Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

reroll yapmak isteyen varsa yoldas olalim

Gutshot

Öne çıkan mesajlar

Densiz said:

Dönüp warlock karakterinle oynamaya başlayacaksın :P Ahada buraya yazıyorum...

MOP'da warlock'a donecegimi ben de dusunuyorum. bu kadar insanin aglmasina biraz buff getirip oynanabilir seviyeye cekerler herhalde artik. yeni petler falan guzel olacak. main'im her zaman warlock zaten mage pvp icin. bir seyler oldurebilmek icin.

su an warlock'la biri ayni gear seviyesinde herhangi birini oldurebilmisse gercekten yapmasi gereken her seyi dogru yapmis ve saygiyi hak eden bir oyuncudur.
Sosyal ağlarda paylaş

Densiz said:

mesela bilgini sınamak istiyorsan, arkadaşın warlock oynayışı : Hunter bana taş attığında, benim takım arkadaşı peti benim yanıma yollardı. Peti trapa girer, ben yırtardım (peti manual kullanıyodu).
örneğin anlatmak istediği : Petini Öyle düşmana salıpta bırakma...

oo hunter'in sana tas attigini gorebiliyorsa o karmasada takdir ettim bile zaten. benim mumkun degil onu gormem. (edit: zaten ben tas attigini da bilmiyordum trapler icin ok atiyor gibi oluyor ama onu da combat'ta gormem imkansiz dedigim gibi. cunku hunter gordun mu saklanacak duvar aramaya baslamazsan oldun 3 saniyede.)

petimi healer'da tutup spell lock icin kullanmak bile yeterince zor zaten daha fazla ayri oyuncu gibi kullanmam davul calmiyorum oyun oynamaya calisiyorum.

o arkadasin cok imbaymis kacirma onu derim.

macrolari ekledim o ss'larda yoktu galiba. butun speller tusa basinca focus target'a cast macrosu ekledim sadece.

su andaki haliyle kalirsa pvp'de mage'i birakip donecegimi zannetmiyorum. ne zaman mage'in biraz altinda dmg yapmaya baslar, o zaman donerim.

curse'lerimde de sikinti yok.

arenejunkies'i bilmiyordum bakarim tesekkurler.
Sosyal ağlarda paylaş

oyuna hakimiyet zayıfsa, açtığın sınıfın bir önemi yok malesef. Mage dede aynı terane olacak. Kim ne cast ediyor takip edeceksin, duruma göre spell lock/deepfreeze (dalmadığın adam bile olsa).
arena üstünlüğü, arenaya hakimiyetden geçiyor. Haritayı kullanabilmek olsun, kombatı takip edebilmek olsun.
Öyle çok gördüm , yere inmek üzerine olan direğin arkasına geçenleri..

Tabi bu hataları bende yapmıştım zamanında. O hatalardan ders çıkartmak zaten geliştiriyor. Ama sen o hatalardan ders almak yerine, suçu başka şeylerde aramaya başlarsan. Edindiğin tecrübe değişmeyeceğinden, aynı şeyleri yeniden yaşayacaksın.

Son olarak : demek istediğim warlock kötü değil. Seviyorsan warlock u bırakmak ile hata ediyorsun.
Warlock olarak, mage burst hasarlar ile ilgini çekiyor anlıyorum. Epeyce mage oynadım. Warlock olaydım dediğim anlar çok oldu. Elimin kolumun kilitlendiği çok oyunlar oldu. Hele bir direk dönmeye başladıkmı, pet nova yada deepfreeze cd bekliyordum :P.

neyse, sen kararını vermişsin zaten. Hem vazgeçirmeyede çalışmıyorum seni. Sadece warlock a çamur atıldığı için birşeyler yazmak istedim.
Sosyal ağlarda paylaş

Gutshot said:

mage'de de oynayamazsam. hunter acip tam easy mode denerim bu kez galiba warlock'a donmeden once. aslinda birakmak istiyorum da annual pass yaptigimdan oynayayim bari diye hep bu ugraslar.

olayı halen class zannediyorsun. Belki dikkatini çeker umuduyla easy mod hunter için bir video atayım.

youtube link : http://youtu.be/jo-gUPRnFlc?hd=1

yada video şu. tam ekran alamıyosun sanırım patide. üstdeki linkden izle.

