Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hasta acil değilse eczanede ek para ödeyecek

NolaxThensbane

Öne çıkan mesajlar

ne gerizekalı bi ülke
sırf birinin hastalığı diğerininki kadar önemli değil diye fazladan paramı ödemesi gerekiyor.yeterli doktor hastane yok diye gelen hastayı azaltmaya çalışmışlar bari insanları bilinçlendirmek daha zor tabi
babam doktor kocam beni dövüyor beni bi hafta hastaneye yatırın dövmesin diyeninide gördüm hiç birseyi olmayan rutin olarak hasta oldugunu düşünenlerde var ama onlar zaten acile gelmiyor böyle 500kişilik kuyrukların temel nedeni.
Sosyal ağlarda paylaş

doktora yönelik şiddet zaten vardı, eğer bi de bu uygulamayı hayata geçirirlerse iyicene artar.

"sen bana acil değil demişsin, benden fazla para kestiler" diyerek acili basan insanları görmemiş işten değil.

ama bir erken uyarı sistemi kurularak bunun önüne geçilebilir. ilk önce dayağı eczacı yiyeceği için, dayağını yedikten sonra ilgili doktoru uyarabilir falan işte.
Sosyal ağlarda paylaş

tabii ki, aslında hükümet istese güvenlik sayısını arttırsa, şiddet olaylarında caydırıcı cezalar verse ve 184 şikayet hattına bir otokontrol mekanıizması kursa hiç böyle canbazlıklara gerek yok. dr, hemşire veya ATT gerekli görmediği vakayı acile kabul etmez zaten.
e şimdi bunları yapmak varken para cezası uygulamayı tercih ettiler. umarız halkı söğüşlemek değildir niyetleri.
Sosyal ağlarda paylaş

hehe :) yani nasıl söyliyim aslında istenen 100 hasta geliyosa günlük şu mevcut durumda 10 tanesi polinkliniğe 90 tanesi acile başvuruyor. sıra derdi, reçete daha ucuz olduğu için vs...
hükümetin amaçladığı bu uyugulamayla hastaneye başvuran hastaların (rakamlar yine farazi) poliklinik 70 acil 30 dağıtılmasını sağlamak.

yani amaç hastaneye gidişi azaltmak değil acillerdeki yığılmanın önüne geçmek, ki başarabilirlerse sağlık için iyi bir icraat olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Fin said:

ne gerizekalı bi ülke
sırf birinin hastalığı diğerininki kadar önemli değil diye fazladan paramı ödemesi gerekiyor.yeterli doktor hastane yok diye gelen hastayı azaltmaya çalışmışlar bari insanları bilinçlendirmek daha zor tabi
babam doktor kocam beni dövüyor beni bi hafta hastaneye yatırın dövmesin diyeninide gördüm hiç birseyi olmayan rutin olarak hasta oldugunu düşünenlerde var ama onlar zaten acile gelmiyor böyle 500kişilik kuyrukların temel nedeni.

öyle deme babanı kaza geçirmiş halde(allah korusun) acile götürdüğünde,içerde gazı olan birisi ortalığı yıkıp bana bakın ulan diye karıştırırsa ozaman doktora açın ben onu allaha kavuşturcam dersin.
Sosyal ağlarda paylaş

NolaxThensbane said:

Jeeztro said:

doktora ek iş bu. doktorlar isyan eder yakında.

ne alaka, anlatır mısın.

Bence direk doktoru sövmek isteyen hastalar için bahane...
Az tartaklıyolarlardı ya doktorları zaten, sen niye acil yazmadın bana diye eczaneden geri dönüp üşenmeden döver, acile bel fıtığı diye giden adam...
Sosyal ağlarda paylaş

TD)Pentagram said:

Fin said:

ne gerizekalı bi ülke

öyle deme babanı kaza geçirmiş halde(allah korusun) acile götürdüğünde,içerde gazı olan birisi ortalığı yıkıp bana bakın ulan diye karıştırırsa ozaman doktora açın ben onu allaha kavuşturcam dersin.

gazı olan adam babamdan önemli değil ?

ne kadar süre tedavi edeceğine ne yapacağına ordaki doktor karar verir.demek istediğim o zaten acilde yoğunluğa göre max 2 doktor nöbetçi oluyor sabaha kadar averaj 200k populasyonlu bi yer için konusuyorum 700-1k hasta geliyor.

haste ne lan trinket proclatıyorla sanki fsd
Sosyal ağlarda paylaş

Hastalar insan değil öküz. Doktorları kendi uşakları sanıyor. Maksimum 5 ilaç yazılabilirse bir receteye (emin değilim belki azdır belki fazladır) doktor gereken 3 ilacı yazarsa hastalar otomatikman doktor bize 2 ilaç eksik yazdı gözüyle bakıyor.

Şu uygulama ile belki biraz azalır acillerdeki gereksiz insanlar. Çatır çatır ceza keserler inşallah da akılları başlarına gelir.
Sosyal ağlarda paylaş

Bence bu uygulama hiçbişeyi değiştirmez gereksiz yığılma yine devam eder.

Bence durumu acil olmayıp ta yine de acile gidenlerin durumunu acile çevirecek bi düzenleme yapsınlar. Bele ıslak odun filan gibi, çok daha efektif olur. Gerçi bu durum sadece gereksiz yığılmayı gerekli yığılmaya çeviriyo, ama sorunumuz yığılmanın var olması o yüzden o kadar da önemli bi düzenleme değil tabi, ama bence denemekte fayda var.
Sosyal ağlarda paylaş

İnsanlar acile normal polikliniklerden muayene ücreti çıktığı için gidiyor. Bu yüzden acile gereksiz gidiş çok ama bunun çözümü bu değil. Nöbette eczanedeki diyaloglar ve sinir harbi ile çözülmez.

Olacakları söyleyeyim : Hekimler hasta baskısı yüzünden acil değildir fazla kullanmayacak. SGK böyle gitmediğini anlayınca ilaç bazlı acile geçecek. Bazı antibiyotikler ve ağrı kesicilerin yazılı olduğu reçeteleri otomatik olarak acil değildir olarak işaretleyecek. Hasta eczanede hır çıkarttıktan sonra doktora doğru dürüst ilaç yaz diye gidecek.

Doktor mecburen daha pahallı farklı ilaç yazacak, SGK'nın acil maliyetleri artacak ve yeni mantıklı tedbirler bulacak. Bu kısır döngü böyle uzayıp gidecek...
Sosyal ağlarda paylaş

Aket-Atum said:

Hastalar insan değil öküz. Doktorları kendi uşakları sanıyor. Maksimum 5 ilaç yazılabilirse bir receteye (emin değilim belki azdır belki fazladır) doktor gereken 3 ilacı yazarsa hastalar otomatikman doktor bize 2 ilaç eksik yazdı gözüyle bakıyor.

Şu uygulama ile belki biraz azalır acillerdeki gereksiz insanlar. Çatır çatır ceza keserler inşallah da akılları başlarına gelir.

genellememek lazım banada her gittiğim doktor illa ağrı kesici yazıyor diyorum yazma almam bunu kullanmam yok illa yazayım bulunsun evde diyor..eczanede de almıyorum.

acile gripim diye giden hasta zaten 4saat bekliyor bir daha da gitmemesi gerektiğini anlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...