı ile bu tip adamlar alkışlanıyor ve yaptıkalrı eylemler kabulleniyorsa bu da bu tip adamlara prim verenlerin ayıbıdır bu.

Koskoca albay gidiyor soğuk makarna verdi diye askerin dizini parçalamış ayıp, koskoca albay. Önce ikar etmiş ama mahkemeye çıkınca pişmanım demiş. Savaş çıksa işte bu tip adamlarım emrine 1000 lerce asker verilecek savaş meydanında düşünmesi bile korkunç.
Sosyal ağlarda paylaş

Şeyi merak ediyorum ben, böyle altındaki eri darp eden komutanı ben dava etsem, sonuçta halkı askerden soğutmak diye bir suç var, bayağı da ciddi suç üstelik, neyse dava edip bu albay üst rütbeli bir ordu mensubu olarak halkı askerden soğutuyor, altındaki erleri döverek böyle insanların askerliğe kötü gözle bakmasına ve kaçmasına sebep oluyor, suçtur desem ne olur sonuç acaba
Sosyal ağlarda paylaş

asker de mantık yok ki.

okul bitti askerlik subeye gitcem tecil icin,diplomamı almamışım daha.

yanımda 3 tane belge var

1 diplomanın ingilizcesi
2 okuldan cıkıs belgem
3 yuksek lısans kabul belgem

adamlar illa diploma da diploma diye tutturdular,3 gun onla ugrsatım.

ha sanmayın ki tsk da var sadece bu illet.

millet olarak trafikten elektrik dairesine oturmuş bir sistemimiz olmadıgından bireyler kendi keyiflerine göre hareket ediyorlar.böylece karışıklık doguyor,millet olarak kurallara vs. uymayı sevmiyoruz zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...