(tam ekran aç, geriye yaslan izle. Eğer anlayamazsan, müziği kapat yeniden izle. Müzik dikkatini dağıtır)
Sosyal ağlarda paylaş

13 dakika izledim pismanim. ne var bu videoda o kadar konstantre olmayi gerektirecek. cc skill'lerini kullaniyor olmasi gerektigi gibi zart sat zurt shot vurup duruyor adamlara iste rogue dalmis orada umrunda degil.

hp'den gear'inin cok iyi olmadigi da belli oluyor bu hunter'in. hunter iste hic oynamadigim icin anlamdim zor bir sey yapiyorsa da video'da.

orada bak maclarin birinde rakip warlock butun bunlarin takima dot'lari kusmus. cok rahat healliyor healer umrunda olmuyor. gerci o lock da searing pain kullaniyor affli haliyle, ya benim anlayamadigim bir sey var ya da noob. fake cast yapiyor desen counterspell yesin diye o da mantiksiz affli lock'un searing pain'ini de kimse counterspell'lemez ki...
Sosyal ağlarda paylaş

Görmen gereken şeyleri kaçırmışsın. Sıralayım.

1. Focus target ı efektif kullanıyor. Cast yaparsa takip ediyor.
2. Mouse over ile, silence+taş+slow atabiliyor. Örneğin karşıda melee varsa, birisine dalarken, kendi takım arkadaşına dalan melee yi yavaşlatmak için ona slow vuruyor. Başka hiç birşey atmıyor.
3. cc komboları güzel. Taşı vuruyor + trap koyuyor + trapdan çıkar çıkmaz petden blind yiyor + blind tam biterken silence vuruyor. Hatta yetmezse skillerin cd sini sıfırlıyor sadece 2sn lik taş veya 2sn daha silence yapabilmek için. Bunları yaparken, bir yandanda dps yapmaya çalışıyor. Akılsız adam "ulan 2-3 sn cd yapabilmek için niye cooldown ları sıfırlayım, felan filan diye hesap yapar. Ama o 2sn lik fazladan cc ile kazanıyorlar.
4. Adama melee vuruyor takmıyor olarak düşünüyorsun ama, o o sırada ASPECT FOX açıp, melee den bedava focus kazanıyor. Focus doluncada uzayıp, HAWK ASPECT e dönüyor. Stance gibi kullanıyor aspectleri. Gerçi böyle stance vari buff değiştirmeyen sınıf kaldımı ki? :P Mage bile, mage armor/frost armor arası mekik dokuyabiliyor.

Ayrıca sana hunter videosu yolladım, sen orada warlocka takılmışsın. Adam warlock a öldüğü kısımları koymayacak. Kestiklerini koyacak tabiki.

demek istediğim: adam sana kuru dps yapıyor gibi görünüyor ama öyle değil. Sen hunter ile, boş beleş bg lerde gezerken, sana çatan 1 rogue dan kurtulamazsın (burada hakaret etmiyorum yanlışlık olmasın. Tecrübe eksikliğini vurguluyorum)
Sosyal ağlarda paylaş

+ gear yok kısmı için yanılıyorsun. Bu oyuncunun 2300+ ratingleri.

ve yine ek:

fazla uzatmamak için bir kaç madde yazdım. Bunun dışında sana komik gelebilecek birşey bile söyleyebilirim. Karşı tarafın cd lerini bile aklında tutuyordur büyük ihtimal. Atıyorum düşmanda 3dakika cd li op birşey var diyelim. Bu, düşman onu kullanana kadar temkinli oynuyordur / yada onu kullandırtmaya zorluyordur. Sonrasında, 2-3 dakika kafasının rahat olduğnuu biliyor. Gibi... (5-4-3-2-1 diye sayıyor demiyorum. Tekrar edeyim. Op skillerden bahsediyorum)

yeri geliyor, warrior/healer ın üstündeki slow efektlerini bile kaldırıyor.
Kendine müslüman oynamıyor :P
Sosyal ağlarda paylaş

hunter hic oynamadigim icin bunlari gorememem normal tabii. melee vurunca focus kazandiran yetenegi oldugunu bile bilmiyordum mesela. boyle warlock videosu da var mi acaba.

