Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Polis Zorla Turban Cikarttirdi

Laurelin

Öne çıkan mesajlar

ahmet hakan ayzmis, aynen aktariyorum

said:
MERYEM ve Sinem...

Aynı evde kalan iki üniversite öğrencisi...

İkisi de türbanlı ya da başörtülü... (Meşrebinize göre seçin birini).

Terörle Mücadele ekipleri sabahın 4'ünde evlerini basıyor.

Gerekçe: Anadilde eğitim özgürlüğü eylemlerine katılmak.

Yani?

Terörist faaliyetlerde bulunmak...

"Terörle Mücadele Kanunu" sayesinde "İzinsiz gösteriye katılmak" bile bir terör suçu haline geldiği için buraya Macaristanlasmak

Ancak bundan sonrası Terörle Mücadele Kanunu'na bile sığmayacak nitelikte: ' Gözaltına alınan iki öğrencinin de başları polis marifetiyle açılıyor.

Başörtülerine el konuyor.

Gözaltındaki iki öğrenci, avukatlanyla görüşmeye de başı açık olarak çıkarılıyor.
Başörtülerine nedep el konulduğu sorulduğunda ise "Kendilerini asmasınlar diye el konuldu" cevabı veriliyor.

Yani başörtüsüne, resmen kemer ya da ayakkabı bağcığı muamelesi yapılıyor.

28 Şubat'ta böyle bir olay olmadı... Olsaydı yeri göğü inletildik.

Ancak bugün böyle bir olay ' oldu, olabildi...

Taraf gazetesinde bir haber, Milat gazetesinde iki köşe yazısı... Hepsi bu... Elimden bir şey gelmiyor, sadece acı bir şekilde tebessüm ediyorum

asker, jandarma, kadrolasamadikalri bir kurum filan sunu yapsa idi bugun basbakan ortada kuheylan beyleri gibi bagirip cagiriyor, yandas basin savas tamtamlari caliyordu

turban AKP yi savunuyorsa dini ozgurluk
AKP aleyhine ise gozaltinda intehar etmek icin kullanilabilicek bir bez parcasi

ve isin komigi hicbi televizyona cikmadi bu olay, gayet hasiralti edildi
Sosyal ağlarda paylaş

şaşırdım desem yalan olmaz. polis azdı mı demek ki taraf dinlemiyor. öğrencilerin evini terörist gibi basmayı geçtim saçma bir sebeple başörtüsü çıkartmak gibi psikolojik baskı yapmak çok da alışılmadık şeyler değil artık Türkiyede. Eskiden parkta alkol içeni döverler, sevgilisinin elini tutana tekma atarlar, barda içki içip nüfus cüzdanı olmayan kadını döverlerdi demek şimdi böyle şeyler de yapıyorlar. O zaman sesini çıkarmayanlar bakalım şimdi bir bir dökülecek mi meydanlara "insan hakları" diye.
Sosyal ağlarda paylaş

Karea said:

ayakkabı bağını bile alan adamın başındaki bezi de alması neden koymuş ki bukadar

genel bir kural o evet ama 24 dizisi gibi daha henüz sanık aşamasında öğrencinin "aha beni yakaladılar benden daha fazla bilgi almasınlar diye kendimi intihar edeyim" diye kendini öldüreceğini düşünmek garip biraz. tabi adamlar kendilerine verilen emiri yerine getiriyorlardur muhtemelen.
Sosyal ağlarda paylaş

polisin düşünme yetkisi yok zaten de o kuralı koyanlar düşünsünler sdf ama tabi bu durumda normalde olduğu gibi polis kendi insiyatifine bağlı olarak psikolojik baskı yapmış olmuyor tabi. ama yine de öğrenciye yapılan bu muamele her zaman olduğu gibi çok çirkin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...