Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

kombi suyu niye ısıtmaz

senko

Öne çıkan mesajlar

Eöö, kombin tek eşanjörlü muhtemelen. Kalorifer devredeyken ve yüksek sıcaklıktayken sıcak su boylerini ısıtmaya yetemiyor kombi.

İşte bu yüzden alırken çift eşanjörlü kombi alın, ilk yatırım maliyeti yüksek olsun ama uzun vadede konfor versin diyoruz sdfg.

Kaloriferi kapatınca sıcak su verir. Gerçi normalde tek eşanjörlü kombiler çift yüklenince yetemediğinde kaloriferden fedakarlık eder sıcak su verir ama senin kombi garipmiş.
Sosyal ağlarda paylaş

Bi dk lan.

Senin sorunun ayrı, maşallah 10 parçaya bölmüşsün konunun anlatımını fsdgfsfs

Üç yollu vana gibi senin sıkıntı ha, söyliim sana. Kalorifer tesisatı tek petekle kullanılmaz, en az 2 petek açıcaksın. Pompayı ve diğer ekipmanları zorlarsın. Üç yollu valfi yemişsin tahminen. Kombinin en pahalı parçalarından biridir kendisi, geçmiş olsun sfgsdgds

Tamirini yapan da pek bulamazsın, değiştirilir.

300 kağıttan kapı açarlar haber vereyim sfgsdgfdsgd

Uzun yıllardır çalışan ve temizlenmeyen kombilerde pislik de tıkayabilir valfleri. Sıcak su valfi tıkanırsa sen sıcak suyu açınca valf açılmaz, su tesisatta dönmeye devam eder. Senin su ısınmadan geçer eşanjörden bu yüzden.

Ama tek petek açman yüzünden de olabilir. Hassas bi eleman zaten, elektronik bi valf. Fazla zorlamaya gelmez.

Bazıları temizleyebiliyor ya da tamirat yapabiliyor ama zor bulursun öyle servis bence. Genelde değiştirirler hep.
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

ha?
herşey doğru gözüküyor
kalorifer petekleri ısınıyor
kombideki basınç 2barı gösteriyor

herşey düzgün ışıkları doğru yaniyor aletin e peki bu neden suyu ısıtmıyor sonda olmasına rağmen su zımbırtısı fikri zikri olan

konuyu hiç okudamadan mesaj atıyorum. büyük ihmal aletin anakartında sorun var. bi tanıdıkta olmustu aynısı. sıcak su ara ara kesiliyordu hatta petekler sıcaktı.
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

3 yollu valfi yemiş olma ihtimalim daha yüksek
çünkü dün sadece benim odanınkini açıp diğerlerini kapattım.

ama öyle olsa kaloriferlerin de ısınmaması gerekmiyormuydu?

İki konumdan birinde kalıyor işte. Kalorifer devresi kapalı vaziyette sende şu an. Sıcak suda kopma var.

Kaç yıllık kombi bu arada. Pislikten de olabilir. Her sene bakım yaptırın kombilere, para tuzağı gibi geliyor da aslında gerekli. Verim de yükseliyor arıza çıkarma riski de düşüyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Banyodaki petek değil havlupan ise bi işe yaramaz, ısıtma olarak da debi olarak da pek bi etkisi yok tesisata sdf

Basınç ya da kir, bozar valfi. Çok da sağlam naneler değiller zaten. Valf yine iyi, pompayı da zorlar ve bozar o durum.

En az 2metretül peteğe yüklenmek lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...
SeaGle said:

senko said:

3 yollu valfi yemiş olma ihtimalim daha yüksek
çünkü dün sadece benim odanınkini açıp diğerlerini kapattım.

ama öyle olsa kaloriferlerin de ısınmaması gerekmiyormuydu?

İki konumdan birinde kalıyor işte. Kalorifer devresi kapalı vaziyette sende şu an. Sıcak suda kopma var.

Kaç yıllık kombi bu arada. Pislikten de olabilir. Her sene bakım yaptırın kombilere, para tuzağı gibi geliyor da aslında gerekli. Verim de yükseliyor arıza çıkarma riski de düşüyor.

Seagle sen bu işlerin uzmanısın. Bizimde bi kombi var maşallah 15 sene oldu gidip geliyo ama çalışıyo, arada 3 yollu vana bozuluyo değiştiriyoruz fln bu zamana kadar vana dışında bi sorun olmamıştı. Şu anda şöyle bi sorun var bi yorum getirebilirsen sevinirim.
Alet ateşleme yaptıktan sonra , ateşleme ışığı bazen yanmıyo ve kendini kapatıyo. Bi kaç kere resetleyince fln düzeliyo ama düzenli olarak bu gerçekleşiyo. Birini çağırdık bakması için beyin bozulmuş dedi. Tabi oda anakart diye biliyorum. Tamiri için 150 lira fiyat çekti. Anakartın tamiri mümkün mü pek zannetmiyorum sen ne düşünüyosun ayrıca fiyat makul mu?
Sosyal ağlarda paylaş

iarwain said:

el becerim var diyosan bence diyafram contasını bir kontrol et o sağlamsa zaten ya valften dir ya board dan.

doğru cevap buydu bu arada
şimdi güncellerde görünce aklıma geldi birden :)

hatta gelen servis bunu tamir ettikten sonra, şu sıcaklık ayarı zımbırtısını kırdıydı yanlışlıkla ve kırarken de ayar sonda kaldıydı
2aya yakın full en yüksekte yandıydı kombi

tey gibi günler...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...