o shield degistirme olayi lock'da bile var ama pek efektif degil tabii heal'in oranini arttiriyor cok az demon armor.

ben iste sadece warlock bildigim icin o dikkatimi cekti yoksa her seye bakmaya calistim ama bilmedigim seyleri anlayamadim dogal olarak.

ben de butun cc'lerimi arka arkaya kullanip bir adami cok guzel cc altinda tutabiliyorum felguard ile beraber baya uzun sure. fakat bir ise yaramiyor daha once de dedigim gibi. ayrica felguard ile baslayinca sonra soulburn'e soulstone harcayip instant felhunter summon'lamak icin bir soulshard bosa gidiyor zaten uc tane var bitti mi sikinti.

eger boyle warlock arena videosu varsa gonderirsen sevinirim.
Sosyal ağlarda paylaş

Densiz said:

yeri geliyor, warrior/healer ın üstündeki slow efektlerini bile kaldırıyor.
Kendine müslüman oynamıyor :P

oha ya bari bunu yapamasaydi hunter nasil bir mantikla kaldiriyor acaba. zaten silencing shot kadar yalan bir yetenek yok ogrendikce gicik olacagim galiba hunter'e.

iste bunu sevmiyorum oyun beni istemedigim class'lari oynamaya yonlendiriyor.

nasil kaldiriyor hunter slow efektlerini arkadasindan?
Sosyal ağlarda paylaş

Densiz said:

+ gear yok kısmı için yanılıyorsun. Bu oyuncunun 2300+ ratingleri.

nasil yaniliyorum yahu warrior buff'iyla 135k hp'si var. benim enchantsiz dediginiz karakterin buffsiz 147k? armory'den baktim simdi unutmusum.

ben 125k hp'li huner'lari maymun ediyorum bildigin kotu gear'i.
Sosyal ağlarda paylaş

peti kaldırıyor. Master Call isimli bir yetenek. Peti charge vari birşey atıyor dostuna, freedom bırakıyor. Yani bunu kullanmadan önce, peti önce dostunun yanına yolluyor. Hatta, yeri geliyor, peti kaldırıp yeniden çağırıyor.
İşte duruma göre. Mage e dalıyorsa, warrior. Peti healerdan çekip, mage e yolluyor. Nova geldiğindede, warrior hemen petin yanında olduğundan, master call ı warrior için kullandırtıyor.
Demek istediğim şey: peti öyle attack da bırakıp unutmuyor.

Ayrıca petinde başka bufflarda var.

Senin diğer sınıflarda gözün var ise. 100-150 liraya içinde mage/hunter olan bi acc satın al. Aç ve oyna. Umduğunu bulabilecekmisin. Bulamazsan, yeniden satarsın o fiyata. Zararın 1 aylık ödeme olur.

şimdi zırt pırt class değiştirmeye başlarsan bir yere varamazsın. Önemli olan tecrübe...

ek:
(üst üste mesaj attığından, zırt pırt editlemek zorunda kalıyorum mesajımı :P )

arenajunkies e takılyıor bu hunter. Twisting nether de oynuyor yamulmuyorsam. arenajunkies den sorabilirsin, bu video yu çektiğinde ratingi kaçmış. Yani öyle sıfırdan takım kurupta, bilmeyenleri ezmiyorlar. Yüksek rating videoları paylaşıyorlar.

olay sadece hunter değil.
Daha saymadığım çok skilli var. Petinden kullandığı bufflar + kendi kullandığı yardımcı skiller.
Hunter taş atınca, shadowstep atıp, healerın yanına koşup trapa giren rogue bile gördüm :P. Healerda rogue den trapı kaldırdı tabi.
Örneği çoğaltabilirsin. Mage trap gelecek diye blink bile atabilir healerına doğru. Warrior charge atar....
dediğim gibi tecrübe önemlidir. En op class ı da açsan, birşey değişmez bence.

Sürekli karakter kasacağın yere, o süreyi araştırıp, pvp de tecrübe kazanarak geçirmelisin bence.
warlock için, Eğitsel bazlı bir çok video bulacağına eminim. Araştırmaya bakar tabi. Birisnin anlatmasını bekliyorsan yanılıyorsun. Sağda solda anlatılmışlara bak, sonra kendince yorumla, etüt et pvp de :P. Sonrasında çelişkiye düştüğün konular olursa, forumlarda sor.

ha bide, demon warlock dan çok birşey beklemek yanlış. Cata ilk geldiğinde FrostMage+Warlock ani burst damage ile alabiliyorlardı, fakat sonradan herkez uyanmaya başladı.
Sosyal ağlarda paylaş

oyle de class'i omur boyu ogrenemem benimseyemem bir satin alacaksin bir suru yetenek. action bar'da bir tane yetenekle baslayip iyice ogrene ogrene gidersem ancak iyi oynayabilirim o class'larla.

su an bana 85 hunter veya 85 mage'i ver maymun olurum mutemadiyen.
Sosyal ağlarda paylaş

keske hepsine ayni mesajda cevap vermeye calismak yerine alintilayip ayri ayri verseydin cunku tek bir seyden bahsetmiyoruz.

ben de sevmem gereksiz ayri mesaj gondermeyi, sonradan aklima geldigi icin ayri mesaj onlar dur sunu gondereyip deyip yenisini yazmaya baslamiyorum. ayrica bu forumda hemen duzenlemezsen tekrar duzenleyemiyorsun mesajini diye biliyordum.

bir de diger insanlarin uslubundan mi nedense cok ciddiye almadan yazma tandansi olusuyor bende burada yazarken. aklima baska bir sey gelecek diye dusunmeden yazmisim, ozur dilerim. haklisin.

arena tecrubem yok dogru, ama abarttigin kadar da olayi anlayamiyor degilim. olay class'da degil diyorsun. bence class'da. ben bu warlock'a daha fazla emek vermeden hasar yapamadigini gordum ve degistirdim.

konu nasil buralara geldi bilmiyorum, hee biliyorum hunter kolay dedim easy mode dedim. evet hala diyorum dedigin video'da bir zorluk yok mouse over yapmis macro yapmis aferim. baktim o master's call yetenegine bir de 4 saniye immunity veriyormus vay be... hand of freedom var bildigin hunter'da. cok sacma ya. iste kolay dedigim bu. gerizekali degilsen oynarsin hunter'i.

ilgilendigin icin tesekkur ederim uslubun da ilk mesajin haric guzeldi, bu foruma gore. ama bir yere varabilecegimizi dusunmuyorum, ben hunter'dan anlamiyorum ancak bana oyle bir warlock videosu gonderirsen yardimci olmus olursun bu saatten sonra.

cunku kendim yasamadan sen ne kadar "her class'la ayni sey olacak cunku sen tecrubesizsin" desen de inanmayacagim cunku bunun tecrubeyle alakali oldugunu dusunmuyorum. warlock bozuk.

mage'le arena rating'lerimi koyarim buraya ustune konusuruz bakalim tecrubesiz oldugumdan ya da oyunu bilmedigimden mi oluyormus yoksa class'da mi problem varmis.

tesekkur ederim yardimci olmaya calistigin icin.

son olarak bir sorum var: bana onerdigin gibi account satin alarak oynadigin icin mi boyle cok class biliyorsun yoksa hepsini oturup kendin kasacak kadar zamanin mi vardi?
Sosyal ağlarda paylaş

Yani arenada kolay diye birşey yok. Bi paladini dikilmiş heal atarken göremezsin. Bg ile farklı bir seviye.

son soruna cevap olarak: karakteri son lvl almak benim için birşey ifade etmiyor. Pvp seviyorsan ilerde senin içinde ifade etmez. Oynamadığın sınıfıda öğrenmek zorunda kalacaksın. Ne yaparlar ne ederler. Düşmanını tanıman gerek :P
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...